Blog Etkileşimini Arttırmak İçin 7 İpucu

Blog Etkileşimini Arttırmak İçin 7 İpucu

Okuyucuların blogunuzla etkileşimde bulunmak istiyor musunuz? Onların sosyal medyadaki yayınınızı yorumlamalarını ve paylaşmalarını ister misiniz? Onların blogunuza geri dönmesini ve bir sonraki yazınızı okumasını ister misiniz? Peki bunu nasıl başarıyorsunuz? Bu yazıda öncelikle SEO için blog ilgisinin önemini açıklayacağım. Bundan sonra, kitlenin blogunuza katılımını nasıl artıracağınıza ilişkin 7 ipucu vereceğim.

Blog Etkileşimi Nasıl Olur?

Blog etkileşimi , kullanıcıların yayınınızla etkileşimde bulunabileceği tüm yollarla tanımlıyoruz. Bu, yorum bırakarak, postanızı Facebook zaman tünelinde paylaşabilir veya blog yayınınızın bir bülten, Facebook postasında veya blog yazısında belirtilmesini isteyebilir. Bunların yanında, bir sonraki yayınınızı okumak veya bülteninize abone olmak için web sitenize dönmek için bir yöntem şeklidir. Aboneli okuyucular, blogunuzda etkin olan okuyuculardır. Ziyaretçilerinizin aktif olmasını istiyorsunuz. Bu aktif kullanıcılar, sitenize yorum bırakan , bülteninizi okuyan ve web sitenizin düzenli ziyaretçileri olan kişilerdir. Bu insanlar en sadık müşterilerinizdir.

Blog Etkileşimi SEO İçin Neden Önemlidir?

Blog etkileşimi SEO için önemli bir faktördür. Kitleniz blogunuza yorum yaptıysa (ve bu yorumlara yanıt verdiğinizde), Google blogunuzun çok canlı ve aktif olduğunu fark edecektir. Ve tabii ki, sosyal medya üzerindeki sözler blogunuzun sıralamasında da yardımcı olacaktır. İnsanlar yayınınızı sosyal medyada paylaşırsa veya çevrimiçi konuşursanız, bu kesinlikle daha fazla trafik yaratacaktır.

Ancak kitlenizin katılımını nasıl artırabilirsiniz? Kullanıcıların blog yayınınıza yorum yaptıklarından ve sosyal medyada paylaştıklarından nasıl emin olursunuz? Blogunuza olan ilgisini artırmak için size 7 ipucu vereceğim! Bu yazıdan sonra kafanızda belirli şeylerin oturacağından eminim takipte kalın.

Blog Etkileşimini Artırmak İçin İpuçları

1-Yazılarınızın harika olduğundan emin olun!

İçeriğiniz harika olmalı. İçeriğiniz çok bilgilendirici, komik veya alakalı olmalı, insanlar bunu dünyayla paylaşmak istiyor olmalıdır. Müthiş ve SEO dostu içerik oluşturulması gerektiğini unutmayınız. Seo hakkında yeterli bilgi ve tecrübe edinmeye çalışınız.

2.Yayınlama Süresinde Tutarlı Olun!

İnsanları blogunuzla etkileşime girmelerini sağlamak için düzenli olarak bloglamalısınız. İnsanlara ne bekleyebileceğini bildirsin. Etkileşim yaratmak için her gün blog yazmanız gerekmez, ancak aralıkların öngörülebilir olduğundan emin olun. İnsanlar her zaman perşembe günleri yayın yayınladığını biliyorsa, İnsanlar sitenizi Perşembe günü ziyaret edecektir.

3. Özgün ol

İçeriğinizin paylaşmaya değer olduğundan emin olun. İnsanların içeriğinizi paylaşmasını istemekten en etkili yol, orijinal şeyler yazmaktır. Hikayeniz bir tür ise, insanlar daha fazla paylaşmaya eğilimli olacaktır. Bilgilerinizi paylaşmaktan korkmayın.

4. Konular Tartışmaya Açık olsun!

Rakipler anlaşmazlarsa cevap verirler. İnsanları belli bir konuda görüşlerini paylaşmaya ya da ilginç bir tartışma başlatmak istiyorsanız, tartışmalı olduğunuzdan emin olun. Açıklamalarınızı biraz daha cesur ve biraz daha az nüanslı yapın. Yazacağınız yazılarda insanların tartışabileceği bir bir ana fikir bırakın.

5. Okuyuculara Yorumlarını Sorun!

İnsanların yayınınıza cevap vermesini istiyorsanız onlardan bunu yapmalarını isteyin! Ziyaretçiler gerçekten de yorum yapmaya davet edildiyse, bunu yapmaya karar vermeleri daha olasıdır. İnsanlardan blog yazılarının sonunda konuyla ilgili düşüncelerini paylaşmalarını veya kişileri Facebook’ta beğenmeye veya paylaşmaya teşvik edin.

6. Yorumları Yanıtlayınız

İnsanları blogunuza yorum yapmaya davet ederseniz, kibar olun ve onların yorumlarını yanıtlayın. Kitleniz, reaksiyonlarına dikkat ettiğinizi fark ederse, geri gelip web sitenizi başka zaman tekrar ziyaret etme eğiliminde olacaktır. Bu da sitenize olan etkileşimi daha da arttıracaktır.

7. Diğer Bloglarla Etkileşimde Bulunma

Diğer bloglarda da görünür olduğundan emin olun. Kendi yazılarınızla benzer konulara sahip yazılara yorum yapın. İnsanlar diğer bloglarda yer aldığınızı görürlerse, konuyla ilgili ne yazdığınızı merak ederler. Diğer blog yazarı tarafından varlığınız farkedildek sonra sizi takibe alacaktır ve bloğunuz daha sık ziyarete uğrayacaktır.

Blog etkileşimi ile ilgili sonuç

Blogunuz için ilgi çekici bir kitle toplamak için biraz cesur olmanız gerekir. Müthiş ve orijinal içerik yayınladığınızdan ve yalnızca bir tartışma ortamı eklediğinizden emin olun. Ve insanları yanıtlamaya davet etmeyi unutma! Ve bu konuda … okuyucularınızla etkileşim nasıl yaratılır? Bu konudaki görüşlerini duymak isterim! Gibi cümleler teşvik etmeyi unutmayınız. Yazıma son vermeden önce okuduğunuz için teşekkür eder ve yorumlarınızı beklerim sağlıcakla kalın…

Yorum yapın