WhatsApp’a Nasıl Parola konur?

WhatsApp’a Nasıl Şifre Konur?

WhatsApp günümüzde popüler mesajlaşma uygulamalardan en başında gelmektedir. WhatsApp mesajlaşma uygulaması hayatımıza birçok bölümünde kolaylık sağlamaktadır. Her geçen gün güncellenerek yeni özellikler eklenmeye başlayan WhatsApp sesli, görüşme, mesajlaşmak, medya gibi özellikleri barındıran uygulamada birçok fonksiyonu barındırıyor. Artık WhatsApp uygulaması sadece mesajlaşma uygulaması olarak kaymayıp özel hayatımızın içinde yer almaktadır. Bundan dolayı izinsiz akıllı cihazımızı alan kişilerden korumak için şifre koymak çözüm olabilir. İki seçenek vardır bunlardan bir tanesi WhatsApp uygulamasına parola koymak ikincisi ise telefonunuza parola koymak çözümleri yapılabilir.

Uygulama bazlı olarak baktığımız zaman en güvenli seçeneklerden WhatsApp uygulamasına parola koyarak uygulamayı koruyabilirsiniz. Ama telefonunuza şifre koyduğunuz zaman ise telefonunuzu birine verdiğiniz zaman WhatsApp uygulamasına girebilir.

WhatsApp Uygulamasına Şifre Koymak Android Cihazlarda

Eğer akıllı cihazınızın dâhili uygulama şifreleme uygulama yok ise çözüm olarak üçüncü parti aplikasyonlar olmalıdır. Android kullanıcısı iseniz marketinizde yer alan en popüler uygulamadan birisi olan Smart AppLock WhatsApp uygulaması için şifrelemesinde size yardımcı olmaktadır.

Öncelikle uygulamayı Google Play Marketten bulup Android cihazınıza indirerek uygulamayı kurun. Uygulama yüklendikten sonra sizden parola isteyecektir ve basit parola belirleyin. Varsayılan parola olarak 7777 olacaktır. Parolayı ayarladıktan sonra ayarlara girerek şifre ve desen sekmesinden istediğiniz şifre stilini seçerek varsayılan şifreyi değiştirebilirsiniz.

Uygulamalar sekmesinde bulunan + butonuna tıklayarak WhatsApp ve diğer istediğiniz uygulamaları şifre koyabilirsiniz. Android cihazlarda şifreleme işlemini gerçekleşmiş olursunuz.

İOS’ta WhatsApp’a Şifre Koymak

İphone cihazlarında kullanılan WhatsApp uygulaması AppStore’da bulunan uygulamalar ile mümkün olamamaktadır. İOS işletim sistemi böyle uygulamaları güvensiz olarak görmesinden dolayı bu uygulamalara erişimlerine yetki vermez.

iPad, iPod ve iPhone cihazları WhatsApp uygulamasına şifre koyabilmeniz için cihazlarınıza Jailbreak yapmanız gerekir. Ardından Cydia uygulamasını da yüklemeniz gerekir.

Yorum yapın