GBWhatsapp Nedir? Neden GBWhatsapp Kullanılır?

Son yılların en popüler mesajlaşma yazılımı olan Whatsapp tüm Dünya’da yaklaşık 180 ülke de ve 1 milyar kişiden fazla insanın telefonunda kullanılmaktadır. Akıllı telefonlar da internet aracılığı ile ücretsiz olarak kullanabilen bu yazılım uluslararası görüşmeler yapan insanlar tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır. Fotoğraf ve video paylaşımı dışında görüntülü ve sesli konuşma gibi özellikleri gibi özellikler bulunduran Whatsapp Jan Koum ve Brian Acton tarafından kurulan bir mesajlaşma programı iken 2014 yılında hiçbir değişiklik yaşamadan Facebook bünyesine katıldı.

Whatsapp hakkında bilgilendirmemizden sonra gelelim GBWhatsapp’ın ne olduğuna. Ne işe yarar kimler neden kullanır ya da normal Whatsapp’tan farkı nedir? GBWhatsapp aslında normal olarak kullanılan Whatsapp’ın modifiye edilmiş resmi olmayan sürümüdür. Ücretsiz ve reklamsız olan GBWhatsapp’ın Whatsapp’tan farklarını sizler için sıraladık.

Resim gönderme özelliği

              Whatsapp üzerinden tek seferde 10 adet resim gönderme özelliği mevcutken yapılan son güncellemeler ile bu sayı 30 a çıkarılmış olsa da GBWhatsapp ta tek seferde 90 adet fotoğraf gönderebiliyorsunuz. Bu da sürekli fotoğraf alışverişi yapan arkadaşların rahatça hareket etmesine olanak sağlıyor.

Okundu Tik Özelliği Gizleme

İlk çıktığı günden bu yana tartışma konusu olan ve özellikle ilişkiler arasında sorun çıkmasına neden olan Mavi tik ve 2 tik özelliği Whatsapp ta gizlenemezken GBWhatsapp ta bu rahatlıkla gizlenebilmektedir. GBWhatsapp üzerinde bu özelliği kapatan kullanıcılar karşı tarafa cevap vermediği sürece mesajın ulaşıp ulaşamadığı dahi karşı tarafa gitmiyor.

Çevrim içi durumu

              24 saat çevrim için gözükmek ister misiniz? Evet diyenleri duyuyor gibiyim. GBWhatsapp ta Always Online özelliğini açarak 24 saat boyunca çevrim içi gözükebilir durumda olursunuz. Bu sizi sürekli takip eden kişilere verilebilecek imalı bir cevap olabilir.

Yazıyor… un karşı taraftan görülmemesi

              Bir yazışma sırasında karşı taraf biz ona yazarken bizim yazdığımızı “yazıyor…” şeklinde görmektedir. Bu bazı durumlar da ciddi sorunlar teşkil eden durumlar yaratıyor. Peki GBWhatsapp’ta bu durumu engellemek mümkün mü? Evet mümkün. Ayarlar bölümünden “Yazıyor…” u kapattığınız da karşı taraf sizin ona yazdığınızı göremeyecek ve ortaya bir sorun çıkma derdinden kurtulmuş olacaksınız.

Yazdıklarınızı Şifreleme Özelliği

              Whatsapp genel güvenlik yapısı sebebiyle yazışmalar arasında şifreleme yöntemini kullanmaktadır fakat akıllı telefonlar her an ortalıkta dolaştığı ve meraklı insanların özellikle telefon karıştırma özelliği olan arkadaşların telefonunuzu karıştırıp Whatsapp yazışmalarına ya da gönderilen resim videolara ulaşma olasılığı çok yüksek. Bunun önüne geçebilmek içinse GBWhatsapp üzerindeki konuşmaların şifrelenebildiği bir bölüm mevcut. Özel yaptığınız yazışmaları ya da görsel paylaşımları gizlemek için yazışma ekranında yazışmayı kilitle özelliğini aktif ettiğinizde artık sizden başka kimse yazışmalarınızı göremeyecektir.

İkinci Whatsapp’ın kullanımı

              Özellikle çift hatlı telefonlar kullanıcılarının büyük bir sorunu olan ikinci Whatsapp özelliği GBWhatsapp ile bu sorunun önüne geçmiş bulunuyor. Kullanıcılarının diğer özellikleri yanından ikinci Whatsapp çalıştırma özelliğini ayrı tutması gerçekten anlaşılabilir çünkü bu kullanıcılar için büyük bir sorun ortadan kalkmış oluyor.

Birçok özelliği ile sıradan kullandığımız Whatsapp’tan farklı olan GBWhatsapp ı denemek için Google üzerinden küçük bir araştırma yaparak uygulamanın telefonunuza uygun yükleme dosyasını edinebilirsiniz.

Son sürüm olan GBWhatsApp 6.55 2018’i  indirmek için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz :
GBWhatsApp 6.55 İndir

Yorum yapın