Casper Excalibur G805 Özellikleri ve Satış Fiyatı

Yeni ekran kartları ve yeni nesil işlemcilerin bir bir duyurulmasının ardından artık gözler oyun bilgisayarı serilerine çevrildi. Tüm yeni işlemci modellerinin ve tüm yeni ekran kartı modellerinin nasıl bir deneyim sunacağını öğrenmek için merakla beklenen yeni nesil oyuncu bilgisayarı serilerine sürekli eklenen yen modellerle beraber artık sistemlerin ne boyuta ulaşmaya başladığını da net bir şekilde görüyoruz. Son olarak bu serilere bir yenisi de Casper tarafından eklendi. Casper Excalibur G805 olarak duyurulan yeni model ile beraber marka son nesil oyuncu bilgisayarını da görücüye çıkarmış oldu.

Casper Excalibur G805 Nasıl Bir Görünüme Sahip?

Oyuncu serisi olan Casper Excalibur serisinin zaten görünüm olarak standart laptoplardan çok farklı bir yapısı olduğunu biliyoruz. Aynı yapı bu seride de korunmuş durumda. Yine ön kısımda geniş ses çıkışları bulunan bilgisayarın eski seriye göre ise biraz daha ince olduğu gözleniyor. 32.2 mm kalınlığında olan kasa ile gelen model ağırlık olarak ise 3.4 kg gibi bir değere sahip. Tasarım konusunda genel olarak çok bir farklılık olmadığı için bu başlık altında eklenecek çok dazla bir detay olmadığını da söylemek yanlış olmaz.

Casper Excalibur G805 İşlemci Ve Ram

Intel’in bir önceki nesil işlemcisi ile beraber gelmesi eleştiri almasına neden olsa da performans bakımında yeterli gösterilen modelin içerisine Intel i7 6700 HQ serisi oyun bilgisayarlarında sıkça gördüğümüz işlemciler yer alıyor. 2.6 GHz temel hız değerine sahip olan bu işlemcilerle beraber oyun bilgisayarları içerisinde ideal serilerden biri olan Casper Excalibur RAM bellek konusunda ise DDR4 teknolojisine geçmiş durumda.
16 ve 32 GB DRR4 RAM bellek seçenekleri bulunan serinin en azından RAM bellek konusunda beklenen performansı verebileceği düşünülüyor. RAM ve işlemciye ek olarak depolama birimi konusunda ise 512 GB SSD ve 1 TB değerinde HDD depolama birimlerini görüyoruz. Tabi ki hafıza sonradan artırılabilir düzende.

casper excalibur g805

Casper Excalibur G805 Ekran

IPS panele sahip olan ekranların boyutu 17.3 inç. Geniş ekran ile gelen seri çözünürlük desteği konusunda ise Full HD çözünürlük değeri ile yetinmiş. Ayrıca iz bırakmayan panellerinde tasarımsal açıdan modeli öne çıkardığı bir gerçek. 15.6 inç model ise bulunuyor. Tek seçenek geniş ekran olan 17.3 ekran seçeneği. Daha mini bir oyuncu laptop serisi düşünüyorsanız bu seri pek de size uygun değil.

Ekran Kartı ve İşletim Sistemi

Ekran kartı konusunda yeni neslin orta segment serisi olarak gösterilen Nvidia GTX 1060 ekran kartı modeli dikkat çekmekte. Paylaşımsız olarak yer alan ekran kartının bellek miktarı 6 GB seviyesinde. Buna ek olarak ekran kartı bellek teknolojisinin GDDR5 olması da performansı artıracak olan diğer bir detay. Pascal mimarisinin yer aldığı ekran kartının sunduğu VR desteği ve yeni ekran teknolojileri Casper Excalibur G805 serisine büyük bir artı sağlayacak orası kesin. Zaten bilgisayarın da en çok öne çıkan noktası ekran kartı teknolojisi. Diğer özelliklerine göre bu özellik daha yüksek değerlerde.

casper excalibur g805

Satış Fiyatı

Bilgisayarın RAM bellek seçimi ve hafıza seçeneklerine göre farklı iki modeli mevcut. Bu iki model arasında çok ciddi bir fark yok. Sadece daha yüksek SSD kapasitesi ve RAM kapasitesi görüyoruz. Bilgisayarın en üst modeli olan 32 GB RAM bellek miktarına sahip olan modelinin fiyatı ise 7.499 TL. olarak belirlenmiş. Açıkçası içerisinde yer alan sisteme göre fiyatın bir nebze yüksel olduğu yorumunu yaparsak yanlış olmaz.

Yorum yapın