Whatsapp Web Nasıl Kullanılır ?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır.

Whatsapp web, whatsapp uygulamasını bilgisayar üzerinde kullanma olanağı sağlamaktadır. Çoğu kullanıcının bu uygulamadan haberi olmasa da, çok faydalı olduğunu söylemekte fayda var. Üstelik bunun için ayrı bir uygulamaya da gerek yok. Tarayıcınızdan whatsapp web adresine giderek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Neden Whastsapp web?

Bilgisayarınızda bir şeyler yaparken her seferinde gelen mesaj için telefona bakmak size zor geliyor ise, whatsapp web tam sizlik diyebiliriz. Whatsapp web sayesinde, telefonunuzu tarayıcınıza bağlayıp uygulamaya buradan erişim sağlayabilir, telefonunuz uzakta olsa dahi whatsapp uygulamasına kolaylıkla erişebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonların hemen hepsi whatsapp web uygulamasını destekler. Bunun için yapmanız gereken ilk şey tarayıcınızdan whatsapp web sitesine gitmek. Ardından telefonunuzdan whatsapp uygulamasına girerek ayarlar sekmesinden whatsapp web seçeneğini tıklamak. Bilgisayar ekranında görülen qr kodu, telefonunuza okuttuktan sonra, hiçbir işlem yapmaksızın bilgisayarınızda whatsapp uygulamasının açıldığını göreceksiniz. Böylelikle telefonunuzu uzağa dahi bıraksanız, buradan sevdikleriniz ile iletişim halinde kalabileceksiniz.

Bunun yanında, internet tarayıcınızı kapattığınızda dahi whatsapp web’in sizi unutmamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, giriş yaparken beni hatırla butonunu işaretlemek. Bilgisayarınız sizden uzakta kaldığında ve içerisinde whatsapp web açık olduğunda da endişelenmenize gerek yok. Telefonunuzdan whatsapp web sekmesine girip, bilgisayarlardan çıkış yap diyebilir, böylelikle uygulamanın açık olduğu tüm bilgisayarlardan çıkış yapabilirsiniz. Telefonunuzda hangi bilgisayarda ne zaman uygulamanın açıldığı bilgisi yer almaktadır.

Çok pratik olduğu için ve uygulamasız dahi kullanıldığı için whatsapp web gün geçtikçe yeni kullanıcıları kendine çekmektedir. Bunun yanında, bu hizmeti sağlayan kurumun, whatsapp’ın kendisi olması da kullanıcıların bu hizmeti güven içerisinde kullanmasına yardımcı olmaktadır. Üçüncü bir kurum ortada olmadığı için, tıpkı aplikasyonda olduğu gibi kullanıcılar web üzerinden de whatsapp’a güvenle giriş yapabilir ve aynı şekilde de kullanabilirler.

 

Yorum yapın