Whatsapp Üzerinden Nasıl Gif Dosyası Atılır?

Whatsapp kullanıcılarının en çok istedikleri konulardan birisi olan, Whatsapp’dan gif gönderme nasıl yapılır?

Whatsapp, halihazırda kullanıcıları için Gif göndermeye imkan tanıyor ancak bu gifler istenilen esnekliğe ve çeşide sahip değil, bu anlamda Whatsapp Giphy desteği sunmaya karar verdi. Giphy ile pek çok gif seçeneğini arkadaşlarınıza gönderebileceksiniz.

Giphy, gif arayıp, istediğiniz gif dosyasını istediğiniz kişiye göndermenizi sağlayacak bir eklenti. Giphy ile gif dosyası göndermek için emojilerin bulunduğu kısma girip alt tarafta yer alacak Giphy çubuğuna dokunmanız yeterli olacak. Giphy’den isteğinize göre bir kelime veya kelime öbeği yazarak arama yapıp istediğiniz türden bir gif bulabileceksiniz.

Whatsapp’ın yeni güncellemesi Giphy ile bitmiyor, Whatsapp son güncellemesinde karşı tarafa göndereceğiniz dosya, gif veya medya içeriklerinin sınır olan 10’u kaldırıyor ve üç katına kadar medya, gif veya dosya gönderiminize olanak sağlıyor. Bu şekilde onlu partlar şekilde seçim yapmanıza gerek kalmadan 30 kadar gif, medya veya dosyayı gönderebiliyorsunuz.

Tüm saydığımız bu özellikleri kullanabilmeniz için Whatsapp son sürümünü indirmeniz veya uygulamanızı güncellemeniz gerekmektedir.

Whatsapp Gif Gönderme Nasıl Yapılır?

Elinizde bulunan güncellenmemiş Whatsapp sürümü ile gif gönderimi yapmak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları izleyiniz.

1- Telefon veya web Whatsapp üzerinden giriş yapın.

2- İnternette yer alan Gif dosyalarını göndermek için gif dosyasının URL’sini kopyalayın.

3- Sonu .webp şeklinde biten gif URL’sini göndermek istediğiniz arkadaşın konuşma penceresine tıklayarak yapıştır diyin.

4- Gönder butonuna bastığınızda gif dosyası arkadaşınıza gidecektir.

5- Whatsapp’ın kendi giflerinden göndermek isterseniz, emoji kutusuna tıkladıktan sonra gif şeklinde hareketli emojileri bulup arkadaşınıza gönderebilirsiniz, bu sayede arkadaşınız bir şeye tıklama ihtiyacı duymadan hareketli dosyanızı görecektir.

Yukarıda Whatsapp gif gönderme hususunda bilmeniz gereken herşeyi anlattık, paylaşımımız ile ilgili yorum ve paylaşım yapmayı unutmayın.

Yorum yapın