WiFi Direct ile Dosya Paylaşımı

WiFi Direct ile Dosya Paylaşımı

Bluetooth’un daha güncel versiyonu diyebileceğimiz WiFi Direct ile artık çok daha hızlı cihazlar arasında dosya aktarımı yapabilme imkanına sahibiz. Peki WiFi direct nasıl kullanılır? Dilerseniz adım adım anlatarak WiFi direct teknolojisinden nasıl faydalanacağımızı beraber öğrenelim.

Öncelikle iki tane WiFi direct destekleyen cihaza sahip olmamız gerek. Cihazınızın WiFi directi destekleyip desteklemediğini öğrenmek için menüden WiFi bölümüne girin WiFi bölümünden seçenekler veya ayarlar kısmını açın eğer cihazınız WiFi direct özelliğine sahipse bu güzel haber demek çünkü rahatlıkla bu özellikten faydalanabilirsiniz. WiFi directe dokunarak açın, açılır açılmaz otomatik olarak bağlanabileceği cihazı aramaya başlayacaktır.

WiFi direkt destekleyen her iki cihazınızda da WiFi Directi açtığınızda ekranınızda bulunan cihazlar listelenecektir. Listeden bağlanmak istediğiniz cihazı seçin diğer cihazda WiFi direct için bağlanma daveti geldiği bilgisi gelecek ekrana, Bağlan seçeneğini seçin. Böylece iki cihazı WiFi Direct ile bağlamış olduk.

Herhangi bir cihazdan paylaşmak istediğiniz dosya, belge, resim, video vs. açıp paylaş seçeneğine dokunun açılan menüden WiFi Direct ile paylaş seçin. Bu şekilde kolayca bir cihazınızdan diğer cihazına çok hızlı tabiri caizse jet hızında dosya aktarımı yapabilirsiniz.

WiFi Direct ve Bluetooth’u hız konusunda birer canlıya benzetecek olursak karşılaştırma açısından WiFi Direct için çita, Bluetooth’u ise kaplumbağaya benzetebiliriz. WiFi Direct’in hızına bir diğer örnek vermek gerekirse, örneğin 10 GB’lık bir dosyayı 5 dakikadan daha kısa bir sürede diğer cihazınıza aktarabilirsiniz. Bu da şunu gösteriyor ki WiFi Direct kesinlikle çok hızlı ve kullanışlı bir teknoloji bundan faydalanmanızı kesinlikle sizlere öneriyoruz.

WiFi Direct’i açma veya kullanma sırasında problem yaşıyorsanız yorum kısmından probleminizi belirtin sizlere yardımcı olalım. Teknoloji ile kalın 😊

 

“WiFi Direct ile Dosya Paylaşımı” üzerine bir yorum

  1. Bluetooth ile yüksek boyutlu dosyaları paylaşmak tam bir işkenceydi sayenizde wifi direct ile hızlı dosya aktarımı yapabiliyorum artık. Teşekkür ederim.

    Yanıtla

Yorum yapın