Gmail İle Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır?

Gmail İle Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar eğer ki birden fazla kişiye aynı içerikli maili atmayı düşünüyorlar ise kişilere tek tek mail göndermelerine gerek yoktur. G-mail’in bir takım özellikleri kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ancak toplu mailler ile ilgili çok fazla uygulama bulunmamaktadır. Ancak fazla seçeneklerin olması da kullanıcılar bazında güven sorununu da beraberinde getirmektedir.

Bu noktada G-mail’in birçok özelliği içerisinde bulunan toplu mail gönderme özelliği kullanıcıların kullanımına sunularak kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Kullanıcılar hiçbir eklenti kurmadan birden fazla kişiye aynı anda aynı maili gönderebilmektedirler. Bu özellik g-mail’in sahip olduğu rehber özelliği ile yakından ilgilidir. Bu rehber özelliği ile kullanıcılar kendilerine bir kişi listesi oluşturabilmektedirler. Bu liste oluşturulduktan sonra kullanıcılar ayını iletiyi oluşturmuş oldukları liste içerisindeki kişilere aynı anda gönderebilmektedirler. Aynı zamanda kullanıcılar bu özellik ile birlikte e-posta gurubu da oluşturabilmektedirler.

 G-mail’de Toplu Mail Nasıl Gönderilir?

Kullanıcıların G-mail ile toplu mail atabilmeleri için öncelikle bir g-mail hesaplarının olması gerekmektedir. Google hesapları ile g-mail’lerine girdikten sonra sol tarafta yer alan rehber seçeneğine tıklamaları gerekmektedir. Rehber seçeneğine tıklanarak kullanıcılar rehber seçenekleri içerisinde yer alacak olan kişileri belirlemeleri gerekmektedir. Daha sonraki aşamada ise açılan pencerenin sol kısmında yer alan arkadaşlar sekmesine tıklayarak açılan pencereden e posta atılması istenilen kişilerin seçilmesi gerekmektedir.

Kullanıcılar kişileri belirledikten sonra üst kısımda bulunan gruplar seçeneğini kullanarak seçtikleri kişileri grup haline getirebilmektedirler. Grup oluşturduktan sonra oluşturulan grup seçilerek grubun içerisinde yer alan e posta gönder butonuna tıklayarak açılan pencereye kullanıcılar e-posta adreslerini yazarak göndermek istedikleri kişileri seçip seçtikleri kişilere aynı anda aynı maili gönderebilmektedirler. G-mail ile toplu mail atma özelliği ile kullanıcılar ayrı ayrı mail gönderme derdinden kurtulmuş olmaktadır.

Yorum yapın