Yenilenmiş Olan Nokia 3310 Tanıtıldı! Özellikleri Ve Çıkış Tarihi

Cep telefonlarının devri akıllı telefonların devri ile değişmiş olarak gösterilse de hala akıllı telefonlara rakip olarak gösterilen eski tip telefonlarda yok değil. Bu telefonlardan birisi de Nokia 3310 serisi oldu. Nokia’nın şimdiye kadar en çok satan telefonlarından biri olan 3310 serisinin yenilenmiş yüzü olarak gündeme gelen yeni telefon Nokia 3310 için belli başlı özelliklerin zaten belli olduğunu biliyorduk. Fakat sonunda yeni seri akıllı telefonun bugün itibariyle tanıtımı yapıldı.

Nokia 3310 Tüm Özellikleri

Tanıtımla beraber telefonun tüm özellikleri de ortaya çıkmış oldu. Hemen telefonun özelliklerinden biraz bahsedelim. Öncelikle yeni modelin teknik özelliklerini ele alalım.

Nokia 3310 Tüm Teknik Özellikleri

Eski seri cep telefonlarının yenileneceğinin açıklanmasının hemen ardından yeni seri telefonların zaten bir akıllı telefon niteliğinde olmayacağı belirtilmişti. Belirtilen iddialarda da yer aldığı gibi Nokia 3310 gerçekten bir akıllı telefon olarak gelmedi. Yenilenmiş bir cep telefonu olarak karşımıza çıkan yeni seri telefonların içerisinde işletim sistemi olan Nokia Series 30+ serisi kullanılıyor.

Nokia 3310

Bu işletim sistemi standart bir telefon kullanımı ve telefona bir menü kullanımı eklemekte. Tabi ki çok yüksek bir sistem beklemeyin. Bunun dışında 2 MP LED flaşlı arka kamera ile beraber gelen telefonların 32 GB yükseltilebilir hafızası da dikkat çekiyor. Ayrıca telefonun 2.4 inç QVGA ekran özelliklerinin de dikkat çeken bir diğer detay olduğunu da belirtelim. Son olarak teknik özellikler konusunda yeni modelin Bluetooth 3.0 bağlantı desteği ve 3,5 mm kulaklık desteği bulunuyor.

Nokia 3310 Tasarımı Nasıl?

Geçelim yeni seri cep telefonunun tasarım detaylarına. Tasarım konusunda da yeni model oldukça farklı bir yapı ile beraber gelmekte. Eski telefona göre çok daha şık bir tasarım ile beraber gelen Nokia 3310 telefonlarının boyutları da eski seriye göre çok daha ideal değerlere sahip olması ile dikkat çekiyor.

Nokia 3310

115.6 mm boy ve 51 mm ene sahip olan cihaz 12.8 mm kalınlıklar beraber geliyor. Ayrıca toplamda 80 gram ağırlığı da bulunan cep telefonunun tasarım konusunda ise ekstra renk seçenekleri de sunduğunu da belirtelim. Sarı, yeşil, turuncu ve lacivert gibi renk seçenekleri bulunan Nokia 3310 telefonlarının tasarımları da seriyi bir hayli öne çıkaracak gibi.

Rekor Pil Süresi

Son olarak yeni seri Nokia 3310 telefonlarının pil özelliklerinden biraz bahsedelim. İçerisinde 1200 mAh özel bir piller beraber gelen model 30 gün bekleme süresi ile bir rekora imza atmış durumda. Bunun dışında serinin 22 saat aralıksız konuşma süresi de sunduğunu eklemek gerekiyor.

Nokia 3310

Nokia 3310 Ne Kadar Olacak?

Geçelim yeni seri telefonların fiyatlarına. Telefonun fiyatı konusunda yeni serinin 52 dolar gibi mini bir bütçe ile karşımıza çıktığını belirtelim. Bu rakamlara ek olarak değiştirilebilir bir versiyonda olmadığı için fiyat konusunda çok büyük değişikliklerden söz etmek mümkün değil. Ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı bilinmeyen telefonun bundan sonra devam serilerinin gelip gelmeyeceği de merak konusu olarak karşımıza çıkmakta.

Yorum yapın