Dual LED Flaş Nedir?

LED (Light Emitting Diode) flaş genellikle akıllı telefonlarda kullanılan yaygın bir flaş türüdür. Kameraların yanında konumlandırılan LED Flaş, kameraların düşük ışıklı ortamlarda fotoğraf çekilebilmesi için gerekli olan ışığı sağlar. Dual LED ise çift flaşın bulunduğu sistemlerdir.

Dual LED Ne Gibi Bir Avantaj Sağlar?

Standart LED sistemler ile karşılaştırıldığında Dual LED flaş sistemleri çok daha etkili bir kullanım sunmaktadır. Özellikle yüksek megapiksel değerindeki kameraların bulunduğu akıllı telefonlarda yer alan Dual LED sistemleri kameranın karanlık ortamlarda daha geniş bir alanı çekebilmesi için çok daha geniş bir aydınlatma sağlamaktadır.

Sadece daha geniş bir alanın aydınlanmasını değil bunun dışında çift LED sistemi aynı zamanda daha güçlü aydınlatma sağladığı için daha iyi çekim imkanı sunmaktadır.

Dual LED Yeterli Mi?

Geniş ve daha kuvvetli bir aydınlatma sağlanmasına rağmen bu sistemde karanlık ortamlarda akıllı telefonların kameralarının tam anlamıyla kaliteli çekim yapması için yeterli olmayabilir. Bunun için akıllı telefonlarda kullanılan kameraların teknolojilerinin de iyi olması gerekmektedir.

Yani her ne kadar standart kamera çekimine göre daha iyi bir aydınlatma sunduğu için daha iyi bir çekim imkanı sunmuş olsa da Dual LED sistemi de çok profesyonel akıllı telefon kamera kullanımı sunmakta yeterli olmayabilir. Bunun için akıllı telefonların kamera özelliklerine de dikkat etmek gerekmektedir. Aksi halde beklenen performans elde edilemeyebilir.

Yorum yapın