Casper Via E2 Tüm Özellikleri Ve Fiyatı

Akıllı telefon sektöründe aranan markalardan biri olmasa da makul fiyatları ve geniş ürün yelpazesi ile hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi de olan Casper akıllı telefonlarının en sevilen modellerinden birisi de Casper Via E2 akıllı telefonları olmuştu. Akıllı telefon alanında genelde orta segmente hitap eden akıllı telefonların sahip olduğu özelliklere sahip olması ile dikkat çekiyor.

Casper Via E2 Serisinde Yer Alan Tüm Özellikler

Bu noktada telefonun orta sınıf için oldukça ideal bir fiyat performans ürünü olmasıyla beraber epey tercih edildiğini de söylemek gerekiyor. Peki Casper Via E2 serisinde ne gibi özellikler bulunuyor? Telefonun tercih edilmesine neden olan farklar neler? Bakalım.

Tasarım Konusunda İlgi Çeken Detaylar

Genel olarak tasarım konusunda oval kenarlarla beraber gelen telefonun ekran çerçeve oranı da yine son dönem akıllı telefonlarına göre oldukça ideal seviyede. Ön kapakta genel olarak siyah tasarımı ile dikkat çeken modelin arka kısımda ise Titanyum grisi renk seçeneği ve alt üst kısımdan telefonu kesen alüminyum çizgiler dikkat çekmekte.

Ayrıca tasarımda en çok dikkat çeken detaylardan birisi de arka kapağa tam olarak ortalanmış olan dairesel kamera. Hemen altında flaş ışığı ile beraber ortalanmış kamera tasarımı bir telefonun beğeni toplayan özelliklerinden birisi. Zaten genel olarak Via serilerinde kamera tercihinin dairesel orta kamera şeklinde olduğunu da belirtelim.

Geniş Ekran Tercihi

Casper Via E2 serisinin ekran boyutu konusunda 5.5” inç ekran tercihi yapıldığını belirtelim. Ekran boyutunun dışında seride IPS panel kullanıldığı için ekranın görüntü açısı epey bir yüksek. Yoğun renk deriliği bulunan HD IPS ekranın dışında On Cell teknolojisi ile beraber gelen Casper Via E2 akıllı telefonlarının orta sınıf için fiyat performans ürünlerinde görülen ekran sistemlerine sahip olduğunu belirtelim.

Casper Via E2

 

 

Orta Segment Akıllı Telefon Özellikleri

Başta da belirtiğimiz gibi Casper Via E2 serisi orta segment akıllı telefon üyelerinden bir tanesi. Haliyle teknik özellikler konusunda da serinin orta sınıf üyelerine özel özellikler barındırdığını ama ekstra özellikleri olduğunu da belirtelim. İlk olarak içerisinde 1,25 GHz hız değerine sahip olan Quad Core işlemciler ile beraber gelen telefonun bunun dışında işlemciler 3 GB Ram ile desteklemekte.

3 GB Ram miktarının dışında teknik özellikler konusunda merak edilen bir diğer detay olan dahili hafıza konusunda seride 32 GB giriş seviyesi dahili hafıza bulunmakta. 32 GB hafızaya ek olarak artırılabilir hafıza seçeneği de Casper Via E2 serisinde bulunmakta.

İşletim sistemi konusunda ise telefon Android M, yan, Android 6.0 serisi işletim sistemi ile beraber geliyor. Fakat güncelleme desteği konusunda Casper tarafından açıklanmış net bilgiler bulunmuyor. En azından telefonun Android 6.0 güncellemelerini alacağını da belirtelim.

Casper Via E2

Kamera, Pil Ve Ekstra Özellikleri

Kamera konusunda Casper Via E2 serisinde arka kamera olarak 13 megapiksel seçimi ön kamerada ise 5 megapiksel seçimi yapılmış. Hem dairesel kamera seçimi hem de 13 megapiksel seçimi arka kamera konusunda ideal bir ürün ile karşı karşıya olduğumuzu belirtelim.

Tüm bunların dışında gelelim Casper Via E2 cihazını en öne çıkaran özelliğine yani pillerine. Pil kapasitesi konusunda akıllı telefonlarda çok sık görmediğimiz 4000 mAh kapasitesini kullanan Casper bu sayede şarj dayanma süresi konusunda epey olumlu sonuçlar vermekte. Hem işlemcilerin hem de ekranların güç tüketiminin az olması Casper Via E2 akıllı telefonlarının pil dayanma süreleriyle de öne çıkmasını sağladığını da belirtelim. 4000 mAh pil kapasitesine ek olarak parmak izi okuyucu teknolojisini de içerisinde bulunan telefonun suya ve toza karşı dayanıklılığı ise bulunmuyor.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın