Webmaster’ların İhtiyaç Duyduğu 15 Chrome Eklentisi

Webmaster’ların Mutlaka Kullanması Gereken 15 Chrome Eklentisi

Şu anda belki de dünyada en çok kullanılan tarayıcılardan biride Google Chrome kolay ve fonksiyonel kullanımı her geçen gün kendini yenilemesi bütün kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlaması Chrome bu kadar popüler yapan nedenlerden. Normal kullanıcılar için sağladığı olanaklar gibi webmasterlara da büyük imkânlar sağlıyor Chrome.

 

Webmasterların işine yarayacak chrome uygulamaları:

Responsive web design tester uygulaması: Webmasterların kurdukları sitelerin başka sitelerdeki çalışmasını test etmeye yarayan bir uygulamadır.

Windows resizer uygulaması: Yapılan sitelerin farklı boyutlarda nasıl görüneceğini test eden bir uygulamadır.

Page ruler: Hazırlamakta olunan sitenin boyutlarını, piksellerini ölçerek webmasterlara asistanlık yapan Chrome’un en işlevsel uygulamalarındandır.

Dimensions daha çok sitenin görüntüsüyle ilgilenenlerin işine yarayacak bir uygulama. Kullanıcıların ekran boyutlarını hesaplamasına yardımcı olur.

Webmaster için en zor olan bölümlerden biri kod yazmaktır. Colorzilla size yapmak istediğiniz sitenin renk kodlarını bulmanızı sağlar. Colorzilla’yı çalıştırdıktan sonra kodlarını görmek istediğiniz sitenin üzerinde tıklama yapmak yeterli.

WhatFont uygulaması: Kurulan sitelerdeki en önemli şeylerden biri arkadaki fondur. Siteyi dikkat çekici yapan özelliklerden birdir. Bu uygulama sayesinde bu fonları nasıl yazabileceğinizi görebilirsiniz.

Typewonder uygulaması: Sitenize fon arayışı içindeyseniz girdiğiniz sitelerde fonu değiştirerek size bir fikir verebilir nasıl göründüğü ile ilgili.

Css-shack uygulaması: Kurduğunuz sitenin stilleri de oldukça önemlidir. Bu uygulama size bu konuda asistanlık yapmaktadır.

Perfextpixel by welldone code uygulaması: Sitenizin pikselleri için bir karşılaştırma uygulamasıdır.

Lightshot uygulaması sadece webmasterlar için değil günlük kullanıcılar için basit ve fonksiyonel bir uygulamadır Bu uygulama sayesinde ekran görüntüsünü kesebilir kaydedebilirsiniz.

Ux check uygulamasıyla kurmaya çalıştığınız sitenin ölçüleri hakkında fikir sahibi olursunuz.

Codecole uygulaması da sitenizin stillerini belirlemekte size yol gösterir.

Corporate ıpsum uygulaması sitenizin metinlerinde kolaylık sağlar.

Sitenizi geliştirmek için Pendule Google Chrome’da bu uygulamayı mutlaka kullanmalısınız.

Meta Seo Inspector uygulaması internet ceolarının kullanması gereken onlar için tasarlanmış bir uygulamadır.

Yorum yapın