Google; Geliştiriciler için Gmail eklentilerini Duyurdu !

Google, Gmail’in yalnızca standart kullanıcıların e-posta alıp gönderdiği bir ortam olmak istemiyor. Şirket, kullanıcıların gelen kutularından daha fazlasını yapmalarını sağlayacak yeni araçlar duyurdu.

Google G Suite ekibi, Gmail eklentilerini, geliştiriciler için yeni bir genişletilebilirlik çerçevesi ve kurumsal entegrasyonları kullanıma hazır on yeni sürümünü piyasaya sürdü. Google, bu yılın başlarında sınırlı bir geliştirici önizleme parçası olarak Gmail eklentilerini duyurdu. Eklentiler, geliştiricilerin doğrudan Gmail’e uygulama işlevselliği eklemelerini ve web üzerinde yerel olarak çalışmasını ve Android’te iOS desteğinin kullanıma sunulmasını sağlar.

Bugün ekip, tüm geliştiricileri içerecek şekilde önizlemeyi genişlettiğini açıkladı. “Gmail Eklentileri, uygulamanızı Gmail’e entegre etmenize ve hızlı işlemleri gerçekleştirmek için Gmail’i genişletmenize izin veriyor. Basit metin diyaloglarını, görüntüleri, bağlantıları, düğmeleri ve formları içerebilen yerel UI içerik kartları kullanılarak oluşturulmuştur. Eklenti alakalı olduğunda görünür ve kullanıcı, uygulamanızın zengin ve entegre işlevselliğine sadece bir tık uzakta. “G Suite’in geliştirici savunucusu Wesley Chun, bir yazı yazmıştı .

Bugünkü sürümde mevcut eklentiler şunları içeriyor: İletişim için Asana; Mesajlaşma veya meslektaşları aramak için Dialpad; Sözleşme, anlaşma ve diğer belgeleri imzalama ve yürütme konularında DocuSign; Aday bilgileri yönetmek ve özgeçmiş göndermek için kiralama; Intuit QuickBooks Profesyonel faturalar oluşturmak ve göndermek için faturalandırma; ve e-postaları eyleme dönüştürülebilir görevler haline getirmek için Trello.

“Çoğumuz için e-posta, bir fatura oluşturmak, bir sunum hazırlamak veya bir satış fırsatı üzerinde takip etmek isteyen görev kontrolüdür.
Gmail ürün yöneticisinin, yazdığı yazıya burdan ulaşabilirsiniz ; https://www.blog.google/products/g-suite/do-more-your-inbox-gmail-add-ons/

Yorum yapın