Dropbox Hakkında Bilgiler Ve Kullanım Özellikleri

Dropbox Hakkında Bilgiler Ve Kullanım Özellikleri

Dropbox bulut depolama servisleri akla geldiği Google Drive veya OneDrive mantığı ile çalışan altyapı sunuyor. Dropbox alanında gelişmeler ve iyileştirmeler ile kendini en hızlı yenileyen servislerden biri olmuştur. Diğer yandan ise Dropbox en çok kullanılan bulut servislerinden birisi olarak günlük kullanıcılar arasında en çok tercih edilen uygulamaların başında yer alır.

Dropbox akıllı cihazlarda telefon ve tabletlerde kullanıldığı zaman önemini daha çok hissettirmiş oluyor. Mobil üzerinden kullanıldığı zaman başlangıç olarak 2GB’lık boş alana ek olarak 500 MB’lık ise Camera Uploads adında bir alan daha eklemiş olunuyor. Bu durumda kullanıcıların avantajlı bir durum oluşturuyor. Dropbox bazı bilinmeyen özellikleri ile kullanıcılara daha fazla hareket imkânı sağlamış oluyor.

Anında Dosya Temizleme

Dropbox’tan silmiş olduğunuz dosyalar PC ya da web arayüzünden tamamen yok olmamaktadır. Bir kenarda durup 30 güne kadar silinmek için bekleyen kuyruğunda bekliyor. Yani Dropbox sizin vazgeçtiğiniz dosyaları kendi bir süre daha muhafaza ederek bilgileri koruyor. Bu özellik ücretsiz Dropbox kullanıcıları için süresi 30, Pro hesap sahipleri için ise bu süre 365 gün devam etmiş oluyor. Bu özellik size anlamsız gelmişse her zaman olarak tamamen sil seçeneğini kullanarak silmiş olduğunuz dosyalarınızı kalıcı olarak maziye gönderebilirsiniz.

İndirme Hızı

Çoğu zaman dalgalı internet hızından dolayı gönderimleriniz etkilenir. Minimum ve maximum süratler yaşanan durumların aşılabilmesi için indirme ve yüklemede hızlarını sizin ayarlamanız mümkün hale gelmiştir.

Dosyalarınızı Paylaşabilirsiniz

Her dosyayı paylaşabilir ve anında görüntülemek için Dropbox da mümkündür. Ayrıca anında yapacağınız etiketleme ile listenizdeki farklı dosyalara davet etmek mümkündür. Bunu için örneğin @kemal gibi standart etiketleme imlasını kullanarak yapabilirsiniz.

Dropbox ücretli midir?

Ücretsiz olarak 2 GB bulut dosya depolama alanı sunmaktadır. Bu alana ek yapmak isterseniz davet edeceğiniz her bir kişi için 500 MB ek depo alanı sunmaktadır. 1 TB’lık alan kullanmak isterseniz Dropbox bunun için 9.99 Dolar aylık ödeme yapmanız gerekir.

Yorum yapın