Android için En Kolay “5” Video Düzenleme Uygulaması

Günümüz teknolojisi ile elimizde bulunan akıllı telefonlar hayatımızın olmazsa olmazı haline gelmiştir. Özellikle sosyal medya platformları üzerinde kullanılan birçok uygulama ile insanlar hayatlarında yaptıklarını ve yaşantılarını sıklıkla paylaşmaktadır.  Bu paylaşımları yaparken de Android için kullanılabilecek En Kolay 5 Video Düzenleme Uygulamasını sizler için tanıtacağız. Uygulamaların tamamı android market üzerinden indirilebilir ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuş uygulamalardır. Kolay ara yüzleri ve kullanımları açısından sıklıkla tercih edilen programlar Android telefonların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Android telefonların kullanım sıklığının artması ile artık bilgisayarlar üzerinde video uygulamalarına gerek kalmadan akıllı telefonlar üzerinden istenen düzenlemeler yapılabilmektedir.

Androvid Video Editor

Androvid Video Editor

Türkçe dil desteği bulunmasa da Android kullanıcıları arasında fazlası ile kullanılan bir program olan Androvid Video Editor programı kullanılan sosyal medya hesapları ile bağlantılı çalışabilmektedir. Bu sayede çekilen videolar efekt verilerek sosyal medya hesaplarına eklenebilir ve hızlı bir şekilde paylaşılabilir. Videolara eklenebilen onlarca efekt sayesinde sıradan videolar oluşturmak yerine son derece kaliteli ve profesyonel videolar oluşturabileceksiniz. Oluşturduğunuz videolara yazı ve ekleme gibi işlemler yapılabilirken diğer yandan istemiş olduğunuz bölümleri silebilir ya da farklı eklemeler ile videolarınızı birleştirebilirsiniz. Uygulamayı android store dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Quik Video

Quik Video

              Videolarınızı en kolay şekilde harika hale getirmek istemez misiniz? Yapacağınız birkaç dokunuş ile Quik Video kısa süre de videolarınıza sihirli dokunuşlar yaparak geçişler ve efektler ekler. Videonuza ekleyeceğiniz müziğin temposuna göre videonuzun hızını ayarlayan program yazı ve efektler sonrasında videolarınızın kolaylıkla paylaşılmasını sağlar. Android cihazınız da bulunan videoları inceleyerek program içerisinde bulunan akıllı klipleri oluşturup galerinize otomatik olarak kaydedebilir. 23 video stili ile ekleyeceğiniz videoya farklılık katarken müzik ve yazı özelliğini de bu 23 stil arasından seçebileceksiniz. 80 kadar ücretsiz müzik seçerek müzik arama derdinden kurtulabilir ve videoları kaydederken full hd kalite de kayıt yapma özelliği sunar. Tüm videolarınızı program sayesinde tek tıklama ile tüm sosyal ağlarınız da paylaşabilirsiniz.

VivaVideo :  Video Düzenleyici

VivaVideo

Android cihazlar da son zamanların en çok kullanılan video düzenleme ve oluşturma programları arasında yer alan VivaVideo: Video Düzenleyici karşınıza çok basit ve kullanıcı dostu bir arayüz ile geliyor.Yaklaşık 400 milyon kullanıcısı olan programı kurup gerekli izinleri verdikten sonra resimlerinizden profesyonel derece de slaytlar hazırlayabilecek, galeriniz de bulunan videoları editleyebilecek veya bir çok tema, efekt yada ses eklemesi yapabileceksiniz. Solgun çıkan fotoğrafların renklendirilmesi, ışık ayarının yapılması yanı sıra eklenecek filtreler ile de son derece eğlenceli ve profesyonel işler çıkarabilirken bunları çok basit bir şekilde arkadaşlarınız ya da sosyal ağlarınızla paylaşabilecek siniz. Lens özelliği içerisinde bulunan 5 farklı mod videolarınıza farklı tarz da filtreler eklemenize olanak sağlarken, Özel Kolaj Kamerası ile de galeriniz de ki videoları müzikli bir hikayeye çevirebilecek siniz. Ekran kaydedici özelliği ile de ekranınız da oynayan farklı bir videoyu kendi telefonunuza ve isterseniz filtreleyerek kaydedebilecek siniz.

Magisto Video Düzenleyici

Magisto Video Düzenleyici

Videolarınızı düzenlemek ya da efektler eklemek için bir video uzmanı olmanıza artık gerek kalmıyor. Android cihazlarda yapay zeka teknolojisini kullanan ve videoların düzenlenmesinde kullanıcıya sadece birkaç tıklama yaptırarak işinin uzmanı olduğunu gösteren uygulamamız Magisto Video Düzenleyici üreticilerinin de deyimi ile Sihirli Özelliklere sahiptir. Videolarınızda bulunan ve yapay zekası ile ayıkladığı en iyi kısımları birleştirerek ortaya eğlenceli videolar çıkarabilen Magisto, videolarda ki kişilerin yüzlerini de tanıması ile etiketleme işlemlerin de kullanıcıya rahatlık sağlar. Çoğu kullanıcı Magisto Video Düzenleyiciyi Android cihazına yükledikten sonra cihazın galerisinden değil de Magisto’nun sihirli galerisinden işlemlerini sürdürmektedir. Videolara ekleyeceğiniz efektler, kesme ve birleştirme işlemleri, video ve slayt oluşturma işlemleri haricinde sadece Magisto ya özel olan tamamiyle lisanslı müziklerinden istediğinizi tercih edip videolarınızı daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz.

KineMaster Video Düzenleyici

KineMaster Video DüzenleyiciProfesyonel kullanıcıların çoklukla tercih ettiği Android cihazlar için kullanılan Video Düzenleyici programımız KineMaster, diğer video editörlerin yaptığı tüm işlemleri yaparken diğer programlardan farkını video üzerinde çok katmanlı düzenlemeler yaparak göstermektedir. Videoya aynı anda ses, yazı, filtre, el yazısı ekleme gibi özellikler sunan KineMaster, hassas kesim özelliği ile de son derece kullanışlıdır. Video filtrelerine ek olarak ses filtrelerinin de kullanılabildiği ve seslerin de ayrıştırılabildiği program da hız kontrolü de tüm video ve ses üzerinde yapılabilmektedir. Özelliklerinden birçoğunu ücretsiz olarak kullanılabilirken pro özelliğini de birçok gazeteci youtube kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir.

Yorum yapın