Samsung Galaxy A3 2017 Özellikleri

Akıllı telefonun dev markalarından biri olan Samsung’un uzun amiral gemisi akıllı telefon serilerinden sonra yeni telefon denemeleri yapmaya başladığını biliyoruz. Hem satış rakamlarını arttırmak hem de artık sadece tek bir seri ile değil birkaç farklı seri ile hemen her kategoriye hitap etmek isteyen Samsung, bu bağlamda yeni akıllı telefonlarını duyurmuştu.

Aslında ilk etapta orta segment üyesi olarak duyurulan Galaxy A serisi ile beraber kullanıcıların karşısına çıkmaya başlayan Güney Koreli teknoloji devi Galaxy A serisinde ise ortaya koyduğu fiyat performans dengesiyle adından söz ettirmeyi de başarmıştı. Şimdilerde ise 2017 versiyonları tanıtılan ve artık diğer markaların orta segment üyelerine göre çok daha iyi bir performans ortaya koyan markanın yeni seri üyelerinin özellikleri de ortaya çıktı. Bu noktada ilk olarak Galaxy A serisinin giriş üyesi olan akıllı telefon Galaxy A3 2017’nin ne gibi özellikler sunduğuna bakalım.

Samsung Galaxy A3 2017 Nasıl Bir Telefon Olacak?

Yapılan tanıtımla beraber öne çıkan yeni fiyat performans serisi akıllı telefonun özellikleri de böylece netleşmiş oldu. Bu sene gerçekten orta segment içerisinde de liderliği ele almak isteyen markanın sunduğu özelliklerin ise şimdiden beğeni topladığını da belirtelim. Galaxy A serisinin giriş üyesi olan Galaxy A3 2017 serisinde yer alan özellikler ise şöyle;

Ekran: 4.7 inç ekran boyutu, 720p çözünürlük değeri, Super AMOLED ekran teknolojisi

İşlemci: İşlemci konusunda yine Samsung’un ideal serilerinden biri olan 1,6 GHz 8 çekirdek işlemcilere yer verilmiş durumda.

Ram Bellek Miktarı: Orta segmet için standartlaşan 2 GB Ram

Dahili Hafızası: 16 GB giriş seviyesi attırılabilir dahili hafıza

Kamera: 13 megapiksel arka buna ek olarak 8 megapiksel ön kamera teknolojisi

Batarya Kapasitesi: 2350 mAh

Yeni Seride Yer Verilen Ekstra Teknolojiler; IP68 sertifikası (suya ve toza dayanıklılık),parmak izi okuma, hızlı şarj desteği, USB Type C teknolojisi, S7 serisinde yer alan 3D arka tasarım, Always On Display, 2,5D ekran

 

 

 

Yorum yapın