Bulut Verilerinizi Kontrol Etmek için Kullanabileceğiniz 5 Ücretsiz Servis

Bulut Verilerinizi Kontrol Etmek için Kullanabileceğiniz 5 Ücretsiz Servis

Dosya saklamak için son zamanlarda oldukça yaygın olan bir sistem var. O da bulut sistemidir. Bulut sistemi, internet platformu üzerinden sizlerin yüklemiş olduğu fotoğrafları saklamaktadır. Böylece silinme gibi korkuların önüne geçilmektedir. Bulut servislerine belli bir miktar ödeyerek, geniş bir alana sahip olurken, para ödemezseniz de kısıtlı bir alana sahip olunmaktadır.

 

1-) MultCloud

Kullanıcılar Multcloud’a kaydolduğu zaman, tüm sahip olduğu bulut hesaplarını sadece bir platform üzerinden yönetebilmektedir. Bunun yanı sıra dosyaların hesaplar arasında fotoğraf gönderme olanağı da tanıyan bu serviste aynı bulut servise birden fazla hesabın ilave edilmesi de mümkün olmaktadır. Bundan dolayı bu sistem, pek çok bulut servisini destekler özelliktedir.

2-) AnyCloud

Oldukça kullanışlı ve kapsamlı olan bu bulut servisi, pratik bir şekilde aynı anda tüm sosyal medya, e-posta ve bulut hesapların arasında transfer ve içerik yönetiminin sağlanmasını öngörmektedir. Akla gelebilecek bütün sosyal medya alanlarını destekler niteliktedir.

3-) ZeroPC

Bu bulut servisi de, bütün bulut içeriklerinin bir tek alanda yönetilerek, korunabilmesini sağlayan Facebook, Google Drive, Picasa, Evernote, Box, İnstagram, ZeroPC Dropbox Flickr, Recood, Photobucket, SugarSync, SkyDrice servislerini de desteklemektedir.

4-) File Request

File Request servisi de diğer kullanıcılar tarafından servise katkı sağlanması istendiği takdirde herkese açık bir klasöre belge ilave edilebilmektedir. Dropbox’ın herkes tarafından bilinmeyen bir özelliği olan bu özellikle herkese açık bir klasör meydana getirilerek dosya isteğinde bulunabilinmektedir. Ancak, klasör içindeki belgeleri transfer etme ya da silme gibi uygulamalara asla izin yoktur. Ama File Request Chrome uzantısı bu işlemin uygulanmasına imkân sağlar.

5-) CloudHQ

Google Apps, Dropbox, Office 365, Salesforce, Amazon S3 ve Egnyte gibi hizmetleri beraberinde destekleyen CloudHQ hizmeti, web üzerinde aktif olmaktadır.

Yorum yapın