Logitech F710 Gamepad Tüm Özellikler ve Fiyatı

Özellikle bilgisayar oyuncuları daha iyi bir oyun deneyimi açısından oyun aksesuarlarına çok daha fazla önem vermekte. Tıpkı oyun konsollarında gördüğümüz gibi bilgisayar uyumlu da birçok oyun aksesuarı bulunuyor. Oyuncu serisi klavyeler, fareler, direksiyon setleri derken bu alanda en çok tercih edilen ürünler ise tabi ki konsollarda da yaygın bir şekilde kullanılan gamepad serileri. Bu alanda öne çıkan ürünlerin başında ise Logitech F710 Gamepad serisi geliyor. Logitech’in oyun serilerinden biri olan Logitech F710 ne gibi özelliklere sahip bakalım.

Gelişmiş Geribildirim Sistemi

İlk olarak gamepad serisinin titreşim özellikleri yani diğer bir değişle geri bildirim özellikleri öne çıkıyor. Seride oyun kollarında nadir olarak gözüken çift taraflı gelişmiş geri bildirim motorları yer almakta.

Özellikle oyuna tam uyum sağlayan bu geri bildirim motorları sayesinde oyun içerisinde hemen hemen gerçekleşen her hamlenin etkisi oyuncuya en iyi şekilde yansıtılıyor. Doğrudan oyun konsolunda yer alan “vıbratıon” tuşu ile titreşimi kontrol edebiliyorsunuz. Bu teknoloji için ise mutlaka oyunlarında desteğinin bulunması ve Logitech F710 Gamepad serisinin yazılımını yüklemiş olmanız gerekiyor.

Kablosuz Bağlantı Desteği

Logitech F710 Gamepad serisinin öne çıkan özelliklerinden birisi de bağlantı destekleri. Kablosuz bağlantı desteği ile beraber gelen seri üzerinde cihaz ile beraber gelen nano alıcı sayesinde 2.4 GHz özellikli kablosuz bağlantıyı kullanabiliyor. Bunun için Logitech F710 Gamepad içerisine iki adet pil takmanız gerektiğini de belirtelim. Hemen şunu da eklemek gerekiyor seride pil dayanma süreleri oldukça yüksek. Oynama derecesine göre değişmekle beraber kullanım süresinin epey yeterli olduğunu da belirtelim.

XBOX Kontrolcü Benzeri Tasarım

Gelelim tasarım konusuna. Tasarım konusunda cihaz malzeme kalitesi olarak öne çıktığı gibi genel olarak XBOX kontrolcü tarzı bir yapının da olduğunu belirtelim. Gamepad üzerinde 4 tuş, D-Pad ve iki adet analog düzeniyle beraber tetik tuşları da standart kontrol cihazlarında olduğu gibi. Gri ve siyah temalı renklere sahip olan seride tasarım konusunda tek olumsuz nokta ise cihazın biraz ağır olması.

Oyun Desteği Oldukça Geniş

Logitech F710 Gamepad serisinin tüm özeliklerini kullanabilmeniz için önem verilen bir diğer konu ise oyun desteği. Ürünün oldukça popüler olması da zaten oyun desteği konusunda beklenenden çok daha fazla çözüm sunulmasını sağlıyor.

Bunun dışında Logitech F710 Gamepad üzerinde yer alan XInput ve DirectIntput iki farklı mod sayesinde eski ve yeni oyunlara göre kumandanın özeliklerini değiştirebiliyorsunuz.  Oyun desteğini en iyi şekilde sağlamak ve oyun içi kontrol ayarlarını düzenlemek için ise doğrudan Logitech oyun programını da indirmeniz gerektiğini hatırlatalım. Bu sayede hem oyun ayarlarını çok kolay bir şekilde yapabiliyor hem de ayarlarınızı kayıt edebiliyorsunuz.

Android TV Desteği

Logitech F710 Gamepad sadece bilgisayarlarda kullanılan bir ürün değil. Bunun dışında Android TV ürünlerinde de kontrolcüleri kullanabiliyorsunuz. Bunun için kısa bir kurulum yapmanız gerekiyor. Kurulum için ise tek yapmanız gereken kontrol cihazı üzerinde bulunan Logitech logosuna tıklayıp ardından da Android TV ile ürünü eşleştirmek. Tabi bunun için nano alıcıyı televizyona takmanız gerekiyor. Bir de şunu hatırlatalım cihaz üzerindeki modu da XInput şekline getirmeniz gerekiyor. Bunun dışında kolay bir şekilde kurulum yapmış oluyorsunuz.

Logitech F710 Gamepad Fiyatı

Tüm bu özelliklerle beraber gelelim serinin satış fiyatına. Aslında standart olarak alabileceğiniz ürünlere göre biraz daha pahalı olan seri 110 TL ile 200 TL arasında değişen bir fiyata sahip.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın