Vestel Venus Z10 Tanıtıldı. Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

MWC 2017 etkinliğinde akıllı telefonlar içerisinde yerli üretim akıllı telefonlarda öne çıktı. Bu akıllı telefonlar içerisinde en çok öne çıkan model ise Vestel Venus Z10 serisi oldu. Vestel’in yerli serisi olarak karşımıza çıkan Venüs serisi akıllı telefonların tanıtılması ile beraber telefonun ne gibi özellikleri olduğu da merak konusu oldu. Bu noktada Venus serisinin yeni telefonunun özelliklerine daha detaylı bakalım.

Vestel Venus Z10 Tasarımsal Detaylar

Yeni telefonun tasarım detayları beğeni toplayacak cinsten. Parmak izi sensörünün dahil edildiği yeni bir fiziksel Home tuşu ile beraber gelen akıllı telefonun ön kısmında ekran gövde oranı da oldukça iyi. Bunun dışında arka kapakta sağ üst köşede mini bir kamera ile gelen akıllı telefonun arkasında ise Venus serisinin logosu yer alıyor.

Tasarım olarak genel anlamda başarılı bir seri olan akıllı telefonun kalınlığı da 7.4 mm değeri ile başarılı seriler içerisinde gösteriliyor. Metal kasa ile beraber gelen yeni seri akıllı telefonun renk seçenekleri ise altın ve siyah olarak karşımıza çıkmakta.

Vestel Venus Z10 Ekran Özellikleri

Tasarımdan hemen sonra ekran özellikleri ile beraber devam edelim. Ekran özellikleri konusunda ilk olarak 5.2 inç ekran boyutu öne çıkıyor. 5.2 inç ekran boyutunun dışında Ful HD çözünürlük desteğine de sahip olan akıllı telefonun ekran teknolojisi IPS LCD. Toplam piksel yoğunluğu 424 PPI değerinde olan akıllı telefonun çizilmelere karşı dirençli olan 2.5D Grorilla Glass camlarını da unutmamak gerekiyor.

Vestel Venus Z10

Vestel Venus Z10 Teknik Özellikleri

Yerli üretim telefonlar içerisinde öne çıkacağı düşünülen markalardan biri olan yeni telefonun işlemci kısmında Snapdragon 435 serisi öne çıkıyor. Orta sınıfın performans serisi işlemcilerinden biri olan işlemcinin toplamda 8 çekirdek ve 1.4 GHz hız değerinde olduğunu da belirtelim. Orta sınıf için bu noktada ideal bir performans değeri karşımıza çıkmakta. Bunun dışında grafik işlemcilerine eşlik eden bir de Adreno 505 serisi grafik işlemcileri geliyor.

Sadece bu iki değere bakıldığında bile aslında Vestel Venus Z10 serisinin orta segment için beklenen performans değerlerini sunduğunu söylemek yanlış olamaz. İşlemci dışında bellek teknolojileri konusunda ise telefon 4 GB RAM bellek miktarı ile beraber geliyor.

Yine orta sınıf için oldukça iyi sayılabilecek olan RAM bellek miktarlarına sahip olan akıllı telefonun beraberinde gelen hafıza miktarı ise 64 GB değerinde. Artırılabilir hafıza oranı ise 128 GB oranında.

Vestel Venus Z10

Vestel Venus Z10 Kamera ve Pil Teknolojileri

Kamera konusunda telefonun OIS destekli olarak gelmesinin büyük bir artı olduğunu belirterek başlayalım. Arka kamera konusunda 13 MP seçimi yapan akıllı telefonun ön kamera kısmında ise 8 MP değerinde kameralar kullanılmış. Hem ön kamera kısmında hem de arka kamera kısmında birçok teknolojisi bulunan akıllı telefonun çekim çözünürlüğü ise 1080p olarak geliyor. Otomatik odaklama gibi ekstra teknolojileri bulunan kameralarda yine yeterli gösterilen seriler arasında.

Vestel Venus Z10

Vestel Venus Z10 Pil ve İşletim Sistemi

Geçelim Android işletim sistemi tercihine. İşletim sistemi konusunda seri Android Nougat ile beraber geliyor ve bundan sonrada güncelleme alması bekleniyor. Batarya konusunda ise son dönemin en popüler hızlı şarj teknolojisi olan Qualcomm Quick Charge 3.0 teknolojisine sahip olan akıllı telefonun 3050 mAh değerinde de pik kapasitesi bulunuyor. Pil konusunda da yeterli bir model ile karşı karşıyayız.

Vestel Venus Z10 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Henüz telefonun satış fiyatı konusunda bir açıklaması yok. Telefonun yerli üretim olmasıyla beraber çok yüksek olmaması bekleniyor. Bununla beraber kısa süre sonra telefonun çıkış yapacağını da ekleyelim.

“Vestel Venus Z10 Tanıtıldı. Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi” üzerine 4 yorum

  1. Telefonum bozuldu başka telefon almamak için bekliyorum ve takoz telefo kullanıyorum şayet satışa cıkmayacaksa beklemeyelim

    Yanıtla

Yorum yapın