Android Super Mario Run Nasıl Alınır? Android Super Mario Run Rehberi

Mobil oyun dünyasında ciddi bir hareketlilik yaşanıyor. Son dönemde çıkış yapan mobil oyunlar milyonlarca oyuncu sayısına ulaşmaya başladı. Tüm oyunlar arasında açık ara liderliği alan ve mobil oyun alanına damgasını vuran firmaların başında ise Nintendo geliyor.

 

Öncelikle Pokemon Go serisi ile mobil oyun alanında ardı ardına rekorlar kıran firma şimdilerde ise Super Mario Run oyunu ile gündemde. Kendi oyun rekorlarını kırmayı başardığı yeni oyununu ilk olarak iOS işletim sistemleri için yayınlayan firma uzun bir süre sonra ise sonunda beklenen haberi de verdi. Super Mario Run Android sürümü yayınlandı. Oyunun Android sürümünde yer alan özellikler neler bakalım.

Güncel Sürüm

Super Mario Run oyununun Android sürümünün çıkış yapmasından hemen önce oyunun iOS sürümüne yeni bir güncelleme geldi. Yeni karakterler yeni renk düzenleri gibi seçeneklerin geldiği güncelleme ilk etapta sadece iOS sürümü için geçerli olarak biliniyordu. Fakat güncellemenin yayınlanmasının hemen ardından Super Mario Run Android sürümü de yayınlandı ve oyunun en güncel sürümünün yayınlandığı belirtildi. Bu şekilde iOS ile Android işletim sistemleri arasında oyunun bir farkı kalmamış oldu. İlk sürümü de indirmiş olsanız bile oyun en güncel versiyonu ile beraber gelmiş olacak.

Super Mario Run Android
Super Mario Run Android sürümü

Ek Özellik Sistemi Android İşletim Sistemleri İçinde Geçerli

Super Mario Run Android sürümünde en çok merak dilen konulardan birisi de oyun içi satın alma işleminin yapılıp yapılamayacağı olmuştu. Oyunun çıkış yapmasıyla beraber netleşen bir başka detayda bu nokta. Android sürüm içerisinde de isterseniz belli ücretler ödeyip oyun içi satın alma işlemleri ile beraber Yoshi, Toadette gibi karakterleri satın alabilecek ve oyun içerisine bonus satın alma mermi satın alma gibi işlemleri de yapabileceksiniz. Android sürümde de oyun içi satın alma sistemi tamamıyla desteklenmekte.

Super Mario Run Android
Super Mario Run Android indir

Super Mario Run Android Ücretli Mi?

Super Mario Run iOS sürümü ciddi bir ücret ile satışa çıkmıştı. Oyunun iOS sürümünü satın almak için döviz kuru nedeniyle hatırı sayılır bir ücret ödemeniz gerekiyordu. Android sürümünün ücretsiz olacağı iddialarının da geldiğini biliyoruz. Fakat beklentiler boşa çıktı. Super Mario Run Android sürümü 3437 TL gibi bir fiyatla Google Play Store üzerinde görüntülendi.

Mobil oyun kategorisinde en pahalı oyunlar arasına girmeyi de başarmış olan serinin oyun içi satın almalarını da kullanacak olursanız ödemeniz gereken ücretlerde katlanarak artıyor. Unutmamak gerekli oyun içi satın alımlarda yine dolar üzerinden hesaplanıp TL cinsine çevriliyor. Yani ödemeniz gereken tutar artıyor.

Super Mario Run Android Sürümü Nasıl Denenebilir? Android Sürümü Hangisi?

Hemen belirtelim Super Mario Run Android sürümünü oynamak için işletim sisteminizin Android 4.2 ve üzeri olması gerekiyor. Alt sürümlerde destek bulunmamakta. Oyunu denemeniz içinde yine ücret ödemenize gerek kalmıyor. Tıpkı iOS serilerinde olduğu gibi Super Mario Run serisinin ilk 3 bölümünü ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Ardından ise istenen ücreti ödemeniz durumunda oyun full sürüme yükseliyor ve diğer bölümleri de oynayabiliyorsunuz.

Son olarak oyunu yüklemek için internetinizden 60 MB gibi bir kısmı kullanmanız gerekiyor. Yükleme kısmında ise biraz daha fazla bir boş alan gereksinimi var. Tüm bu özellikleri ile beraber şu an ülkemizden de alınabilen Super Mario Run oyununun bundan sonra iOS sürümleri ile aynı anda güncellemeler alacağını da ekleyelim.

Yorum yapın