Twitter’ın Sosyal SEO’ya Etkisi

Twitter’ın Sosyal SEO’ya Etkisi

Sosyal ağlarda bulunan paylaşımların SERP sonuçlarına direkt bir etkisi olan sosyal SEO kavramı, yoğun kullanıcı profiline sahip Twitter üzerinde de önemli olmaktadır. Öncelikle, Twitter takipçilerinizin belirli ölçülerde kaliteli olması gerekmektedir. Takipçilerinizin hesap kullanım yöntemleri, sahte ya da gerçek olduğunu göstermektedir. Twitter’ın sosyal seo etkisi yaratabilmeniz için, fazla takipçisi olan kullanıcılar edinmeniz gerekecektir.

 

Twitter’ın Seoya Olan Etkisini Ölçecek Sorular

Retweet attıken hemen sonra kaç kullanıcı @mention olarak yanıtlamaktadır?

Retweet yapan hesapların, gerçek kişilerden oluşup oluşmadığını nasıl anlarım?

Web sitenizin Twitter’da ne kadar paylaşıldı?

Sitenizin ürünleri veya içerikleri hakkında Twitter hesabınıza ne kadar soru gelmektedir?

SEO Tekniklerindeki Püf Noktalar

Ürün veya belirli bir hizmet sunuyorsanız, Twitter’da ne kadar kullanıldığınızı takip etmek için, TweetDeck’i ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu programa atılan kelimeleri arama ekranına eklediğiniz, cevap yazma ve dolayısıyla ürün tanıtma şansınız daha fazla olacaktır. Her yeni tweet için, otomatik pop up iletileri almanız işlerinizi daha bir kolaylaştıracaktır. TweetDeck programıyla alakalı farklı taktikleri de deneyebilirsiniz. Twitter’ın sosyal seo’ya avantajlarının büyük ölçüde olduğunu da aklınızda bulundurmalısınız.

Sosyal SEO Ve Twitter İkilemi

Sosyal medyanın yaygın kullanımı sonucunda, Facebook, Youtube, Pinterest ve Twitter ağları üzerindeki SEO çalışmaları, kullanım oranının artışıyla birlikte büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir. Sitelerinizdeki içeriklerin farklı alanlardaki kişilere ulaşabilmesi, sosyal medya ortamındaki hesapların ve kullanıcı sayılarının artmasıyla birlikte değerli olabilmektedir. Google’ın algoritmalarında, takip ve kullanıcı sayılarının ekstra bir kazanç getirdiği belirtilmektedir.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan her kullanıcının, sayfa değerinizi arttırdığını ve belirli bir maddi kazanımı sağladığını bilmelisiniz. Twitter’ın sosyal seo kazançlarınızda, web sitenizde oluşacak hitlerin sosyal medya platformunda olması, kaliteli ve güncel bir siteniz olduğunu göstermektedir. Son zamanlarda sıklıkla dile getirilen ‘’ Sosyal medyanın SEO’ya olan yöntem ve etkileri’’ ne denli önemli bir konu olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Sosyal Medya Ortamı Ve Kullanıcılar

Ücretsiz uygulamaların, her kullanıcı için eşsiz bir değer olmaktadır.

Topluluk ve gruplara katımları sevmektedirler.

Ülkemizdeki, sosyal medya kullanıcılarının geneli vakit geçirme ve eğlence eyleminde bulunmaktadır.

Sosyal medya platformu kullanıcıları 3e ayrılmaktadır. Gruplar- topluluk, şirketler ve bireysel kullanıcılar

İlgilerini çekebilecek fotoğraf ve yazıları paylaşırlar. Takip etme süreçleri de bu doğrultuda gerçekleşmektedir.

Sosyal Medya Ve Şirket İlişkisi

Günümüzde, birçok şirketin pazarlama hedefleri, sosyal medyanın kazanç payını yükseltmiştir. Bunlar arasında, Twitter’ın sosyal seo kavramı ise oldukça dikkat çeken bir noktada bulunmaktadır.

Şirketlerin büyük bir çoğunluğu, sosyal medya uzmanları ve PR ajanslarla hizmetlerini yürütmektedir.

Kurumsal şirketlerin, uzun soluklu satış başarıları bulunmaktadır. Bunlara ek olarak, hızlı eleştiri, yorum ve benzerini durumlarla da karşılaşabilmektedirler.

Web sitelerinin dengeli bir yol haritası belirlemeleri, satış içerikli uygulama ve sayfalara ağırlık vermesi gerekmektedir. İnternet kullanıcısını satışa yöneltmenin titiz ve detaylı bir çalışmanın sonucunda olacağı bilinmesi gerekir.

Twitter’Iın İnternet Ortamındaki Sosyal SEO’ya Etkileri Ve Sonuç

Öncelikle, Twitter gibi çok kullanıcıya sahip önemli ağlarda, Twitter’ın sosyal seo’ya artılarından yararlanmak istiyorsanız, ürün ve içeriklerinizi yayımlayarak çok sayıda ziyaretçi ve müşteri kazanabilirsiniz. Bu ziyaretçilerin, web sitenize bağımlı olabilmesi içinse bilmeniz gereken faktörler bulunmaktadır.

Sosyal medya ortamında bulunan Friendfeed, Facebook ve Twitter gibi alanlardaki en büyük yanlış, salt backlink amaçlı kullanımıdır. Sosyal SEO açısından bakacak olursak, öncelikli hedefleriniz arasında sayfa ve içeriklerinizi indekstmek olmalıdır. Daha fazla kullanıcıya hitap etmeniz, kaliteli değerlere sahip bir web sitenizin olmasından geçmektedir. URL sayılarının milyonlara vardığını ve nasıl bir backlink etkisi yaratacağını bilmelisiniz.

Kullanıcı ve ziyaretçi artırmanız için, grup ve topluluklara katılarak paylaşım yapmalısınız. Unutmamanız gereken en önemli nokta, içeriğiniz yayılmadan ve takipçiniz bulunmadan hiçbir fayda sağlayamayacak olmanızdır.

Sosyal medyadaki hesap isimlerinin, web sitenizle benzer olmasını dikkat etmelisiniz. Markalaşma ve popülerlik açısından önemli bir faktör olduğunu söylemeliyiz.

Duyuru ve kampanyalarınızı sosyal medya platformundan yapmalı ve etkinliklerinizi arttırmalısınız.

Ücretsiz servis ve hizmet vererek sosyal platformda kendinizi paylaşın ve tanıtın.

Web sitenize gelecek ziyaretçileri, sitenizde uzun tutmanız sonucunda Google açısından önemli bir değere sahip olacak ve alexa değerinizin artmasına katkıda bulunacaksınız.

Paylaşacağınız içeriğin kalitesine özen göstermelisiniz. İçeriklerin başlıklarının dikkat çekici ve kullanıcıları etkileyecek bir seviyede olmasına gayret edin.

Hayran sayfanızı ya da sosyal medya uygulamalarınızda, reklam desteği kullanarak kazanç elde edin.

Sosyal medya üzerindeki sayfalarınız, sağlam ve kaliteli backlinkler almanızla değerli olacak ve Twitter’ın sosyal seo çalışmalarına olumlu yansıyacaktır.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın