Facebook’un Sosyal SEO’ya Etkisi

Facebook’un Sosyal SEO’ya Etkisi

Facebook için, internet ve sosyal medyanın en önemli uygulaması olduğunu söylersek abartmış olmayız. Facebook, dünya genelinde birçok insanın iletişim ağı olmasıyla bilinmektedir. Ticaret yapabileceğiniz bir ortamı yaratmak da, kazancınızı pekiştirecek bir seçenek olacaktır. Sıklıkla dile getirilen sorulardan birisi de, Facebook’un sosyal seo’ya etkisi nedir? Olmaktadır. Bu sorunun ışığında, sizlere faydalı olabilecek seçimsel sebepler sunmak istiyoruz.

Öncelikle, tıklanma oranı ölçüsünde, Sosyal SEO’nun olumlu yönde etkileneceğini bilmelisiniz. Facebook sayfanızdaki görüntülenme sayılarının, Sosyal SEO’ya direkt olarak bir etkisi bulunmamaktadır. Direkt etki alabileceğiniz noktalar, paylaşımınızdaki yorumlar olacaktır. Gerçekleştireceğiniz paylaşımların tıklanma sayıları da önemli olacaktır. Yorum ve tıklanmaya dayalı paylaşımlı içerikler, Facebook’un Sosyal SEO puanınızı arttıracağını ve kazancınızı zirve noktasına çıkaracağını eklemek isteriz.

Facebook Etkisini Arttıracak Faktörler

Takipçilerinizin sürekli olarak sayfanızı takip etmesi

Facebook’ta oluşturduğunuz sayfanın takipçi sayıları

Takipçilerinizin sizinle beğeni, paylaşma ve yorum benzeri yöntemlerle iletişim kurması gibi durumlar sayılabilir.

Facebook üzerinde oluşturulan sahte takipçilerin pek bir katkısı bulunmamaktadır. Markanızın değerini yükseltmek ve SEO çalışmalarınızda puan kazanmanız için, gerçek kullanıcılara ulaşmanız gerekmektedir.

Facebook Reklam Ve SEO İlişkisi

Facebook platformu, kullanıcı sayısı ve erişilebilirlik sebebiyle, reklamlar için benzersiz bir seçenektir. Reklamları kullanabilir ve Facebook sosyal seo puanınızı yükseltebilirsiniz. Burada önemli olan ve ihtiyaç duyulan, tutarlı paylaşımlarla kullanıcılara filtreleme hizmeti sunmaktır. Sağlam bir strateji belirlediğiniz sürece, kazancınızı pekiştirecek ve şahane bir gelir kaynağı yaratabileceksiniz.

Facebook Sosyal SEO Arama Motorlarına Olan Etkisi

Arama motorlarında, dolaylı ve direkt olarak kaliteli sonuçlar almanız için birçok faktör bulunmaktadır. Bağlantı kaliteniz ve sayfanız, içerik yapısı, anahtar kelimelerin uyumu, içeriğin güncelliği ve URL yapısı gibi seçenekler önem taşımaktadır. Twitter, Google + ve Google gibi sosyal platformlardaki paylaşımlar, beğenmeler ve yorumların oranı, arama motorlarındaki sıralamada etkilidir. Facebook’un Sosyal seo ile kazancınızda, önemli bir seviyeye ulaşabileceğinizi bilmelisiniz. Ancak, backlink benzeri etkisi olmayan kavramların, çeşitli yargılara da yol açtığı bilinmektedir. Şimdi, diğer sosyal medya platformlarının etkilerini de anlatmak istiyoruz.

Twitter Ve Sosyal SEO

Kullanıcı sayısı ve aktifliğiyle bilinen Twitter, mikroblog servisi olmaktadır. Paylaşımlarınızda, dilediğiniz ölçüde kullanıcılara ulaşabiliyor ve düşüncelerinizi beyan edebiliyorsunuz. Ancak, burada SEO olan ilişkisinde ise, RT sayısı ve favori sayısı büyük ölçüde etkilidir. Google firmasının sunduğu yönergelerden yola çıkarsak; paylaşım ve beğeni gören linklerin Google nezdinde bir değeri bulunmaktadır. Aynı zamanda, Google link tweetleyen kullanıcılara göre değişkenlik göstermektedir. Örnek vermemiz gerekiyorsa, 1000den fazla takipçiye sahip bir kullanıcının paylaştığı link, 50 takipçiye sahip bir kullanıcının paylaşımıyla aynı değerde bulunmamasıdır. Twitter’in yanı sıra Facebook’un sosyal seo’ya avantajlarını da unutmamalısınız.

Google + Ve Sosyal SEO

Google firması tarafından ortaya çıkarılmış, oldukça etkili bir ağ olan Google +, sosyal SEO ilişkisiyle birlikte, büyük kazançlara yol açabilir. Google Plus profilinizde yer alan hakkınızda bölümünü düzenleyebilir ve işinizle ilgili detayları belirtebilirsiniz. Anahtar kelimelerin uyumuna dikkat etmeli ve web sitenize yönlendirilen linkleri de eklemeniz gerekmektedir. Çevrenizde bulunan kişi ve kullanıcı sayılarının da etkili faktörlerden olduğunu belirtelim. Takipçi sayınızı arttırmanız için acele etmemeli ve sabırlı davranmalısınız.

Linkedin Ve Sosyal SEO

Linkedin, güvenilirliğin artmasında etkili olan bir sosyal medya alanıdır. Güncel paylaşımlar ve bağlantı sayılarınızın büyük bir önem taşıdığını bilmelisiniz. Sosyal SEO olan ilişkisi de, bu bağlamda incelenmeli ve kazancınızı pekiştirmelisiniz. Öncelikle, anahtar kelimelerin önemini belirtmemiz gerekiyor. Web sitenizin içeriği, kaliteli ve özgün olduğu kadar, takipçi sayınız ve beğenme, yorum ve paylaşımlarda önemli olacaktır. Kendinizi anlatabileceğiniz paylaşım ve linklere özen göstermeli ve tutarlı adımlar atmalısınız.

Facebook Ve Sosyal SEO

Dünyadaki en büyük sosyal ağlardan biri olan Facebook’un sosyal seo ile olan ilişkisi, oldukça önemli bir kazanımı da beraberinde getirmektedir. Popüler bir ortamda, reklamların ve sayfaların değeri de artmaktadır. Kullanıcıların beğenme, paylaşma ve yorumları, arama motorlarında etkili bir sinyal görevi görmektedir. Pazarlama sektöründeki payı ve kullanıcı fazlalığıyla birlikte, doğru kullanıldığı sürece Sosyal SEO ile kazanç dolu bir süreç yaşanabilir. Farklı kitlelere erişim şansınızın olması,  markalarınızda yaratacağınız farkındalık gibi birçok faktörü değerlendirebilirsiniz.

Yorum yapın