Telefondan Silinen Mesajları (SMS) Kurtarma

Hayatımız da elimizden düşürmediğimiz cep telefonlarımızın en büyük sıkıntısı olarak gündeme gelen SMS ve Mesajların silinmesidir. Geçmiş dönemler de normal telefonlarımız da sıkça kullandığımız SMS lerin silinmesi durumun da yapılacak pek bir şeyimiz yoktu fakat akıllı telefonlar ile bu sorun ortadan kalkmış gibi duruyor.

Silinen SMS ya da uygulamada ki mesajları nasıl geri getirebiliriz?

Bu durum ios yazılımına sahip cihazlarda çok daha kolay yapılabiliyor. Ayarlar üzerinden Icloud’a girip Mesajların yedeğini alabilirsiniz. Belirli aralıklar ile almış olduğunuz yedekler sayesinde silinen mesajlarınızı rahatlıkla kurtarabilirsiniz.

Android yazılımlar da ise durum biraz daha farklı. Bilgisayar üzerinden Android cihazınızdaki dosyalara ulaşım sağlanabildiği için bilgisayarınıza kuracağınız birkaç basit dosya kurtarma programı ile silinen mesajlarınızı rahatlıkla kurtarabilirsiniz. En çok bilinen uygulamalar arasında Android Data Recovery gelirken programın kullanımına başlamadan önce telefonunuza bilgisayara bağlayıp “Ayarlar” bölümünden geliştirici seçeneklerini ve sonrasında “USB hata ayıklamayı” aktif etmeniz gerekmektedir.  Bundan sonrasında ise Android Data Recovery programından telefonunuzu seçip Taramayı başlatmanız gerekecektir. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra Android Data Recovery programından “Message SMS” i seçip Recover ı tıklamanız silinen tüm mesajları geri getirecektir.  Android cihazlarınıza kurabileceğiniz 3’üncü parti yazılımlar ile de silinen mesajlarınızı kurtarabilirsiniz fakat yazılımların çoğu sizden root özelliğinin açık olmasını isteyecektir ve bu da aslında anlattığımız sistemden daha zorlu bir yolu tercih etmenize neden olacaktır.

Makalemizde ; Telefondan silinen mesajları geri getirmek ile ilgili detaylı olarak yapılabilecek kaidelerden bahsettik, lütfen herhangi bir soru ve görüşünüz var ise yorum kısmından tarafımıza iletiniz.

“Telefondan Silinen Mesajları (SMS) Kurtarma” üzerine 2 yorum

Yorum yapın