Meizu Super mCharge Teknolojisinin Tüm Detayları

Meizu Super mCharge, akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan 4.nesil bir hızlı şarj teknolojisidir. MWC 2017 etkinliğinde tanıtlan hızlı şarj teknolojisinde 55 Watt değerine kadar güç aktarabilen cihazlar, 5A çıkış gücü ile akıllı telefon pillerini 0’dan %60 derecesine sadece 10 dakikada çıkarabilmektedir.

Mobil dünya kongresi sadece akıllı telefonlara ev sahipliği yapmadı. Bunun dışında kongre genelinde akıllı telefonlara ek olarak birçok yeni teknolojiyi de gördük. Sanal gerçeklik gözlükleri, yeni nesil kayıt teknolojileri, yeni nesil kamera teknolojileri derken bu alanda en ilginç adımlardan birisini de Meizu attı. Akıllı telefon dünyasında yavaş yavaş adını duyurmaya başlayan Meizu fuara damgasını ise akıllı telefonları ile değil akıllı telefonlarda kullanılacak olan yeni şark teknolojisi ile attı.

Meizu Super mCharge En Hızlısı Olabilir?

Fuarda tanıtılan yeni hızlı şarj teknolojisi Meizu Super mCharge içerisinde birçok yenilikle beraber geliyor. Akıllı telefonların en büyük sorunlarından biri olarak gösterilen şarj sorununa tamamen çözüm oluşturması beklenen yeni teknolojide mantık aslında oldukça basit. Tanıtımda yer alan detaylara göre firma yeni sistemde tam 55 watt güç aktarımı yapabiliyor. Daha önce Oppo’nun 25 Watt güç aktarım rekorunu da böylelikle kırmış olan firma haliyle hızlı  şarj teknolojisi konusunda oldukça iddialı.

Tabi yeni teknoloji için belli olan tek detay güç aktarım miktarı değil. Bunun yanında markanın 5A çıkış vereceği böylelikle çok hızlı bir şekilde şarj sunacağı da düşünülüyor. Meizu Super mCharge teknolojisi için açıklanan verilerde bu durumu kanıtlar nitelikte. Açıklanan verilere göre yeni hızlı şarj teknolojisinin tüm bu değerlerle beraber pilleri doldurması sadece 20 dakika alacak.

Meizu Super mCharge

Tam dolum için 20 dakika gibi bir süre gerekeceğini belirten firma bunun dışında yeni teknolojisinin ultra hız modunda sadece 10 dakika içerisinde 0’dan %60 seviyesi pilleri doldurabilecek. Yeni teknoloji ile beraber ne gibi bir değişiklik olacağı konusunda ise henüz tam net bilgiler yok. Öyle ki bu teknoloji akıllı telefonlardaki yapıyı da değiştirecek.

Isınma Sorunu Olmayacak ve Özel Kabloları İle Gelecek

Öncelikle kendi akıllı telefon serilerinde kullanacağını belirttiği Meizu Super mCharge teknoloji için firma belli başlı kullanım detaylarını da açıkladı. Akım kontrol ve akım serbest bırakma gibi özel ayarları bulunacağı düşünülen teknolojinin bu sayede pillerde aşırı ısınmayı da engelleyebileceğini belirtelim. Markanın iddiasına göre sadece şarj konumunda hızlı şarj ile telefonların pilleri maksimum olarak 39 dereceye çıkacak ki bu tehlikeli bir değer değil.

Bunun dışında marka dediğimiz gibi Meizu Super mCharge teknolojisini ilk olarak kendi akıllı telefonlarında kullanacağını açıkladı. Bunun için söz konusu teknoloji için özel şarj kablolarının geliştirileceği ve bu kablolarında 8A çıkış gücünü destekleyeceği belirtildi.

Ayrıca yine özel modları sayesinde hızlı şarj desteğinden tam performans alınması için şarj cihazları da özel olacak. Meizu Super mCharge teknolojisi daha sonra başka firmalar içinde kullanılır mı bilinmez ama şu an için markanın taşınabilir şarj cihazlarına da bu teknolojiyi dahil etme fikri var.

Yorum yapın