Yüksek Kaliteli Seo Dostu İçerik Yazma

Yüksek Kaliteli Seo Dostu İçerik Yazma

Hem hoş hem de okunması kolay hem de SEO dostu olan yayıncı blog yazıları yıldırıcı olabilir. Bazı insanlar için, SEO dostu içerik ve yüksek kaliteli içerik çelişkili görünmektedir. Bu yazıda, mükemmel ve SEO dostu içerik yazmak için yapmanız gereken üç önemli adımı açıklayacağım.

 

Holistic Seo

Yoast’ta, içeriğinizin veya anahtar kelime doldurmanın aşırı optimizasyonuna inanmıyoruz. SEO asla kısa vadeli olmamalı; Uzun vadeli bir strateji olmalıdır. Gelecek odaklı SEO’ya inanıyoruz. Google’ın sıralamasında yer kazanmak için web sitesi optimizasyonunun her alanına odaklanmanız gerektiğini düşünüyoruz. Sadece en iyi sonuç olmalı. Bütünsel bir SEO stratejisinde, web sitesi optimizasyonunun çeşitli yönlerine odaklanmalısınız: mükemmel UX yani kullanıcı deneyimine , kusursuz güvenlik ve tabii ki teknik mükemmellik. Yüksek kaliteli içerik yazmak, bütüncül bir SEO stratejisinin kritik bir yönüdür.

Yazmaya Başlamadan Önce: Anahtar Kelime Araştırması

Yazmaya başlamadan önce, anahtar kelime araştırması yapmanız gerekir. Arama sonuçlarına hakim olmak istiyorsanız, kitlenizin aslında hangi kelimeleri aradığını bulmak zorunda kalacaksınız. Bunlar metninde kullanmanız gereken kelimelerdir.

Anahtar kelime araştırmanızı doğru bir şekilde yaptıktan sonra, içeriğinizin aşağıdaki talepleri karşıladığından emin olmanız gerekir: içeriğiniz orijinal olmalı, içeriğiniz okunabilir olmalı ve içeriğiniz bulabilmelidir. Google’da anahtar kelimenizi yazıp aratıp daha sonra ilgili aramalar kısmına bakarak buradaki örnekleri  de anahtar kelime kısmına koyabilirsiniz. Sizin için ipucu olacaktır.

1.Orijinal içerik

Yüksek kaliteli ve SEO dostu içerik ilk şartımız orijinal içerik yazmaktır. Blog yazısı ya da yazınız taze, yeni ve orijinal olmalıdır. Zaten internetteki diğer tüm blog yazıları ve makalelerinden farklı olmalıdır. İnsanlar okumak isteyecekleri bir şey olmalıdır.

2. Okunabilir içerik

Orijinal içeriğe sahip bir yazı yazdıktan sonra, okunabilir bir içerik yazdığınızdan emin olun. Makalenizin okunması kolay olmalıdır. Okunabilirlik kitleniz için önemlidir. Metniniz iyi yapılandırılmış ve açıkça yazılmışsa, insanlar metninizin mesajını anlayacaktır. Okunabilirlik de SEO için önemlidir. İnsanlar metninizi okur, ancak Google metinleri de okur. Metninizin okunması daha kolaysa, alt başlıklar ve net paragraflarla net bir yapıya sahipse Google’ın yayınınızın ana mesajını kavraması daha muhtemeldir. Yazınızın ana mesajı Google için daha net ise, yayınınızın arama motorlarında sıralaması daha muhtemel olacaktır.

3.Bulunabilir içerik

Müthiş ve SEO dostu içerik yazarken son adım, içeriğinizin bulunabilir olduğundan emin olmaktır. Bulabilirlik, Google’ın arama motorlarında içeriğinizi alması ihtimalini en üst düzeye çıkarmakla ilgilidir. Orijinal ve okunabilir bir yazı yazdıktan sonra bu son adıma geçmeniz önemlidir. Bulunabilirlik, fikrinizin özgünlüğünü veya metninizin okunabilirliğini hiçbir zaman tehlikeye atmamalıdır. Wordpress kullanıyorsanız Yoast SEO, metninizi biraz daha iyi düzenleyebilmenize yardımcı olabilir.

Sonuç

SEO uzun vadeli bir strateji olmalıdır. Kısa vadeli  Seo düşünülemez. Seo her zaman rekabet gerektiren bir konudur ve güncel kalınması şart olan bir konudur. Seo, yatırım yaptığınız bir şey olmalıdır. Arama sonuçlarına gerçekten hakim olmak için, web siteniz o belirli terimi arayan insanlar için en iyi eşleşmeyi sağlamalıdır. Orijinal ve okunabilir içeriklerin yazılması, yalnızca bunları yapmaya özen gösterecektir. Bu içeriğin Google için biraz daha kolay bulunmasını sağlamak, daha önce yapmış olduğunuz zor işi ince ayar yapıyor.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler…

Yorum yapın