Yeni SEO Sıralaması Faktörleri !

Açıkçası, Google’da organik arama sıralamalarını yükseltmek kritik önem taşıyor. Ancak Google’ın sıralamalarını nasıl hesapladığının arkasındaki sapkınlıkları bulmak çok zor bir iştir!
Bu ay, SEMrush , arama sonuçlarındaki sitelerin ve arama listelerinin konumunu etkileyen 17 elementi tespit eden, 600.000 kelimeden oluşan yeni bir makine-öğrenme tabanlı analiz vasıtasıyla arama sıralaması faktörleri üzerine yoğun araştırma yaptı. Analiz bilgilerini kullanarak, alan adlarınızın ve sayfalarınızın sıralamalarını iyileştirmeye yardımcı olmak için tasarlanmış değişiklikler yapabilirsiniz:

Aşağıdaki resimde görebileceğiniz üzere seo için 17 kritik faktör ele alınmıştır. Önem sırasına göre listelenmiş bu faktörleri dikkate alarak çalışmalarınızı gerçekleştirmeniz sitenizi olumlu yönde etkileyecektir.

seo kriterleri

Doğrudan Web Sitesi Trafiği En Etkilili Sıralama Faktörüdür!
Bu, genellikle “doğrudan web sitesi trafiğini” (bir kullanıcı bir arama motoru sonuç sayfası gibi başka bir kanal aracılığıyla gezinmek yerine direk bir siteye girdiğinde) yaptığı geleneksel bir “SEO Sıralaması Faktörü” olarak kabul edilmediğinden son derece ilginç bir bulguydu.
Bununla birlikte, “doğrudan web sitesi trafiğinin” daha yüksek bir payının, söz konusu alan adının,  daha fazla bir otorite (veya marka) olduğu düşünülür. Marka bağımlılığının, tıklama oranlarını% 200-300 oranında çarpıcı bir şekilde artırabileceğini ve alışılmadık derecede yüksek tıklama oranlarına sahip olduğunu gösteren çalışmalar yaptım , Google’da organik arama sıralamasında daha yüksektir .
Doğrudan web sitesi trafiğinin olağanüstü SEO sıralamaları ile o kadar güçlü bir şekilde bağlantılı olduğu gerçeği, bana geleceğin SEO’yu, (içerik pazarlaması, reklamcılık, vb. Yoluyla) güçlü bir marka imajı oluşturmak için çalışmak gibi geleneksel pazarlama faaliyetleri hakkında giderek daha çok şey olduğunu gösteriyor . hedef pazarınız arasında marka bilinirliğini ve ilgisini yaratmak için sipariş verin, bu da daha yüksek arama sıralamaları ile ödüllendirilen olağandışı yüksek TO’ları harekete geçirir.

Kullanıcı Davranışı Kocaman Bir Rol Oynuyor
Bir sayfanın veya alanın kalitesinin bir işareti olarak kabul edildiğinde, üç kullanıcı davranış metriği, en etkili dört faktörü doldurur.
Bir ziyaretçinin “sitede geçirilen süre”, bir oturum sırasında alan adınızdaki sayfaları görüntüleme harcadıkları toplam süreyi temsil eden bir sayıdır; “oturum başına sayfa sayısı”, görüntülenen sayfa sayısına eşittir. Bu metriklerin her ikisi de kullanıcı tarafından içerikle uğraştığından ve sitede bir bütün olarak daha fazla zaman harcamak için seçtiği kalite ve yetkinin işareti olarak Google tarafından değerlendirilebilir.
“Hemen çıkma oranı”, yalnızca tek bir sayfayı görüntüledikten sonra kaç tane sayfa ziyaretçisinin alan adından ayrıldığının bir yansımasıdır. Google’ın sayfanın içeriğinin gerçekten ziyaretçiyle alakalı olmadığını ve alanın kalitesi ile ilgili sorular oluşturduğunu gösteren bir işaret olarak Google’ın daha yüksek hemen çıkma oranlarını görebileceğinden, yüksek dereceli sitelerin hemen her zaman daha düşük hemen çıkma oranı vardır.
Şimdi, siteyi bir sayfayı gördükten sonra bırakan bir kişinin, içeriğin yararlı, yetkili veya değerli olmadığı anlamına gelmediğini unutmamalısınız. Bununla birlikte, son derece kısa bir oturum süresi veya olağandışı yüksek hemen çıkma oranı, ziyaretçinin aradıkları şeyi bulamadığına işaret eder.
Bu konudaki kendi araştırmamız Google’ın arama sonuçlarını yeniden sıralamak için “bekleme süresini” kullandığını tespit etti  - bu, esasen, söz konusu kullanıcı etkileşim metriklerinin üçü ile aynı metrikti ve trafik alan web sitesi yerine Google SERP’den ölçülüyor. Yani burada da katılıyorum.

Backlink Faktörleri 5 İçin Bağlanıyor
Arka arkaya dört faktör, araştırmaya yeni eklemeler, aslında önem açısından beşinci sırada yer alıyor.
Araştırma, alan adının SERP pozisyonunda yönlendiren alanların, toplam geri bağlantıların, toplam yönlendirme IP’lerinin ve toplam geri takip bağlantılarının toplam sayısının önemli bir rol oynadığını buldu.
Google daha önce, alanınızın özellikle de yüksek değerli anahtar kelimeler üzerinde yüksek sıralamasını istiyorsanız sağlam bir arka bağlantı portföyüne sahip olduğunu gösteren iddiaları doğruladı.
Geri bağlantı faktörlerinin her biri birbirine bağlı, bu alanlardan yalnızca birindeki iyileştirmelerin olumlu sonuçlar vermesi garanti edilemez. Bunun yerine, bunları bir paketin bir parçası olarak görmelisiniz.
Alan adınızda uygun bir geri bağlantı portföyü yoksa, sitenizin genel sıralamasını iyileştirmek için bağlantı kurma stratejilerine odaklanın . Bir yöntem, düşük hacimli SERP’lere konsantre olmaktır, çünkü anahtar kelimeler üzerinde daha az rekabet vardır ve içeriğiniz ve değerli geri dönüşleriniz için dikkat çekmek daha kolay olabilir.
Bu konudaki düşünceme göre, bağlantı profilleri potansiyel olarak yüzlerce milyon belgeyle rekabet eden belgeler arasında yüzlerce arama sonuçlarını filtrelemede çok önemli bir rol oynamaktadır; ancak TO’nun ve Geçici Zaman gibi kullanıcı katılım oranlarının, reklamların sıralanmasında belirleyici bir rol oynamaktadır. herhangi bir verilen SERP için en iyi birkaç yarışmacı.
Bir benzetme olarak: güçlü bir bağlantı profili olması, sayfanızı play-off’lara sokar ve güçlü kullanıcı katılım metriklerine sahip olmanız şampiyonaları kazanır . Ya da alternatif olarak, bağlantılar zorunludur ancak rekabetçi bir SERP’yi kazanmak için yeterli değildir.

Daha Güvenli Bir Web İçin HTTPS ve Google’ın Hedefi
Google interneti daha güvenli bir yer haline getirme konusunda sert bir duruş sergiliyor ve bu sıralamasında HTTPS sitelerini destekliyor. Google, bir HTTPS’yi değiştirerek veya bu HTTPS’yi sürdürerek, daha fazla bir otorite olduğunuzu ve ziyaretçileri koruma çabalarınızdan ödül aldığını düşünmektedir.
Yüksek hacimli anahtar kelimeler için, yüksek derecelendirilmek istiyorsanız, HTTPS’in benimsenmesi neredeyse zorunludur. Düşük hacimli anahtar kelimeler için, HTTPS, daha az kritiktir; ancak, alan adınızı kalabalıktan ayırarak rakiplerinden bir adım önde olabilirsiniz.
Sonuç olarak, hepimiz çok yüksek arama motoru sonuçlarının sıralamasının faydalarını anlıyor ve SEMrush’un raporu pratik olarak bunu yapmanıza yardımcı olacak bir kılavuz oluşturuyor.

Sayfadaki Anahtar Kelimeler: SEO Eşitliği Sıralaması Faktörleri
Sıralama faktörlerinin en alt kısmını ortadan kaldırmak, gövde veya başlıktaki anahtar kelimelerdir veya anahtar kelime yoğunluğunun arama sıralamaları üzerinde en düşük etkeni vardır. Niye ya? çünkü anahtar kelimelerle yüklenen sayfa başlıkları (ör. “Bulut Yedekleme Depolama Alanı – En İyi Bulut Tabanlı Depolama Çözümleri”) saçma ve düşük TO’ya neden olan düşük TO’lar üretir. Aptalca anahtar kelime doldurulmuş bir başlık yerine bunun yerine bunu deneyin .

Çılgın SEO Denemeleri: Nihai Düşünceler
Şahsen , son iki yıl içinde, TO’yu, hemen çıkma oranını ve arama sıralamasındaki sitedeki süre gibi kullanıcı etkileşim faktörlerinin etkileri ile ilgili düzinelerce kendi SEO deneylerim gerçekleştirdim ve bunların SEMrush’la az çok tutarlı olduklarını keşfettim çalışma: Alanlarınızın ve / veya içeriğinizin Google’ın organik arama algoritmasıyla nasıl derecelendirildiğine çok fazla bir etkisi var.
Buna ek olarak, tıklama oranları çok kritik olduğu için, insanları çizmek için ilginç bir başlık yazdığınızdan emin olmalısınız ve ardından harika içeriğinizle etkileşimde kalmaya devam etmeniz gerekir. Ancak, ziyaretçilerin davranışları sıralamanız için hayati önem taşıdığından, yanıltıcı clickbait stratejileri, sayfada düşük zamana ve yüksek hemen çıkma oranlarına neden olur ve TO’larınız yükselirse bile sıralamalarınıza zarar verir. Hem yüksek TO hem de yüksek bekleme süresi, güçlü SEO için gereklidir.
Son olarak, sıralamalarını iyileştirmenin en iyi yollarından biri, markanızdan heck’i pazarlamaktır. Yaptığım gibi inanmıyorsanız bile, bu marka yakınlığı, TO ve arama sıralamaları üzerinde büyük bir etkiye sahiptir; bu, kesinlikle kendi başına değerli bir iş hedefi olan doğrudan web sitesi trafiğini artıracaktır.

Yorum yapın