İnstagram Profil Resmi Nasıl Büyütülür?

İnstagram Profil Resmi Nasıl Büyütülür?

Son zamanlarda en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram özellikle gençlerin, ünlülerin ve pek çok kişinin takip ettiği bir platformdur. Her gün binlerce fotoğraf ve videonun paylaşıldığı instagram’da oldukça ilginç paylaşımlar yapılıyor. İnsanlarda kimi zaman diğer kullanıcıların bir paylaşımını kimi zaman ise profil resmini merak edebiliyorlar. İnstagram profil resimleri küçük olduğu ve büyütülmediği için insanlar bu resmi nasıl büyütebileceklerini araştırmaktadırlar. İnstagram’daki profil resimlerini Instagram aracılığıyla büyütmek imkansızdır çünkü instagram bu fotoğrafları kendi standartlarıyla bir boyuta getirmiş ve sabitlemiştir. İnstagram profil resmi büyütme aşamaları sayesinde profil fotoğraflarını büyütüp rahatlıkla inceleyebilirsin Bu aşamalar çok basit olup Instagram kullanıcılarının kolaylıkla yapabileceği şekildedir.

İnstagram Profil Resmi Büyütme Aşamaları

Tarayıcınızdan www.instagram.com.tr adresinden instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil fotoğrafını görmek istediğiniz kişiyi bulun. Bu kullanıcının hesap sayfasına girin ve profil resminin üstüne gelip sağa tıklayarak “Resmi Yeni Sekmede Aç” seçeneğine tıklayın. Üst kısımda adres satırında bulunan kısmında yazan s320x320, s300x300 bölümü silin. Bu sayılar her resimde farklılık göstermektedir ve sadece bu bölümü silmeniz gerektiğini unutmayın. Ardından profil resmi büyüyecektir ve sizde rahatlıkla resmi görebileceksiniz.

Profil resmini görmek istediğiniz kişinin hesabının gizli olup olmaması bu işlem için önemli değildir. Yani hesabı gizli olan bir kişinin de profil resmi büyütülebilir.

Ayrıca Android ve IOS işletim sisteminden ayarları değiştirerek de resmi büyültmek mümkündür. Android işletim sisteminde sırasıyla ayarlar, erişilebilirlik, görme, büyütme hareketlerini seçip açık hale getirerek, IOS işletim sisteminde ise sırasıyla ayarlar, genel, erişilebilirlik, büyütme butonunu seçip açık hale getirerek profil resmini üç kez hafifçe dokunarak büyütebilirsiniz.

Günümüzde sosyal ağın ipuçlarına erişmek oldukça kolaydır. Bu ipucu sayesinde de profil resmi tam boyutta görülebilir. Fotoğraflara detaylı bir şekilde bakabilirsiniz.

 

Yorum yapın