Wordpress Bloğunuzu Spamlardan Nasıl Korursunuz?

Wordpress Bloğunuzu Spamlardan Nasıl Korursunuz?

Wordress, bilindiği gibi dünya genelinde birçok internet sitesinin alt yapısını oluşturmaktadır. Kullanıcıların Wordpress’i spamlardan koruması için yapması gereken iki işlem bulunmaktadır. Birçok web girişimcisinin backlink içeriğini yanlış algılaması nedeni ile her gün binlerce spam Wordpress kaynaklarını işgal ediyor. Bu durum kullanıcılar için belli bir süre sonra sinir bozucu bir durum haline gelmektedir. Wordpress’i spamlardan korumak için yapılması gerekenler şunlardır;

Yorum Kısmında Bulunan Url Kısmını Kaldırmak

Wordpress üzerinden kullanıcıların yazdıkları içeriklere yorum gönderilmesini sağlayan comments.php dosyasında bulunan web site kısmı içeriğine yorum yapan kullanıcıların web sitelerini eklemeye yaramaktadır. Bu durumda da spam link gönderen gruplar tarafından kolaylıkla istismar edilmektedir. Kullanıcıların yorum kısmından bu şablonu kaldırmaları oldukça basittir. Bunun için öncellikle admin panelinden görünüm- düzenleyici ve yorumlar yolu izlenmelidir. İşaretli kısım şablon üzerinden kaldırılmalıdır.

Google Captha Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Captha, otomatik sorguları engellemek için kullanılan ve sistem içerisine entegre edilen uygulamalardır. Google birçok alanda olduğu gibi bu alanda da oldukça güzel bir uygulama geliştirdi. Google Captha’yı diğer rakiplerinden ayıran en önemli özellik adamına göre muamele yapması olarak belirtilebilir. Eğer ki kullanıcıların İP adresleri ile ilgili herhangi bir sorun yoksa bunun için sadece bir tıklama yapmak yeterli olmaktadır. Spam sorguları ise görsel bulmalarca sunma özelliği ile onları pasif hale getirmektedir. Kullanıcıların Wordpress bloglarına Google Captha’yı entegre edebilmeleri için öncelikle eklentiler- teni ekle adımlarını takip ederek çıkan bölüme Google Captha yazmaları gerekmektedir. Daha sonra şimdi kur butonuna basılmalıdır. Kurulum aşaması bittikten sonra eklentinin etkileştirilmesi gerekmektedir. Daha sonra ilgili eklentinin ayar kısmına girilerek Google üzerinden alınacak uygulama anahtarlarının yazılması gerekmektedir.

Yorum yapın