Asus Zenfone Live Tüm Özellikler ve Çıkış Tarihi

Akıllı telefonlar için merakla beklenen MWC 2017 etkinliğine artık çok kısa bir süre kala yeni akıllı telefon modelleri de bir bir ortaya çıkmaya başladı. Bu noktada en çok ilgi çeken akıllı telefon serilerinden biri olan Asus Zenfone serisi içinde yeni telefonların piyasaya giriş yapacağı öğrenildi. Bu modeller arasında en çok dikkati çeken ise yeni yeni özellikleri belli olan Asus Zenfone Live serisi oldu. Peki Asus Zenfone Live serisi akıllı telefonlar için beklenen özellikleri sunabilecek mi? Söz konusu akıllı telefonların özellikleri neler?

Asus Zenfone Live Tasarımı

Sadece bir tasarıma sahip akıllı telefonun ekran kısmında sanal tuşlar yer alıyor. Arka kısımda ise köşe bölümde yer alan bir kamera ve arka kısımda yer alan bir kamera flaşı görüyoruz. 141 mm boya sahip olan akıllı telefonun 71.74 mm eni ve 7.95 mm kalınlığı bulunmakta. Telefonun ağırlığı ise 139 gram. Renk seçenekleri konusunda ise serinin Altın, beyaz, kırmızı ve siyah ve mavi gibi çok seçmeli renk imkanı bulunuyor. Son olarak tasarım konusunda gövde malzemesinin de plastik olduğunu ekleyelim.

Ekran Özellikleri

Teknik özelliklere geçiş yapmadan önce Asus Zenfone Live serisinin ekran özelliklerinden biraz bahsedelim. Ekran özelliklerinde ilk olarak yeni modelin 5.0 inç boyutu ile beraber geldiğini ekleyelim. Standart bir ekran ile gelen akıllı telefon ekran teknolojisi olarak IPS LCD ve 720p ekran çözünürlüğüne sahip. Toplamda 294 PPI yoğunluğu ile beraber eğimli 2,5 D ekranları karşımıza geliyor.

Asus Zenfone Live

İşlemci Ve Ram Bellekler

Teknik özelliklere geçecek olursak Asus Zenfone Live serisinin orta sınıf özellikleri ile geldiğini söyleyerek başlamamız gerekecek. İşlemci konusunda Snapdragon 400 serisini kullanan akıllı telefon bu işlemci ile beraber orta segment üyesi olduğunu kanıtlıyor. Toplamda 4 çekirdek olan işlemcinin hızı ise 1.4 GHz değerinde. İşlemcilere ek olarak ise Adreno 305 grafik işlemcileri de akıllı telefonun bir diğer öne çıkan özelliği.

İşlemcileri bir kenara bırakacak olursak akıllı telefonlar için diğer bir önemli özellik olan RAM belleklere geçiş yapabiliriz. RAM bellek teknolojisinde Asus Zenfone Live serisinde LPDDR3 serisinin özelliklerini görmekteyiz. Buna karşın bellek miktarı ise 2 GB seviyesinde. Depolama birimi de haliyle giriş seviyesi yani 16 GB depolama bellekleri. Bunun dışında yükseltilebilir hafıza miktarı ise 128 GB değerine kadar çıkabilmekte.

Kamera ve Batarya

Kamera konusunda orta sınıfta neredeyse resmiyet kazanan kamera bu seride de yer alıyor. Arka kamera konusunda 13 MP seçimi yapan akıllı telefonun ön kısmında 5 MP kamera kullanılıyor.

Kamera teknolojileri içerisinde ise 5 elementli lensler, HDR, elle odaklama, Depth of Field, panorama, ön kamerada yüz algılama gibi özellikler yer almakta. Kameranın dışında pil kapasitesi konusunda ise seride 2650 mAh kapasiteye sahip olan değiştirilemeyen dahili piller öne çıkıyor. Ayrıca pil tercihinin de 16 saat konuşma süresi sunduğunu da ekleyelim.

Asus Zenfone Live

Çıkış Tarihi ve Satış Fiyatı

Henüz yeni ortaya çıkan bir telefon olarak bildiğimiz Asus Zenfone Live serisinin bu nedenle çıkış tarihi net değil. Çıkış tarihinin net olmamasına karşın bu yıl içerisinde de çıkış yapılacağını belirtelim.

Ayrıca fiyat konusunda da detayların MWC 2017 etkinliğinden sonra ortaya çıkması bekleniyor. Bakalım akıllı telefonun fiyatları ne kadar olacak? Fiyat konusunda beklentilerin çok yüksek olmadığını ekleyelim. Muhtemelen fiyat performans serileri karşımıza çıkacak.

Bir önceki yazımızda tam manuel kontrol kamera özelliklerine sahip olan akıllı telefonları bulabilirsiniz.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın