Vestel Venus 5000 Nasıl Bir Akıllı Telefon?

Yerli yapım akıllı telefon modelleri içerisinde kullanıcıların pek fazla seçeneği olmadığı bilinen bir gerçek. Samsung, Apple, HTC, Huawei, LG gibi dev markalar sektöre ağırlığını koyup sürekli olarak gelişmiş seri akıllı telefonlarını piyasaya sürünce haliyle yerli markalardan çok da bu markalar tercih ediliyor. Yerli markaların akıllı telefonları içerisinde ise en çok dikkat çekeni belki de tek gündeme geleni ise Vestel Venus serisi. Yerli akıllı telefonları ile piyasaya çıkan Vestel’in yeni seri akıllı telefonları da kısa süre önce duyuruldu. Vestel Venus 5000 sersi ile sektörde yerini alacak olan markanın yeni nesil akıllı telefonlarında ne gibi yenilikleri bulunuyor? Telefonun fark yaratan özellikleri neler? Bakalım.

Sadece Tasarım İle Geliyor

Bu noktada yeni seri Vestel Venus 5000 akıllı telefonlarının ilk merak edilen yönlerinden biri olan tasarımlarından biraz bahsedelim. Telefonun tasarımı oldukça sade olarak karşımıza çıkıyor. Ön kısımda sadece ekran paneli ile beraber gelecek olan telefonun arka kısmında da sadece Vestel Venus logosu ve köşede konumlandırılmış olan mini arka kamera dikkat çekiyor.

Bunun dışında 142 mm boyuna sahip olan ve 71 mm genişliğine sahip olan akıllı telefonun 8.5 mm kalınlığı ve 150 gram ağırlığı da bulunmakta. Renk seçenekleri olarak siyah, beyaz, gümüş ve altın seçenekleri ile beraber gelen akıllı telefonun tasarım konusunda genel kanının sadece ve şık bir seri olduğunu belirtelim.

Vestel Venus 5000

Ekran Özellikleri

Vestel Venus 5000 serisinde ekran özellikleri olarak karşımıza 5.0 inç boyutu çıkıyor. 720p ekran çözünürlüğü ile beraber gelen akıllı telefonun piksel yoğunluğu ise 294 PPI değerinde. 5 inç ve HD ekranın bunun dışında IPS LCD panel ekran teknolojisine de sahip olduğunu ekleyelim. Bu özellikleri ile beraber giriş seviyesi ile orta segment akıllı telefonlar arasında bir yerde gösterilen modelin teknik özelliklerine geçelim.

Teknik Özellik Detayları

Vestel Venus 5000 serisinin teknik özellikleri çok yüksek değil. Seride işlemci modeli olarak Snapdragon 212 serisi işlemciler kullanılıyor. Toplamda 4 çekirdek ile beraber gelen işlemcilerin hızı ise 1.3 GHz olarak açıklanmış durumda.

Grafik işlemcileri olarak ise içerisinde Adreno serisi grafik işlemcilerinin bulunduğunu düşünürsek bu seride de yine Adreno bulunması sürpriz değil. Adreno 304 grafik işlemcileri de yine ideal performanslı. İşlemcilerin dışında seride kullanılan RAM bellek miktarının ise 2 GB olması yine orta sınıfın giriş seviyesi özelliklerini öne çıkarıyor. Bunun dışında dahili depolama alanı ise 16 GB değerinde.

Vestel Venus 5000

Kamera ve Pil Özellikleri

Kamera konusunda modelin arka kısmında 8 MP değerinde arka kamera bulunmakta. Otomatik odaklama ile beraber gelen kameranın LED aydınlatma sistemi de beraberinde gelmekte. 720p çözünürlüklü çekim yapabilen akıllı telefonların ön kısmında ise 5 MP değerinde ön kamera kullanılmakta. Kamera özellikleri bir yana dursun 2230 mAh değerinde pilleri kullanan akıllı telefonun kullanım süresi ise 600 saat olarak açıklanmış durumda.

İşletim Sistemi Desteği

Yerli akıllı telefon modelleri arasında dikkat çeken akıllı telefonlardan biri olan Vestel Venus 5000 serisinde son olarak işletim sistemi desteğinden bahsedelim. Aslında yeni bir akıllı telefon olması Android Nougat işletim sisteminin beklenmesine neden olsa da serinin çıkışında Android 6.0 işleim sistemleri gelmekte. Kısa süre sonra resmi tanıtımla beraber ortaya çıkan akıllı telefonun tahmini satış fiyatının ise 790 TL civarlarında olması da beklentiler arasında.

“Vestel Venus 5000 Nasıl Bir Akıllı Telefon?” üzerine bir yorum

  1. ben 5000 telefon kullanıyorum fakat ekran resmi alamıyorum neden yanlarında 3 tuş var 2 sı ese acma kapama dıgerı de tel acma ya yarıyor ben ekran resmı lamıyorum yardımcı olursanız sevınırırm

    Yanıtla

Yorum yapın