En Yüksek Kapasiteli Powerbank Serileri Ve Fiyatları

Powerbank (taşınabilir şarj cihazı), akıllı telefonlar başta olmak üzere taşınabilir elektronik ürünlerin şarj ihtiyacını karşılamak için kullanılan portatif şarj cihazlarıdır. Powerbank (taşınabilir şarj cihazı) özellikleri, tasarımı ve pil kapasitelerine göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Belli başlı bir Powerbank modeli olmaması, başta pil kapasitelerine göre Powerbank serilerinin sınıflandırılabiliyor olması da bu alanda seçim yaparken kullanıcıların birçok detaya dikkat etmesine neden olmakta. Tasarımları, hızlı şarj özellikleri, LED bildirim özelliği gibi birçok farklı sınıflandırma özelliği bulunana Powerbank serilerinde ilk tercih unsuru ise genelde Powerbank kapasiteleri olmakta.

Cihazların kapasiteleri ne kadar büyük ise şarj edebilecekleri ürün sayısı ve ürünlerin ardı ardına şarj edilme süreleri de o kadar artmış oluyor. Peki en yüksek kapasiteli Powerbank cihazları hangileri? Daha detaylı bakalım.

Aukey PB-N39

En Yüksek Kapasiteli Powerbank serileri içerisinde ilk öne çıkan model Aukey PB serisi. Biraz büyük bir seri olarak karşımıza çıkan yeni seride yer alan özelliklere geçelim.

Tasarım: Tasarım konusunda serinin biraz kaba bir model olduğunu belirterek başlayalım. Pil kapasitesinin oldukça yüksek olması bu tasarımın oluşmasının ana nedenleri arasında gösterilmekte. Boy olarak 150 mm seviyesinde olan serinin genişliği ise 84 mm seviyesinde. Toplam kalınlığı ise 29 mm olan serinin ağırlığı ise 553 gr gibi oldukça yüksek bir değer.

Teknik Özellikler: Teknik özellikler konusunda ise serinin el feneri özelliği ve hızlı şarj desteği bulunmakta. Maksimum 2.4A çıkışı bulunması ile beraber yüksek hızlı şarj desteği sunan seri LED’li pil durum göstergesine de sahip. Farklı giriş türleri bulunan serinin Apple Lightning girişinin olması da dikkat çeken bir başka detay.

Pil Kapasitesi: 30.000 mAh

Fiyatı: 560 TL

En Yüksek Kapasiteli Powerbank

Anker PowerCore+

En Yüksek Kapasiteli Powerbank serilerinde geçelim bir başka modele. Bu modelde yine yüksek kapasitesi ile öne çıkıyor. Serinin özelliklerine geçelim.

Tasarım: Tasarım konusunda nispeten daha kibar bir görüntüye sahip olan seri toplamda 180 mm boyutuna sahip. 180 mm olmasına karşın 80 mm genişliğine ve 24 mm kalınlığına sahip olan taşınabilir şat cihazının gövde malzemesi ise Alüminyum olarak karşımıza çıkıyor.

Teknik Özellikleri: Teknik özellikler konusunda serinin ilk olarak hızlı şarj sistemi öne çıkıyor. 10 seviye LED göstergesi bulunan modeli maksimum çıkışı ise 3A. Qualcomm Qick Charge 2.0 özelliğine sahip olan seri 9 saatte tam dolum yapabiliyor. Seride yer alan toplam çıkış sayısı ise 3 adet olarak öne çıkmakta.

Pil kapasitesi: 26.800 mAh

Fiyatı: 500 – 600 TL

En Yüksek Kapasiteli Powerbank

Anker Astro E7

En Yüksek Kapasiteli Powerbank için karşımıza çıkan bir diğer modelde yine Anker markasına ait olan bir model. Bu kez daha ince bir tasarıma sahip olan serinin özelliklerine geçelim.

Tasarım: Tasarım konusunda Anker Astro 166 mm boyuna sahip bir seri. Genişlik olarak 80 mm değeri bulunan modelde incelik ise 22 mm değerinde. Toplam ağırlığı ise 485 gr olan ürünün iki farklı renk seçeneği bulunmakta. Gözde malzemesi ise plastik

Teknik Özellikleri: Geçelim teknik özelliklere. Teknik özellikle konusunda 3A çıkışı ile dikkat çeken modelin 4 seviyeli LED görüntü sistemi ve LG batarya kullanımı yaptığını da ekleyelim. Toplamda 14 saat içerisinde dolan pillerin el feneri özelliği buna ek 3 adet çıkışı var.

Pil Kapasitesi: 26.800 mAh

Fiyatı: 415 TL

En Yüksek Kapasiteli Powerbank

Romoss Sense 9

En Yüksek Kapasiteli Powerbank serilerinde biraz daha uygun fiyatlı bir modele geçiş yapalım. Hemen tasarım detaylarından bahsedelim.

Tasarım: Uzun ve ince bir powerbank olan serinin 210 mm uzunluğunda olduğunu belirtelim. Genişliği 80 mm olan serinin kalınlığı ise 22 mm olarak belirlenmiş durumda. Toplam ağırlık ise 595 gr seviyesinde.

Teknik Özellikleri: Teknik özellikleri konusunda akım koruması ile öne çıkan modelin fazla şarj koruması, fazla deşarj koruması, voltaj koruması gibi ekstra teknolojileri bulunuyor. Hızlı şarj desteği de bulunan modelde 15 saatte tam dolum sağlanıyor ve 4 seviyeli LED ışık sistemi bulunuyor.

Pil Kapasitesi: 25.000

Fiyatı: 160 TL

En Yüksek Kapasiteli Powerbank

Anker PowerCore+ 20100 USB-C

Yine En Yüksek Kapasiteli Powerbank seriler içerisinde biraz daha uygun fiyatlı modellerden biri olan serisinin özellikleri ise şöyle;

Tasarım: Tasarım konusunda yeni seride dikkat çeken birçok nokta var. 184 mm yükseklik değeri sunulmasına karşın genişliği 64 mm gibi düşük bir model olan Anker PowerCore serisinin kalınlığı ise 24 mm olarak karşımıza çıkıyor. Toplamda 455 gr ağırlığa sahip olan modelin kasa malzemesi ise alüminyum.

Teknik Özellikler: Hızlı şarj özelliği ilk olarak öne çıkan özellik olan modelde çıkış gücü ise 2.4A seviyesinde. 10 seviyeli LED’li model olan serinin USB-C kablosu desteği de mevcut. 8 saat içerisinde tam dolun sunan serinin toplamda 2 adet çıkışı bulunmakta.

Pil Kapasitesi: 20.100 mAh

Fiyatı: 69 TL

En Yüksek Kapasiteli Powerbank

Xiaomi Mi Power Bank 20000

En Yüksek Kapasiteli Powerbank serileri içerisinde en bilindik markalardan biri olan Xiaomi markasının taşınabilir şarj cihazına geçelim.

Tasarım: Akıllı telefonlarında da tasarım konusunda oldukça iyi bir marka olan Xiaomi boyut konusunda 142 mm boya 73 mm genişliğe ve 21.8 mm kalınlığa sahip. 338 gr gibi boyutuna göre ideal bir ağırlık olan modelin gövde malzemesi ise plastik.

Teknik Özellikler: Doluluk göstergesi, hızlı şarjın yanı sıra Lityum Polimer pilleri ile modelin birçok farklı ayrıcalığı olduğunu belirtelim. Sunulan korumalar ise şöyle;

Fazla akım koruması

Fazla Deşarj koruması

Fazla şarj koruması

Kısa evre koruması

Sıcaklık koruması

Voltaj koruması

Reset koruması

Pil Kapasitesi: 20.000 mAh

Fiyatı: 121 TL

En Yüksek Kapasiteli Powerbank

Önerdiğimiz En Yüksek Kapasiteli Powerbank

Bu seriler içerisinden önerdiğimiz model ise son tanıttığımız Xiaomi Mi Power Bank 20000. Biraz kapasitesi en yüksek kapasiteli cihazlara göre alt seviyede fakat hem Xiaomi marka adının olması hem her türlü koruması olması hem de 20.000 mAh değerine karşın 120 TL gibi bir fiyatının olması ürünü öne çıkarmakta.

Bunun dışında tışnabilir şarj cihazı alırken nelere dikkat edeceğinizi öğrenmek için bu yazımızı da okuyabilirsiniz.

“En Yüksek Kapasiteli Powerbank Serileri Ve Fiyatları” üzerine bir yorum

Yorum yapın