Facebook Video İndirme (Programsız)

Facebook Video İndirme (Programsız)

Herkesin bilmediği ama Facebook’ta video indirmenin oldukça basit bir yolu var. Bu yolla Facebook’tan video indirmeniz için bilgisayardan yapmanız gerektiğini belirtmekte fayda var. Telefondan Facebook video indirmeyi başka bir yazımızda ele alacağız. Bazen Facebook’ta bir arkadaşınızın veya bir sayfanın paylaştığı video çok hoşunuza gider ve cihazınıza indirmek istersiniz fakat ne yazık ki Facebook direk video indirme seçeneğini koymadığı için bazılarımız video indirmekte zorlanıyor veya çaresiz kalabiliyor. Hatta bazılarımız Facebook video indirme için türlü eklenti veya programlar kullanıyor ama bu yazılımların zararlı olabileceği ihtimalini göz ardı ediyorlar.

İşte bu yazımızda hiçbir eklenti veya program kullanmadan birkaç basit adımdan oluşan Facebook video indirme yolunu sizlere adım adım resim destekli olarak gösteriyoruz.

Öncelikle bilgisayarınızdan Facebook’a giriş yapın ve herhangi bir video açın. Video açtıktan sonra video üzerinde sağ tıklayın açılan seçeneklerden Video internet adresini (URL) göster tıklayın.

facebook video indirme

 

Açılan bağlantı adresini sağ tıklayarak kopyalayın.

facebook video indirme programsız

Kopyaladığımız bağlantı adresini internet tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırıp “www” bölümünü silip yerine “m” olarak değiştirin.

Örnek: https://www.facebook.com/ videos/10159723621570442/ kopyaladığınız adres bu şekilde iken: https://m.facebook.com/ videos/10159723621570442/ bu şekil olarak değişecek. Yani sadece www silip m ile değiştirip entera basın.

Video mobil Facebook olarak açılmış olacak. Videonun üstünde sağ tıklayın ve açılacak menüden Video Olarak Kaydet seçeneğini tıklayın açılan pencereden videoyu cihazınızın neresine kaydetmek istediğinizi seçin böylece videoyu bilgisayarınıza indirmiş olacaksınız. Ya da Mobil Facebook’ta açtığınız videoda Ctrl+S tuş kombinasyonuna basarsanız direk olarak videoyu nereye kaydetmek isteyeceğinizi soracaktır bu şekilde daha hızlı video indirebilirsiniz.

facebook resim indirme

Bu şekilde deneyip Facebook video indirme konusunda problem yaşamanız halinde yorum kısmından bizle paylaşın çözüm yolları üretelim veya sizin bildiğiniz daha basit yollar varsa bizle paylaşmaktan çekinmeyin.

 

“Facebook Video İndirme (Programsız)” üzerine bir yorum

Yorum yapın