Yapılan Seo Hataları

Yapılan Seo Hataları

Web sitenize SEO çalışması yaparken bilerek ya da bilmeyerek birçok hatalar yaparız. Bu yazıda sizlere genel olarak yapılan SEO hatalarının neler olduğunu göstereceğiz.

Ziyaret ettiğiniz web sitenizi, arama sıralamasını yükseltmek için içeriğimize çok anahtar kelimeler ve bağlantılara yer veriyoruz. Bu zamana kadar yapılmış büyük hatalardan biridir.Düzgün bir şekilde anahtar kelimeler ve bağlantılar  uygulanabilirse, ciddi anlamda bu taktik işinize yarayabilir. SEO çalışmanızı sürekli olarak güncel tutmanız da fayda vardır. Çünkü Google sürekli yenilik içindedir. Google’ ın çalışmalarını ve haberlerini iyi takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Şu anda SEO’daki en büyük 8 hataya göz atacağız. Umarım bir daha bu hataları yapmazsınız.

SEO anahtar kelimeler ve bağlantılar hakkında

Sitenizin SEO anlamında anahtar kelimeler ve bağlantı verdiğiniz linkler aşırı önem taşır. Eskiden içeriklere çok anahtar kelimeler ve link vererek spamla ön sıralara gelebilme imkanı çok yüksekti. Ancak Google son zamanlarda spam çalışması yapanlara büyük cezalar vererek Googledaki sıralarını komple silmeye kadar cezalar verebilir. İçerik yönünden anahtar kelimeler belirlerken yazı başı ve ortasında makalenin uzunluğuna göre belli oranda anahtar kelimesi bulunması gerekir.

2.Çok yaz kaliteyi boşver!

Bu bilgiyi kesinlikle yanlış buluyoruz. Web sitenizin blogu için olabildiğince çok yayın üretmeniz gerektiği fikri yanlış. Arama motoru algoritmaları daha akıllıca geliştiğinden, frekansı aşan yüksek kaliteli içeriği tanıyor ve ödüllendiriyorlar. Kısacası çok içerik üretmek yerine kaliteli içeriği tercih ediniz.

Sıralamalar her şeydir

Böylece, SEO uygulamalarınızdan kendinize büyük bir sıralama elde etmeyi başardınız. Harika, ama yine de yararları göremiyorsun. O zaman sizlere aşağıdaki ölçütlere bakmanızı öneriyoruz.

Sıralamaların ötesine bakmayı ve SEO uygulamalarının bu dört metriğini ölçmeyi düşünün.

Organik arama trafiğinin büyümesi

Anahtar kelime başına organik arama trafiğinin büyümesi

Organik arama trafiğinden gelen dönüşümlerin büyümesi

Anahtar kelime başına organik arama trafiğinden gelen dönüşümlerin büyümesi

İçerik pazarlaması SEO’nun yerini aldı.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, arama motorları artık bazı eski SEO uygulamaları üzerinden kaliteli içeriği tanıyor ve ödüllendiriyor; bu yüzden birçok kişinin izlenimi arama optimizasyonunun başarısızlığa uğradığını görüyor. SEO ve İçerik pazarlaması da tam burada başlıyor. Tüketicilerin ilgisini çekmek için kaliteli içerik gerekiyor ancak tüketicileri içeriğe getirmek için SEO’nun halen ihtiyaç duyuluyor. Harika bir içerik üreten yeni bir işletmeyi düşünün. Doğru yönde atılmış bir adım, ancak optimizasyon olmadan web siteleri bulunmazsa kimsenin göremediğini görebilir. Yani siz ne kadar dünyanın en iyi yazısını en kaliteli yazısını yazın bunun birçok kitleye ulaşması SEO gerekiyor. İkisi tek başına düşünülemez.

SEO yaptım bitti.

İnsanlar bir başarıyı elde edince hemen ben oldum havasına kapılırlar. Kaba bir tabirle SEO daki başarıyı da buna benzetebiliriz. Buna karşılık, bir kere istediğiniz SEO sonuçlarını aldıktan sonra, Ve arama motoru sonuçlarındaki yerinizi korumak için tutarlı bir çaba göstermeyiz.

SEO söz konusu olduğunda daima uzun vadeli düşünün. SEO stratejinizin nasıl performans gösterdiğine göz atmak ve gerektiğinde değişiklik yapmak için aylık incelemeler oluşturmayı düşünün. Sitenizi SEO konusunda iyi analiz edin.

Google bir tanedir.

Google Dünya üzerinde tekelleşmiş diyebiliriz. Fakat Yahoo,Bing gibi arama motorlarını da yok sayamayız. Çalışmalarımızı sadece Google üzerinden sürdürürsek diğer arama motorlarının kitlesine ulaşamayacağız. Size ufak tüyo vermek gerekirse Google üzerinden ilk sıralara çıkmak baya zor olacaktır. Yahoo, Bing gibi diğer arama motorları Google a göre daha az rekabeti olduğundan ön sıralarda yerini almanız sizin açınızdan kolay olacaktır.

SEO’ yu Profesyoneller yapar

Seo’ yu duyduğunuz da bile bu ne diyor olabilirsiniz. Kimileri size arama motoru optimizasyonu tarzında bir şey söyleyecekler. SEO çalışmalarını senin benim gibi birçok insan yapabilir. Sadece o konuya karşı biraz meyilli olmak gerekir. Bu konuda sizlere küçük tavsiye vereceğiz.

SEO ile birçok kitaplar ve çevrimiçi kaynakların bulabilirsiniz. Blogları gezebilirsiniz. İnternet, web varlığından en iyi şekilde faydalanmanızı istiyor, bu nedenle SEO’nun sizi korkutmasına izin vermeyin.

On Page SEO önemli değildir

Onpage SEO’ nun her geçen gün önemi armaktayken Kullanıcı deneyiminin ön plana çıktığını görmekteyiz. Google sıralamaları baz alırken kullanıcı deneyimini önemsemeye ve kullanıcıların site üzerine verdikleri puanları dikkati almaktadır. On page SEO hakkında daha yararlı bilgiler için  sitemizdeki şu sayfayı inceleyebilirsiniz: https://teknoltan.com/site-ici-seo/

İdeal web sayfası belli bir konuyla ilgili olmalıdır. Bu, mümkünse, konunun başlık etiketinde, URL’de, H1 Başlığı’nda, görüntü alt metninde ve içeriğinizde konuyu birden fazla kez belirtmek önemlidir.Bu tarz web sayfaları ile yazdığınız içerikler daha üst sıralara çıkacaktır. İçerik benzersiz olmalı ve sayfa diğer ilgili içeriğe bağlantılar sağlamalıdır.

Konunun Özeti

SEO konusunda önemli bir kavram ise denetlemedir.Arama motorlarını kandırmaya çalışmak büyük cezalara sebep olmaktadır.SEO konusunda başarılı olmak için spamlara başvurmayınız. Arama motorları, iyi yapılandırılmış, oldukça alakalı içerik barındıran kişilerin okumak, beğenmek ve paylaşmak isteyebilir gibi ödüllendirdiği birçoğu sağduyu temelinde takip edebileceğiniz, uzun süredir devam eden SEO en iyi uygulamaları vardır. “SEO’yu yaptığınız zaman bu ilkeleri aklınızda bulundurun ve daha iyi sıralamalara giden yolda ilerleyin, bu da daha hedefli trafik ve dönüşüm sağlayacaktır.

Yorum yapın