Lamborghini Wave Tenjin 2 Özel Seri Ayakkabılar

Spor araç, hız, benzersiz tasarım gibi kelimeleri bir araya getirdiğimiz zaman akla ilk gelen otomobillerden birisi Lamborghini otomobilleri oluyor. Artık bir klasik hale gelen otomobilleri ile beraber adından sıkça söz ettirmeyi başaran markanın son olarak Cenevre otomobil fuarında birçok yeni seri aracını piyasaya sürmeye hazırlandığını görmüştük.

Yeni nesil araçlarında da dünyanın en önemli pistlerinde hız rekorları kırmayı başaran Lamborghini, tüm bunların yanında artık yeni alanlarda da açılma kararı aldı. Markanın bu noktada son olarak girdiği pazar ise ayakkabı pazarı oldu.

Daha önce birkaç kez tekstil alanında kendisini gösteren marka son olarak Lamborghini Wave Tenjin 2 serisi ile gündemde. Aslında markanın yeni seri ayakkabılarla gündeme gelmesinin nedeni bu sektörde ürünler ortaya koyması değil. Yeni nesil araçlarının yanında bu alanda da gündeme gelmesi markanın ayakkabılarda yer verdiği malzemeler.

Lamborghini Wave Tenjin 2

Karbon Fiber Spor Ayakkabı Serisi

Aslında Lamborghini araçlarında hafifliği ön plana çıkarmak için kullanılan bazı tasarım artıları bulunuyor. Bu tasarım artıları içerisinde en çok dikkat çekeni tabi ki araçların kasa malzemelerinde kullanılan hammadde. Bunun için marka genelde karbon fiber, karbon elyaf gibi özel maddelere yer veriyor ki bu maddelerde zaten araçların hem daha sağlam hem de daha hafif olmasını sağlıyor.

İşte markanın araçlarında uyguladığı bu sistem artık Lamborghini Wave Tenjin 2 serisi ile beraber ayakkabılara da dahil ediliyor. Belki de bir ilke imza atacak olan marka Mizuno işbirliği ile beraber yeni bir spor ayakkabı üretmiş durumda. Bu ayakkabıların içerisinde ise araçlarda kullanılan karbon fiber malzeme kullanılıyor.

Böylelikle hem ayakkabıların daha sağlam, daha dayanıklı olması sağlanırken hem de ayakkabıların çok daha hafif olması haliyle koşucular için ekstra performans sağlaması da mümkün kılınıyor. Asıl amacında bu olduğu ayakkabılarda özel bir seriye yer verilmiş olmasının dışında kullanıcılar sunulan ekstra özellik olarak ise su geçirmez teknolojik sistemler dikkat çekiyor.

Çok daha yüksek bir performans değeri elde edilmesi için tasarlanmış olan ayakkabıların tasarımları da yine Lamborghini araçlarından esinlenilerek oluşturulmuş durumda. Tüm bu özellikleri ile beraber ayakkabı serisinin 4 farklı renk seçeneği de sunduğunu belirtelim.

Lamborghini Wave Tenjin 2

Lamborghini Wave Tenjin 2 Tasarım Detayları   

Renk seçenekleri dahil olmak üzere ayakkabıların tasarımlarını farklı olarak ele almak gerekli. Alt kısımda altıgen şeklinde ekstra dayanıklı bir tabakanın yer aldığı ayakkabıların üst kısmında ise Lamborghini logosuna yer verilen dokulandırılmış olan bir tasarıma yer verildiğini de ekleyelim.

Tüm bu detayları ile beraber ayakkabıların renk seçenekleri ise siyah, beyaz, altın, kırmızı olarak belirlenmiş. Tabi bu renk farklılıklarının ayakkabının belli renklerine herhangi bir etkisi olmadığını da belirtmek gerekiyor ki tasarım konusunda genel yapı bozulmuyor.

Lamborghini Wave Tenjin 2 Fiyatı

Lamborghini özel seri ayakkabıları olan yeni serinin satış fiyatı ve satışı içinde beklenen açıklamalar yapılmış durumda. Ayakkabıların satış fiyatı olarak açıklanan rakam 401 dolar olarak karşımıza çıkıyor. 401 dolar gibi bir rakamla ne kadar müşteri bulur bilinmez ama bu rakamlarla beraber özel seri üretimlerinde devam edeceği belirtiliyor.

Ayakkabıların ülkemizde ise herhangi resmi bir satış noktası olmadığını da belirtelim. Yani bu rakamlar ülkemizde biraz daha yüksek bir satış fiyatı ile gelebilir. Ülkemizde satış rakamı ne kadar olduğu konusunda ise net bilgilerin verildiği bir açıklama bulunmamakta. Şu an için ayakkabılar sadece yurt dışından sipariş edilen ürünler olarak gösteriliyor.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın