Twitter’da Toplu Tweet Silme Nasıl yapılır

Twitter, en sık kullanılan sosyal mecralardan biri olarak hayatımızda yer alır. Twitter kullanıcıları, bazı özellikleri kullanmayı çok iyi bilmezler ve diğer sosyal mecralarda olduğu gibi bazı özellikleri ne yazık ki Twitter bizlere sunmaz.

Tweet Silme

Tweet silme, atmış olduğunuz bir tweeti daha sonradan kaldırmak ve geri dönülmeksizin silmek anlamına gelmektedir. Bu işlemi yapmak için, istediğiniz tweet’in üzerine gelerek yan yana duran 3 noktaya tıklamak ve açılan menüden “tweeti sil” seçeneğini seçmektir. Ardından bir onay ekranı karşımıza çıkar ve gerçekten de bunu silmeyi isteyip istemediğimiz sorulur, buna da evet yanıtı verildikten sonra tweet tamamen silinmiş olur ve bir daha asla geri alınamaz.

Kullanıcıların bu işlemi yapabilmeleri telefon aracılığı ile de mümkündür. Uygulamadan ya da tarayıcıdan ulaşmanız fark etmeksizin yine tweet’in üzerine gelerek tweet’i sil seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

Toplu tweet silme

Birden fazla tweet’i silmek isteyen ve her biri ile ayrı ayrı uğraşmak istemeyen kullanıcılar olabilir. Bunun için ne yazık ki twitter bizlere bir imkân tanımaz. Tüm tweetleri kendimiz tek tek silme mecburiyetinde kalırız.

Bunu bilen üçüncü parti uygulamalar, birden fazla tweet’i aynı anda silebilecek olan uygulamalar geliştirdiler. Akıllı telefon mağazalarında birkaç uygulama bu işlemi yapmaya izin verir. Bunun yanında birkaç internet sitesi de online olarak toplu tweet silme işlemin izin vermektedir. Peki, bunları kullanmak ne derece güvenli, kullanılabilir mi, gelin onları inceleyelim.

Bu uygulamaları kullanmadan önce, uygulamalar twitter hesabınıza ilişki kurmak isterler. İşte burada uygulamaların neleri kullanmak istediği yazılıdır. Mesajlarınıza erişebilen, yerinize tweet atabilen, takipçilerinize erişebilen uygulamaları asla tercih etmemelisiniz. Bu uygulamalar kötü niyetli olabilir ve hesabınızı ele geçirmeye yönelik kurulmuş olabilirler. Bu yüzden izinlerini kontrol ederek program ve site seçimi yaparak güvenli bir şekilde toplu tweet silimi yapabilirsiniz.

Yorum yapın