Yeni Nokia 3310 Telefonların Detayları Belli Mi?

Akıllı telefon döneminde en az adı duyulan markalardan biri olan Nokia, artık battı yeniden piyasaya çıkmayacak derken markanın yeni seri akıllı telefonları son dönemde en çok konuşulan telefonlar arasında yer almaya başladı. Öncelikle Çin pazarında satışa çıkan Nokia 6, ardından üst düzey özelliklere sahip olan telefonu olan Nokia 8 akıllı telefonları derken markanın sadece akıllı telefonları değil yenilenmiş Nokia 3310 telefonları ile de gündeme geleceği ortaya çıktı.

 Nokia 3310 Yeniden Geliyor?

Bu noktada markanın yeni seri cep telefonlarının ise Nokia 3310 olacağı ortaya çıktı. Nokia’nın efsane modelleri arasında gösterilen 3310 serisinin yenilenmiş yüzü olarak önümüze çıkacak olan yeni seride ne gibi özellikler öne çıkacak daha detaylı bakalım.

Ekran Özellikleri

İlk olarak yeni nesil Nokia 3310 telefonlarının ekran özelliklerinden biraz bahsedelim. Aslında bu noktada çok yüksek bir teknoloji beklemek yanlış olur. Fakat yine de akıllı telefon sınıfında yer almayacak sadece cep telefonu sınıfında yer alacak olan yeni cihazın ekran teknolojisinin eski serilere göre çok daha iyi olacağını da açıklayalım.

Özellikler eski Nokia telefonlarında kare ve siyah beyaz görüntülerin yerine artık akıllı telefonlarda gördüğümüz renkli ve 2D boyutlu görüntüler karşımıza çıkacak. Yani bir akıllı telefon olmasa da yeni nesil bir cep telefonu ekranından bahsetmek mümkün olacak.

Yeni Nokia 3310

Metal Tasarım Geliyor

Ekran teknolojileri bir yana dursun 3310 modelinin yenilenmiş yüzünde değişecek olan bir diğer noktanın ise kasa malzemesi olacağı düşünülüyor. Nokia 3310 serisi telefonlar bilindiği gibi daha çok sağlamlıkları ile öne çıkan telefonlar olarak biliniyor.

Fakat bununla beraber her ne kadar sağlam olsa da telefonun kasa malzemesi plastik olarak öne çıkıyordu. Şimdi ise Nokia’nın bu durumu değiştireceği ortaya çıktı. Yeni seride bu noktada Nokia 3310 için metal kasa tercihi yapılacağı da iddialar arasında. Bu iddialar ile beraber yeni serinin net bir şekilde yine sağlamlığı ile öne çıkacağını söyleyebiliriz.

Yeni Bağlantı Türleri

Telefonun yeni nesil versiyonu olacak olan seride sadece kasa malzemeleri ve ekran özellikleri değil bunun dışında bağlantı türleri de dikkat çekecek. Yayınlanan bir Nokia 3310 konsept videosunda da yer aldığı gibi bu seride USB Type C bağlantı türünün yer alacağı bu şekilde hızlı şarj desteği sunulacağı düşünülüyor. Yani bir nevi ince uçlu şarj cihazı dönemine veda edilecek.

Bunun dışında artık Nokia 3310 serisinde de 3,5 mm kulaklık girişlerine yer verilecek. Bu sayede Nokia 3310 yeni serisinde artık müzik dinleme imkanı da sunulmuş olacak. Bunun dışında kalan yeniliklerin neler olacağı ise merakla beklenmeye başlandı. Henüz geri kalan detaylar konusunda çok fazla bir bilgi bulunmuyor.

Yeni Nokia 3310

Fiyatı Nasıl Olacak?

Son olarak yeni nesil 3310 telefonları için beklenen tahmini satış fiyatı konusunda da bilgiler verelim. Yine kesinlik kazanmaması ile beraber yeni seri telefonların 50-60 Euro gibi bir fiyat aralığı içerisinde satışa sunulacağı da belirtiliyor. Hem daha düşük fiyat aralığı hem de yeni özellikler bakalım yenilenmiş yüzü ile Nokia 3310 serisinin ne kadar satılmasını sağlayacak.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın