Samsung Galaxy A5 2017 Tüm Özellikleri

Samsung CES 2017 kapsamında birçok yeni teknoloji ürününü piyasaya süreceğinin bilgisini zaten vermişti. Yeni nesil ev eşyaları, bilgisayar sınıfı için yeni ürünler derken markanın en çok tanıtımını yapacağı yeniş akıllı telefonları merak konusu olmuştu. Zira artık Samsung denilince akla gelmeye başlayan Galaxy serisi akıllı telefonlara markanın bu sene yeni elemanlar ekleyeceği ve özellikle orta segment üyelerinin ürün yelpazesini bir hayli genişleteceğinin haberleri verilmişti.

Markanın bu bağlamda kullanıcılara ne gibi yenilikler sunacağı da merak konusu olmuş ve hangi serilerin yenileneceği konusunda Samsung’un yapacağı açıklama beklenmeye başlanmıştı. Uzunca bir süre beklenen açıklama ise kısa süre önce gelmiş ve teknolojinin dev markası yaptığı açıklamada orta segment üyeleri için 3 yeni model duyurmuştu. İlk olarak Galaxy A serisi modellerini yenileyeceğini, yeni versiyonlarını piyasaya süreceğini açıklayan Samsung tüm bu açıklamalardan sonra ise beklenen tanıtımı da gerçekleştirdi. İlk olarak giriş seviyesi seri üyesi olan Galaxy A3 2017 akıllı telefonlarını tanıtan Samsung hemen sonrasında ise biraz daha geliştirilmiş model olan Galaxy A5 2017 akıllı telefonlarını tanıttı.

Galaxy A5 2017 Serinin Sahip Olduğu Tüm Yenilikler

Galaxy A3 2017 akıllı telefonlarına göre daha başarılı bir model olacağı zaten bilinen Galaxy A5 2017 versiyonun özellikleri açıklandıktan sonrada bu durum net bir şekilde ortaya çıkmış oldu. Özellikle seri içerisinde yer alan teknolojilerin hem geçen seneye göre hem de Galaxy A3 2017 modeline göre çok daha ilgi çekici olduğunu da söylemek gerekiyor. Peki telefonda yer alan özellikler neler bakalım.

Ekran: 5.2” inç ekran boyutuna ek olarak Full HD çözünürlük desteği, Ayrıca Super AMOLED ekran teknolojisi.

İşlemci: Galaxy A3 2017 serisine göre daha hızlı 1. GHz 8 çekirdek işlemci.

Ram: Ram bellek miktarında Samsung bu seride 3 GB kapasite belirlemiş.

Dahili Hafıza: 32 GB giriş seviyesi ile artırılabilir dahili hafıza

Kamera: En büyük değişiklik Galaxy A5 2017 serisinde kamera konusunda. Zira seride hem ön hem de arka kamerada 16 megapiksel seçimi yapılmış.

Batarya: 3000 mAh

Bu Sene Seride Yer Verilen Ekstra Özellikler: Parmak izi okuyucu, IP68 sertifikası(su ve toza dayanıklı), USB Type-C hızlı şarj desteği, Always On Display, 2.5D ekran tasarımı, 3D arka tasarım.

Yorum yapın