Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir? Kurtarılır?

Gmail şifrenizi unuttunuz veya başkası tarafından kullanıldığından şüphe mi ediyorsunuz? Gmail şifrenizi sıfırlamak için basit adımlar var, şimdi aşama aşama gmail şifre değiştirme adımlarını uygulayalım.

1- Herhangi bir tarayıcı(firefox, chorme, internet explorer) açın adres çubuğundan gmail adresine girip ardından buradan şifremi unuttum kısmına girmeniz gerekiyor.

2- Ekrana gelen alana e-posta  adresinizi yazın ve “ileri” butonuna tıklayınız. Gmail hesabınızı açarken sizden istediği “Telefon numarası”, “Güvenlik soru ve cevabı”, “Gmail açtığınız tarih”, “Varsa hesap kurtarma için belirlediğiniz ikinci e-mail” veya “eski bir parolanız” gibi çeşitli bilgileri sizden isteyecek ve doğru verdiğiniz taktirde şifreyi sıfırlama ekranına sizi atarak yeniden şifre belirlemenizi isteyecek ve belirlediğiniz şifre ile yeniden Gmail hesabınıza ulaşabileceksiniz.

Gmail Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Şifrenizi biliyor ve yeni bir şifre istiyorsanız yapmanız gereken basit Gmail şifre değiştirme adımları ile isteğinizi beş dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz, aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli.

1- Öncelikle gmail sayfasını kopyalayarak adres çubuğuna yapıştırdıktan sonra “enter” tuşuna basın. Daha doğrusu Gmail hesabınıza girin.

2- Karşınıza gelen sayfada “Google’da oturum açma” seçeneği olacak, bu seçeneği seçip giriş yapın. Daha sonra profil kısmına girin.

3- Ekranda “Şifre” kısmını göreceksiniz, bu kısma tıklayın ve edinmek istediğiniz yeni şifrenizi girin. Bu şekilde yeni şifre belirleme işleminiz tamamlanmış olacak.

Yorum yapın