Xiaomi Mi 6 Akıllı Telefonları İçin Yeni İddialar

Akıllı telefon modelleri içerisinde sessiz sedasız yer alsa da bir anda yeni serilerinde kullandığı çerçevesiz tasarımları ile öne çıkan akıllı telefon devi Xiaomi, çerçevesiz kasa modelleri dışında akıllı telefonlarının tasarımlarıyla da büyük oranda ses getirmişti. Tüm bu akıllı telefon serilerinin dışında marka şimdilerde ise yeni seri akıllı telefonları ile gündeme gelmeye hazırlanıyor. Bu kez markanın gündeme geldiği serilerin başında ise Xiaomi Mi 6 akıllı telefonları geliyor.

Xiaomi Mi 6 Beklenen Tasarım Farkları İle Geliyor

Yavaş yavaş ortaya çımaya başlayan yeni seri akıllı telefon modeli olan Xiaomi Mi 6 serisinin ne gibi özelliklere sahip olacağı konusunda ise ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Peki Xiaomi Mi 6 nasıl bir telefon olacak.

İki Farklı Model İddiası

Öncelikle Xiaomi Mi 6 serisi için iki farklı model iddiasının gündeme geldiğini belirtelim. Fiyat farkı konusunda da iki farklı seçenek ile beraber gelen akıllı telefon devinin ilk telefonunda 4 GB RAM miktarı ve 32 GB depolama birimi kullanılacağı belirtiliyor. Bu model biraz daha düşük özelliklere sahip olan bir model olarak dikkat çekmekte.

Bu modelin ekran özelliklerinin ise Full HD olarak karşımıza çıkacak. Dediğimiz gibi bu model biraz daha düşük olan biraz daha orta segment akıllı telefonlara hitap eden bir akıllı telefon olacak. Bunun dışında yeni seri akıllı telefonlarının diğer modellerinde de 64 GB depolama alanı sunulduğunu ve bu modelin ekran çözünürlüğünün de QHD olacağını belirtelim. Bu serinin ise daha yüksek bir fiyatı olacağı ve teknik özellikler konusunda da daha tatmin edici bir model olacağı konuşuluyor.

Xiaomi Mi 6

İşlemciler Nasıl Olacak?

Öncelikle iki Xiaomi Mi 6 modelinin de ekranlarının dışında ve depolama alanlarının dışında ne gibi farklılıkları olacağı bilinmiyor. Bu nedenle şu an için iki modeli de tek bir telefon olarak ele alacağı. Bu noktada seride iki farklı işlemci modeli iddiası var. İlk olarak MediaTek Helio X30 serisi iddiaları ortada dolaşıyor.

Bu serinin fiyatına karşın yüksek özellikler sunabilecek bir kapasitede olması neden olarak gösteriliyor. Bunun dışında bir diğer iddia ise son dönemde birçok amiral gemisi akıllı telefonda yer alan Snapdragon 835 işlemcileri. Bu seride yine üstün özelliklere sahip olan fakat daha yüksek bir fiyat aralığına sahip olan bir telefon modeli olarak karşımıza çıkmakta. Henüz hangi serinin kullanılacağı merak konusu.

Kamera Detayları Ortaya Çıkmaya Başladı

Son olarak seride kamera detaylarının da ortaya çıkmaya başladığını da söylemek gerekiyor. Sony IMX386 serisi kamera sensörlerine yer verecek olan modelin 12 MP arka kamera ve 8 MP ön kamerası bulunacağı da yine iddialar arasında yer almakta. Tüm bunların dışında Xiaomi Mi 6 serisinde daha ne gibi özelliklerin bulunacağı konusunda da çok fazla detay bulunmamakta.

Çıkış Tarihi Ve Fiyatı

Fiyat konusunda iki farklı serinin farklı fiyat seçenekleri olsa da her iki akıllı telefonun fiyatı içinde bir bilgi yok. Bunun dışında çıkış tarihi konusunda da net bilgiler verilmediği gibi tanıtım tarihi konusunda ise belli başlı bilgiler ortaya atılmaya başladı. Tanıtım tarihi için Nisan ayı gösterilmekte. Bakalım tüm bu özellikleri ile beraber Xiaomi Mi 6 akıllı telefonları nasıl bir seri olarak karşımıza çıkacak ve fiyatları nasıl olacak?

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın