Hootsuite Nedir? Nasıl Kullanılır?

Hootsuite Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Hootsuite Nedir?

Hootsuite, internet tarayıcı üzerinden kullanılabilen ve mobil cihazlar için üretilmiş depolayıcı bir sosyal medya aracıdır.

 Hootsuite Özellikleri Nelerdir?

Tüm sosyal medya hesaplarınızı tek elden yönetme imkânı sağlar.

Sosyal medya hesaplarını pratikleştirir.

Çok yönlüdür ve birçok özelliği bulunmaktadır.

Yapılacak paylaşımların ve gönderilecek mesajların zamanını ayarlama imkanı bulunmaktadır. Örneğin, otomatik paylaşımlar yapmak mümkündür.

Twitter, Facebook, Linkedin, Google+, Instagram, Youtube, Foursquare gibi otuz beş farklı sosyal ağ hesabını desteklemektedir.

Yapılan paylaşımlar ile ilgili, Analiz sekmesinden raporları incelemek mümkün. Böylece, en çok tıklanan en çok ilgi çeken paylaşımları ve yorumlar ayırt edilebilir.

Paylaşılan URL’yi kısaltmak mümkün. Böylece, Twitter’da karakter sayısından tasarruf etmek mümkün hale gelmektedir.

Hootsuite Nasıl Kullanılır?

Hootsuite uygulamasını web üzerinden ya da mobil cihaza indirerek kullanmak mümkün. İndirmek için https://hootsuite.com/features/extensions adresi kullanılabilir. Uygulama indirildikten sonra üye olmak gereklidir. Üyelik işlemlerinin ardından, giriş yapılır. Giriş yapıldıktan sonra, paylaşım yapılmak istenilen sosyal medya sayfalarının mail adresleri, kullanıcı adları ve şifreleri girilerek, hootsuite ile bağlantı kurulması sağlanır.

Hootsuite bağlantısı kurulunca “Publisher” sekmesine basılır. Gelen ekrandan, “Send to …” ve “Compose Message” sekmeleri görülecek. “Send to …” paylaşım yapılmak istenilen sayfa seçiminde kullanılır. Daha sonra, “Compose Message” sekmesinden istenilen mesaj yazılabilir. URL paylaşılmak istenildiğinde ise, “Add a Link” alanına kopyalayarak kısaltma yapılabilir. Sağ tarafta bulunan ataç ikonu ile görsel eklenebilir. Ataç ikonunun yanında olan takvim ikonuna basarak tarih ve saat ayarlaması yapılabilir. Zaman işlemleri bittiğinde de “Schedule” sekmesine basarak kurulum tamamlanabilir. Ayrıca, bulunulan alanı yayınlamak istenilirse, yer bildirim ikonu ile yapmak mümkün.  Hootsuite nedir? Nasıl yapılır? İle ilgili olarak kısa bilgiler sunduk. Kolay gelsin.

Yorum yapın