Google Play Store Çalışmıyorsa Ne Yapılmalı?

Google Play Store Çalışmıyorsa Ne Yapılmalı?

Android telefon kullananların sayısı günden güne artmaktadır. Android kullanıcılarının ise en çok tercih ettiği program ‘Google play store’dur. Kullanıcılar Google play store ile istedikleri uygulamayı ve oyunu telefonlarına indirebilmektedir. Her programda olduğu gibi google play store da bazen kullanıcılarına sorun çıkarabilmektedir. Google play store programının açılmıyor olması ise bu sorunların başında gelmektedir.

 

Google play store nasıl düzeltirim?

Yapacağınız ilk işlem play store’a giriş yaptığınız g-mail adresinizi ve şifrenizi hatırlayıp bir yere not almaktır. Cep telefonunuzun ayarlar kısmına girerek işleme devam etmeniz gerekmektedir. Uygulamalar kısmından yüklenenleri bulup Google play store yazısına tıklayın. Açılacak olan pencere de ön belleği temizle ve verileri sil işlemini yaparak adımlarınızı sonlandırın. Aynı işlemleri Google play hizmetleri içinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra uygulamalar kısmından çıkıp Google play store uygulamasını açmayı tekrar deneyiniz.

Yapacağınız diğer işlem ise Google play store’un yapacağı otomatik güncellemeleri kapatmaktır. İndirme yöneticisi eğer devre dışı ise uygulamaları indirmeniz başarısız olacaktır. Ayarlar bölümünden uygulamaları yine seçerek indirme yöneticisi kısmını açmanız gerekmektedir. Bu yaptıklarınızdan olumlu sonuç alamadıysanız yapmanız gereken diğer bir yöntem ayarlar kısmında bulunan Google hesap ayarları kısmını yeniden düzeltmenizdir.

Bütün bunlar işe yaramadıysa yapacağınız en son yöntem telefonunuzda yer alan bütün önemli bilgileri yedekleyip ayarlar-sıfırla kısmından telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmeniz olacaktır. Telefonunuz bütün verileri temizleyip kendini sıfırdan başlatacaktır. Bu yöntemlerden herhangi birisi Google play store uygulamanızın açılmasını sağlamalıdır. Bu yöntemleri uyguladığınız takdirde play store programınız yine açılmıyorsa artık yapmanız gereken tek seçenek vardır. Bu da telefonunuza ait servise gidip telefonunuzla ilgili bu sorunu anlatıp yardım istemeniz olacaktır. Gerekli çözümü size uzmanlar bildirerek sorundan kurtulmanızı sağlayacaklardır.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın