Volkswagen Golf 1.6 TDİ highline teknik özellikleri

2010 yılın da seri üretimine başlanan Golf’un bu serisi 2012 yılında sona erdi. C segment araçlar kategorisinde karşımıza çıkan ve Volkswagen firmasının ülkemizde en çok satan araçlarından olan Golf Hatcback kasa tipi ile satışa sunulmaktadır. İkinci el piyasalarının en çok tercih edilen arabası olması bu modelin Pazar payının çok yüksek olduğunu bizlere göstermektedir.

Volkswagen Golf 1.6 TDİ highline Motor özellikleri

Motor tipi olarak bu araçlarda Dizel 4 silindir tercih edilmektedir. Motor hacmi olarak ise 1598 cc’lik motor gücü bulunan Volkswagen Golf 1.6 TDİ highline modelinin maksimum beygir sayısı ise 105 beygir olarak tatmin edici bir özelliktedir. Tork seviyesi olarak ise 250 NM kapasitesinde olan bu modelin, 0 KM’den 100 KM’ye çıkış süresi ise biraz fazla. 11,2 saniyede 100 KM’ye çıkan bu aracın diğer modellere göre biraz ağır kaldığını belirtmek istiyoruz. Aracın azami olarak aldığı hız ortalaması ise 189 KM olarak tespit edilmektedir.

Volkswagen Golf 1.6 TDİ highline yakıt tüketimi

En az yakan araçlar kategorisinde her zaman ilk sıralarda gelen Volkswagen firmasının C segment bu aracının dizel motorlu bu aracının şehir içinde yaktığı ortalama yakıt tüketimi 5,6 litrelik bir yakıt sarf etmektedir. Şehir dışında ise 4,2 litre tüketim yapan aracın ortalama yakıt konusunda ise 4,7 litrelik bir tüketim gerçekleştirdiğini belirtmek istiyoruz. Volkswagen Golf 1.6 TDİ highline modelinin yakıt depousu ise 55 litredir.

Yorum yapın