En iyi Kablosuz Oyuncu Kulaklıkları ve Özellikleri

Gerek bilgisayarlar gerekse de oyun konsolları üzerinde oyunculara özel olarak sunulan birçok aksesuar serisi dikkat çekiyor. Tüm bu aksesuar ürünler içerisinde en çok öne çıkanlar ise oyun atmosferini sonuna kadar yaşamanızı sağlayacak olan oyuncu kulaklıkları oluyor. Oyun içerisindeki sesleri net olarak algılayıp oyunun dünyasına giriş yapmanızı sağlayacak olan oyuncu kulaklıkları içerisinde de birçok özellik tipine ve birçok kritere göre farklılıklar gösterebilmekte. İşte tüm bu seriler içerisinde en çok önem verilen kriter ise kablosuz özelliği. Peki En iyi Kablosuz Oyuncu Kulaklıkları hangileri?

En iyi Kablosuz Oyuncu Kulaklıkları Tüm Özellikler ve Fiyatlar

Bu noktada öncelikle kablosuz kulaklıkların genel özelliklerinden bahsetmek gerekiyor. Kablosuz kulaklıklar konusunda kulaklıklar içerisinde iki farklı kablosuz özellik dikkat çekiyor. Bir seride sadece Wireless özelliği kullanılırken bir başka kablosuz bağlantı türünün ise Bluetooth bağlantıları olduğunu belirtelim. Şimdi iki türden de oyuncu kulaklıklarını ele alarak örnekler vereceğiz.

Logitech G933

Oyuncu aksesuarı ürünleri için geliştirdikleri serilerle adından sıkça söz ettiren markalardan biri olan Logitech oyuncu kulaklıkları ile de adından sıkça söz ettiren markalardan bir tanesi. En iyi Kablosuz Oyuncu Kulaklıkları arasında da listemizde ilk sıralarda yer alan serinin özelliklerine geçelim.

Pro-G Ses Sürücüleri Teknolojisi

Logitech G933 serisinin ilk dikkat çeken özelliği markanın kendi patenti olan bir Pro-G teknolojisi. Karma malzemeler üretilen ses sürücüleri ile beraber oluşturulan teknoloji sayesinde kulaklığın farklı ses efektlerine göre farklı ses iletimi yapılması sağlanıyor. Yani çok daha kaliteli bas, temizi ve doğru tizler ile beraber çok daha başarılı bir ses düzeni elde edilebiliyor.

Ayrıca bu teknoloji ile beraber 7.1 Dolby Surround Sound teknolojisi de kullanılmakta. Bu sayede çok daha yüksek bir ses deneyimi elde ediliyor. Ayrıca mikrofon kısmında da kristal netlik adı verilen bir sistem kullanılmakta. Bu sistem ile beraber gürültü engelleyicisi kullanılabiliyor ve giden ses maksimum kalite ile iletilebiliyor.

Değiştirilebilir Aydınlatma

Tasarım konusunda da serisinin birçok beğeni toplayan özellikleri bulunuyor. Bu özellikler içerisinde en çok dikkat çekeni ise aydınlatma seçeneği. 18 milyon renk seçeneği içerisinde herhangi bir renk seçeneğini seçerek kolayca kulaklığın çerçevesinde istediğiniz ışıklandırma ile aydınlatma kullanabiliyorsunuz. Bu şekilde tasarımsal olarak ekstra bir sistem elde edilebiliyor.

Programlanabilir Tuşlar

Son olarak Logitech üzerinde yer alan G tuşlarından bahsedelim. Programlanabilir tuşlar olarak bilinen G tuşları sayesinde de Logitech kulaklıklar üzerinden bas konuş, ilerlet geri kalan gibi özellikleri kullanabiliyorsunuz. Ayrıca isterseniz oluşturduğunuz ses ayarlarını bu tuşlar ile anında açıp kapatabiliyorsunuz.

Teknik Özellikler

Hassasiyet: 107 dB

Empedans: 39 Ohm

Pil Ömrü: 12 saat

Kullanım Menzili: 15 metre

Fiyatı: 1.120 TL

Logitech G933

Asus HS-W1

En iyi Kablosuz Oyuncu Kulaklıkları içerisinde bir diğer modeli ise Asus HS-W1 modeli. Yine tak çalıştır modellerinden biri olan kulaklığın özelliklerine geçelim.

Katlanabilir Tasarım

Öncelikle kulaklıkların tasarımından biraz söz etmek gerekiyor. Kulaklık katlanabilir bir tasarıma sahip. Bu sayede kulaklığın çok daha ergonomik bir tasarıma sahip olduğunu belirtelim. Katlanabilmesinin dışında döndürülebilir mikrofon ile beraber mikrofon sesini açıp kapatma özelliği de bir hayli dikkat çekiyor.

Dijital Ses, Gürültü Filtreleme Özelliği

İçerisinde dahili ekolayzır modu bulunan kulaklıklar çok daha iyi optimizasyon modu kullanarak hem daha canlı hem daha net sesler sunulmakta. Bu şekilde çok daha kaliteli streo seslerde elde edilebilmekte. Bunun dışında kulaklık üzerinde yer alan mikrofonun da hem çevirerek kapatma özelliği hem de gürültü engelleme gibi ekstra teknolojileri bulunmakta. En iyi Kablosuz Oyuncu Kulaklıkları arasında yer alan serinin batarya süresi ise 8 saat olarak karşımıza çıkıyor.

Teknik Özellikler

Frekans tepkisi: 20 – 20000 Hz

Kullanım Menzili: 15 metre

Pil kullanım süresi: 8 saat

Fiyatı: 380 TL

Asus HS-W1

Frisby GAMEMAX FHP-G1450BT

Wireless kulaklık serilerinden sonra şimdi ise Bluetooth serisine sahip olan kulaklıklara geçelim. Bu noktada karşımıza gelen ilk seri Frisby gamemax serisi olarak karşımıza çıktı. Bu serinin ne gibi özelliklere sahip olduğuna geçelim.

Aydınlatmalı, Katlanabilir Tasarım

İlk olarak serinin tasarımı konusunda ışıklandırılmış bir tasarımın dikkat çektiğini belirtelim. Kulaklık üzerinde yer alan ışıklandırma sayesinde dikkat çeken bir tasarım sunulduğunu da belirtmek gerekiyor. Ayrıca katlanabilir yapısı sayesinde kulaklıkların çok kolay taşınabildiğini de belirtelim

Streo Ses Ve Oynatma Tuşları

Kulaklıkların 40 mm’lik sürücüler ile beraber yüksek bir streo ses deneyimi sunan kulaklıkların bunun dışında üzerinde kullanım kolaylığı sağlayan birçok tuş takımı da yer alıyor. Ses arttırma, ses azaltma, bas konuş özelliği, önceki sonraki oynatma ayarları gibi birçok tuş sistemi ile beraber gelen kulaklıkların 8 saat gibi bir kullanım sunduğunu da söylemek gerekiyor.

Teknik Özellikleri

Bluetooth 4.1 versiyonu

Kullanım menzili: 10 metre

Kullanım süresi: 8 saat

Fiyatı: 160 TL

Frisby GAMEMAX FHP-G1450BT

Philips SHB7250

En iyi Kablosuz Oyuncu Kulaklıkları arasında son modelimiz Philips markasının kulaklığı. Bluetooth bağlantısı ile çalışan kulaklığın özelliklerine geçelim.

Yüksek Çözünürlüklü 40 mm Ses Sürücüleri

Hi-Res ses teknolojisine sahip olan kulaklıkların oldukça derin bir bas değeri sunduğunu ve çok daha net ses değeri sunduğunu belirtelim. Tüm bu özelliklerine ek olarak optimum ses yalıtımı sayesinde dışarıdan gelen sesleri engelleyerek ses kalitesini de daha da arttıran kulaklıkların farklı kullanım modları da en iyi performans değerinin elde edilmesini sağlıyor.

NFC Teknolojisi ve Kolay Kullanım

Öncelikle NFC teknolojisinin dikkat çektiğini belirtelim. NFC teknolojisini destekleyen cihazlarla sadece temas kurulup kullanılabilir duruma getirilen kulaklıkların bas konuş tuşları, akıllı telefonlarda yer verilen sanal asistanlarla anında bağlantı kuran sistemleri ve gürültü engelleme sistemleri gibi birçok ekstra özelliği de dikkat çekmekte.

Teknik Özellikler

Empedans: 32 Ohm

Hassasiyet: 104 dB

Pil Kullanım: 11 Saat

Fiyatı: 450 TL

Philips SHB7250

Bir önceki yazımızda Asus Zenfone Live serisi hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Yorum yapın