WhatsApp Konuşmalarınızı Android’den iPhone’a Nasıl Aktarırsınız?

WhatsApp Konuşmalarınızı Android’den iPhone’a Nasıl Aktarırsınız?

Günümüzde neredeyse her gün yeni bir telefon piyasaya çıkmaktadır ve her yeni telefon çıkışıyla birlikte insanların telefonlarını değiştirme isteği de artmaktadır. Eldeki telefonun bir üst modeli çıktığında o eldekinden kurtulup bir üst modeli kullanmanın yolları aranmaktadır. Bir üst modelin bizim için birçok yeniliği olmaktadır. Fakat telefonumuzu değiştirirken bilgilerimizin telefonumuzla birlikte değişmemesini ve bizimle birlikte aktarımın sağlanmasını isteriz. Özellikle WhatsApp mesajlarının silinmemesi ve yeni telefona aktarılması istenir. Bu sanıldığından da kolay bir yöntemle halledilmektedir.

WhatsApp Hesap Yedekleme Nasıl Yapılır?

Yeni telefonumuzda whatsappımızı aynen kullanmak istiyorsak telefonlarımızı kullanırken hesap yedeklemesi yapmayı unutmamalıyız. Telefonumuzdan otomatik yenilemeyi seçerek telefonumuzun bunu bizim için yapmasını sağlayabiliriz. Ayarlar kısmından hesap ayarlarını seçerek hesap yedeklemeye tıklamalı ve yedeklemeyi istediğimiz aralıklara ayarlamalıyız. Yedeklemeyi ister günlük ister haftalık ister aylık şekilde ayarlayabiliriz. Sizin belirlediğiniz ya da otomatik atamayla olan bir saatte telefonunuz hesabınızı yedekleyecektir. Hesap yedekleme sayesinde mesajlarınızı, bilgilerinizi olduğu gibi yeni telefonunuza aktarmanız kolaylaşacaktır.

Aktarma Nasıl Olur?

Öncelikle iPhone telefonunuza bir whatsapp uygulaması indirmeniz gerekmektedir. Telefonunuza uygulamayı indirdikten sonra kuruluma geçilir. Kurulum esnasında size telefon numaranız sorulacaktır. Önceki bilgilerin olduğu aynı telefon numarası verilmelidir ki bilgiler yeni telefona aktarılabilsin. Telefon numarası verildikten sonra telefona bir doğrulama kodu gelir. Bu uygulamanın gerçekten kendi bilgilerinize mi erişmek istiyorsunuz yoksa başka birisi kendi telefonundan sizin numaranızı whatsapına girerek sizin bilgilerinize mi ulaşmak istiyor konusundaki bir çalışmasıdır. Doğrulama kodu yazılan telefon numarasına gider ki güvenlik elden bırakılmasın. Telefonunuz doğrulama kodunu tanıyacaktır ve karşıya iki seçenek çıkar. Bunlardan biri yedeklemeyi yükle diğeri ise yedeklemeyi yükleme seçeneğidir. Yedeklemeyi yükle seçeneği seçildiğinde son yedeklemeden kalan bütün bilgiler yeni iPhone telefona aktarılır.

 

Yorum yapın