Windows, Linux ve Mac OS X için En İyi Hack Araçları

İşte, Windows PC, Linux sistemi ve MAC OS için 2017’nin en iyi hack araçlarının listesi . Bunlar, her hacker için, farklı amaçlar için kullanılabilen araçlardır.
Burada sağlanan tüm bu hack araçları 2017 , etkili ve ücretsizdir. Bu makaleyi sadece eğitim amacıyla yayınladık ve kötü amaçlı uygulamaları tanıtmayacağız.

# 1 Metasploit (“link”)

Metasploit, Windows, Linux ve OS X de dahil olmak üzere tüm önemli platformlar için kullanılabilir . Metasploit bir exploit koleksiyonundan ziyade, özel araçlarınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz bir altyapı olarak düşünebiliriz. Bu ücretsiz araç, güvenlik açıklarını farklı platformlarda bulmanıza olanak tanıyan, en popüler siber güvenlik araçlarından biridir. Metasploit, 200.000 ‘den fazla kullanıcı ve katkıda bulunan kişiler tarafından desteklenmektedir.
Saldırıları taklit ederek zayıf noktaları saptamanıza ve bulmanızı sağlar. Bir penetrasyon test cihazı olarak, Güvenlik Açığı’nı Nexpose kapalı çevrim entegrasyonu ile Top İyileştirme raporlarını kullanarak tespit eder. Kullanıcılar, açık kaynaklı Metasploit çerçevesini kullanarak araçlarını oluşturabilir. ve bu çok amaçlı hack aracından en iyi sonucu alabilir.

# 2 Nmap (“link”)

nmap

Nmap, Windows, Linux ve OS X gibi tüm önemli platformlar için kullanılabilir. Sanırım herkes bunu duymuştur, Nmap (Network Mapper) ağ araştırması veya güvenlik denetimi için ücretsiz açık kaynaklı bir yardımcı program. Nmap, büyük ağları hızla taramak için tasarlandı, Çoğu sistem ve ağ yöneticisi, ağ envanteri, servis yükseltme programlarını yönetme ve ana makine veya servis çalışma süresini izleme gibi görevler için de yararlı bulmaktadır. Nmap, hangi ana makinelerin ağda mevcut olduğunu, bu bilgisayarların hangi hizmetleri (uygulama adı ve sürümü), hangi işletim sistemlerini (ve işletim sisteminin sürümlerini) çalıştırdıklarını, ne tür paket filtreleri / güvenlik duvarları türünü belirlemek için yeni yollarla ham IP paketlerini kullanır  ve düzinelerce diğer özellikleri var. Bilgisayar ağı üzerindeki bilgisayarları ve hizmetleri keşfetmek, böylece ağın “haritasını” oluşturmak için kullanılabilir. Nmap çoğu bilgisayar türü üzerinde çalışır ve hem konsol hem de grafik sürümleri mevcuttur.

# 3 Acunetix WVS (“link”)

acunetix

Acunetix, Windows XP / Windows 7 / 8 / 10 Sürümleri için kullanılabilir. Acunetix, bir web sitesinde ölümcül olabilecek kusurları tarayan ve bulan bir web güvenlik açığı tarayıcısıdır (WVS). Bu çok parçacıklı araç bir web sitesini tarar ve kötü amaçlı Siteler Arası Komut Dosyası, SQL enjeksiyon ve diğer güvenlik açıklarını tespit eder. Bu hızlı ve kullanımı kolay araç, WordPress’de 1200’ün üzerinde güvenlik açığı bulunan WordPress web sitelerini tarar.

Acunetix, web sitelerinin şifre korumalı alanlarına erişmesine izin veren bir Giriş Sekansı Kaydedici ile birlikte gelir. Bu araçta kullanılan yeni AcuSensor teknolojisi yanlış pozitif oranı düşürmenize olanak tanır.

# 4 Wireshark (“link”)

Wireshark

Bu ücretsiz ve açık kaynaklı araç aslında Ethereal olarak adlandırıldı. Wireshark da komut satırı olarak TShark olarak adlandırılan bir versiyona sahiptir. Bu GTK + tabanlı ağ protokolü analizörü, Linux, Windows ve OS X üzerinde kolaylıkla çalışır . Wireshark, ağ çerçevelerinin içeriğini yakalamanıza ve etkileşimli olarak taramanıza olanak tanıyan GTK + tabanlı bir Wireshark ağ protokol analizörü veya snifferidir. Projenin amacı Unix için ticari kalite bir analizör oluşturmak ve kapalı kaynak kodlayıcılardan eksik olan Wireshark özelliklerini vermektir. Hem Linux hem de Windows’da (GUI’li) harika çalışır, kullanımı kolaydır ve TCP / IP Akışlarını yeniden oluşturabilir.

# 5 oclHashcat (“link”)

oclHashcat

Bu kullanışlı korsanlık aracı Linux, OSX ve Windows için farklı sürümlerde indirilebilir . Parola kırılması günlük olarak yaptığınız bir şeyse, ücretsiz şifre kırma aracı Hashcat’in farkında olabilirsiniz. Hashcat CPU tabanlı şifre kırma aracı iken oclHashcat, GPU’nuzun gücünü kullanan gelişmiş bir sürümüdür.

oclHashcat, dünyanın ilk ve tek GPGPU tabanlı motoruyla dünyanın en hızlı şifre kırma aracıdır. Aracı kullanmak için NVIDIA kullanıcıları ForceWare 346.59 veya üstünü gerektirir ve AMD kullanıcıları Catalyst 15.7 veya üstünü gerektirir.

Bu araç, şifre kırma işlemi için için aşağıdaki saldırı modlarını kullanır:
kombinasyon
Kaba kuvvet
Hibrid Sözlük + maske
Hibrit maske + sözlük
Diğer bir önemli özelliği de belirtmek gerekirse, oclHashcat, ortak Linux dağıtımlarının kolay bir şekilde entegrasyonunu veya paketlenmesini sağlayan MIT lisansı altında açık kaynaklı bir araçtır.

#6 Nessus Vulnerability Scanner (“link”)

Nessus Vulnerability Scanner

Nessus, Windows 7 ,8ve 10 – Mac OS X ve Debian, Ubuntu, Kali Linux gibi popüler Linux dağıtımları gibi çeşitli platformlar tarafından desteklenir. 2017’in en üst düzey ücretsiz hack aracı, bir istemci-sunucu çerçevesi yardımıyla çalışır. Tenable Network Security tarafından geliştirilen bu araç, sahip olduğumuz en popüler güvenlik açığı tarayıcılarından biridir. Nessus, Nessus home, Nessus Profesyonel, Nessus Yöneticisi ve Nessus Bulut gibi farklı kullanıcı türleri için farklı amaçlar sunmaktadır.

Nessus’u kullanarak, uzaktan erişim kusur tespiti, yanlış yapılandırma uyarısı, TCP / IP yığınına karşı servis reddi, PCI DSS denetimlerinin hazırlanması, kötücül yazılım tespiti, hassas veri aramaları vb. Içeren birçok güvenlik açıklığını tarayabilir. Sözlük saldırısı başlatmak için Nessus Hydra’nın harici olarak popüler bir aleti de olabilir.

Yukarıda belirtilen temel işlevlerin yanı sıra Nessus, IPv4, IPv6 ve hibrid ağlarda birden çok ağ taraması yapmak için kullanılabilir. Zamanlanmış taramayı seçtiğiniz saatte çalışacak şekilde ayarlayabilir ve seçkin bir ana makine yeniden tarama özelliğini kullanarak daha önce taranmış tüm bilgisayarların tümünü veya bir alt bölümünü yeniden tarayabilirsiniz.

# 7 Maltego (“link”)

Maltego saldırı aracı Windows, Mac ve Linux için kullanılabilir . Maltego, çevrenizdeki siber tehditlerin resmini çizmek için kapsamlı madencilik ve bilgi toplama hizmeti sunan açık kaynak kodlu bir adli tıp platformudur. Maltego, altyapınızdaki ve çevredeki başarısızlık noktalarının karmaşıklığını ve ciddiyetini göstermede mükemmel bir performans sergiliyor.

Maltego, insanlar, şirketler, web siteleri, etki alanları, DNS adları, IP adresleri, belgeler ve etajer arasındaki gerçek dünyadaki bağlantıları analiz eden harika bir bilgisayar korsanı aracıdır. Java tabanlı bu araç, tarama yaparken kayıp özelleştirme seçeneklerine sahip, kullanımı kolay bir grafik arayüzde çalışır.,

#8 Social-Engineer Toolkit

Linux dışında, Social-Engineer Toolkit kısmen Mac OS X ve Windows’da destekleniyor . Bay Robot’da da yer alan TrustedSec’in Social-Engineer Toolkit, kimlik bilgisi toplama, kimlik avı saldırıları ve daha pek çok çeşit sosyal mühendislik saldırılarını simüle etmek için gelişmiş bir çerçevedir. Gösteride Elliot, Social-Engineer Toolkit’ten SMS sızdırma aracını kullanıyor.

Bu Python tabanlı araç, iki milyondan fazla indirimeye sahip sosyal mühendislik penetrasyon testleri için standart bir araçtır. Saldırıları otomatikleştirir ve gizlenmiş e-postalar, kötü amaçlı web sayfaları ve daha fazlasını üretir.

Linux’ta SET’i indirmek için aşağıdaki komutu yazın:

git clone https://github.com/trustedsec/social-engineer-toolkit/ set /

#9 Nessus Remote Security Scanner (“link”)

Son zamanlarda kapalı kaynak oldu, ancak yine de esasen açık kaynaklıdır. Bir istemci-sunucu çerçevesi ile çalışır. Nessus, dünya çapında 75.000’den fazla kuruluşta kullanılan Remote Security Scanner’ın en popüler güvenlik açığı tarayıcısıdır. Dünyanın en büyük kuruluşlarının birçoğu, iş için kritik kurumsal cihazları ve uygulamaları denetlemek için Nessus’u kullanarak önemli maliyet tasarrufları gerçekleştiriyor.

# 10 Kismet (“link”)

Kismet, 802.11 katman2 kablosuz ağ dedektörü, algılama ve saldırı tespit sistemi. Kismet, ağ izleme (rfmon) modunu destekleyen ve 802.11b, 802.11a ve 802.11g trafiğini koklayabilen herhangi bir kismet kablosuz kartı ile çalışacaktır. Kartınız rfmon’u desteklediği sürece iyi bir kablosuz araçtır.

# 11 John The Ripper (“link”)

John The Ripper, ücretsiz ve Açık Kaynaklı bir yazılım olup, öncelikle kaynak kodu biçiminde dağıtılır. Bu, şifre kırma yazılım aracıdır. Bir dizi şifre krakerini tek bir pakete birleştirdiğinden, parola karması türlerini otomatik olarak algılar ve özelleştirilebilir bir kraker içerdiğinden en popüler şifre testlerinden ve programlarını kırmaktan biridir.

# 12 Unicornscan (“link”)

Unicornscan, bilgi toplama (TCP / IP yığını girişimi) analiz aracıdır. Bir araştırmacıya, bir TCP / IP özellikli cihaz veya ağa bir uyaranın girilmesi ve yanıtının ölçülmesi için üstün bir arabirim sağlanması amaçlanmıştır. Bazı özellikleri arasında, TCP protokollerinin tüm çeşitlemeleriyle eşzamansız stateless TCP taraması, zaman uyumsuz stateless TCP banner kapanması ve yanıtları analiz ederek aktif / pasif uzak OS, uygulama ve bileşen tanımlaması bulunur.

# 13 Netsparker (“link”)

Netsparker, gelişmiş Proof-Based güvenlik açığı tarama teknolojisini kullanan ve yerleşik penetrasyon testleri ve raporlama araçlarına sahip, kullanımı kolay bir web uygulama güvenlik tarayıcısıdır. Netsparker belirlenen güvenlik açıklarını salt okunur ve güvenli bir şekilde otomatik olarak kullanır ve aynı zamanda bir kullanım kanıtı üretir.

# 14 Burp Süit (“link”)

Burp Suite, web uygulamalarının güvenlik testlerini gerçekleştirmek için entegre bir platformdur. Çeşitli araçları, bir uygulamanın saldırı yüzeyinin ilk haritalanması ve analizinden güvenlik açıklarını bulmaya ve bunlardan yararlanmaya kadar tüm test sürecini desteklemek için birlikte sorunsuz bir şekilde çalışır.

Diğer En İyi En İyi Hack Açma Araçları:

SuperScan: Etkili TCP port tarayıcı, pinger, çözümleyici. SuperScan 4 son derece popüler Windows bağlantı noktası tarama aletinin bir yükseltmesi
Cain ve Abel: Saldırı araçlarının İsviçre bıçağı. Cain & Abel, Microsoft İşletim Sistemleri için bir şifre kurtarma aracıdır.
Web Güvenlik Açığı Tarayıcıları: Firebug, AppScan, OWASP Zed, Paros Proxy
Güvenlik Açığı Sömürücü Araçları: SQLmap, Çekirdek Etki, WebGoat, BeEF
Adli Araçlar: Helix3 Pro, EnCase, Otopsi
Port Tarayıcılar: NetScanTools, Kızgın IP Tarayıcı
Trafik İzleme Araçları: Nagios, Ntop, Splunk, Ngrep, Argus
Hata ayıklayıcılar: IDA Pro, WinDbg, Bağışıklık Hata Ayıklayıcı, GDB
Rootkit Dedektörler: DumpSec, Tripwire, HijackThis
Şifreleme Araçları: OpenSSL, OpenSSH / PuTTY / SSH, Tor
Şifre Krakerler: Aircrack, Hydra, ophcrack

Windows, Linux ve MAC OS X için en iyi 2017 etik hackleme araçları ve her hacker için gerekli araçlara sahip olması ve bu araçların PC’de kullanılmasıdır. Bu yazıyı beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Herhangi bir sorunla karşı karşıya kalırsanız, aşağıdaki yorum bölümünde tartışmaktan çekinmeyin.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın