CallerPic Bilinmeyen Numaralar servisi
Üst Segmentin Yeni Üyesi Huawei Honor V9
Huawei Honor V9

Akıllı telefon pazarında adı öne çıkan markalar arasında Huawei epey bir dikkat çekmeye başladı. Kısa süre önce yayınlanan yeni model akıllı telefonları ile satış rakamlarını epey bir artıran markanın şimdilerde ise yeni seri akıllı telefonları için hazırlıklar başladı. Aslında herkes amiral gemisi akıllı telefonları beklerken Huawei bir sürpriz yaparak Huawei Honor V9 akıllı telefonlarını tanıttı. Huawei Honor V9 modeli ise adeta amiral gemisi serilerini aratmadı. Peki bakalım telefonun özellikleri neler?

Huawei Honor V9 Ekranları

Öncelikle telefonun ekran özellikleri dikkat çekti. Yanıtımda yer alan bilgilere göre akıllı telefonun 5.7 inç ekran boyutu ile beraber geleceği belirtildi. Markanın daha önce başarı elde etmiş olduğu ekran teknolojileri ile beraber gelen akıllı telefonun ekran çözünürlük değeri ise 2K olarak açıklandı. Full HD çözünürlük değerine göre çok daha yüksek bir görüntü kalitesi sunan modelin içerisinde ekstra olarak birçok teknolojisi de yer alıyor. Çizilmez camları ve aydınlatma filtrelerini bu sınıfa ekleyebiliriz.

İşlemci Ve Ram Bellek

Gelelim Huawei Honor V9 serisinde yer alan teknik özelliklere. Bu seride öne çıkan ilk teknik özellik markanın artık adı ile özdeşleşen işlemci modelleri olan Kirin serisinin yeni üyesi. Kirin 960 serisi işlemci modelleri ile beraber gelen akıllı telefonun böylelikle üst düzey bir performans ortaya koyması bekleniyor. Kaldı ki Kirin 960 işlemcisi sayesinde telefonun 2.36 GHz hız değerine kadar ulaşması sağlanacak.

Kirin 960 serisi işlemciler içerisinde 4 çekirdek Cortex A73 işlemcileri ve 4 çekirdek Cortex A53 işlemcilerinin yer alması da performans konusunda ne derece bir seri ile karşı karşıya kaldığımızı gösteriyor. Bunun dışında RAM bellek miktarları için ise kullanıcılara farklı seçenekler sunulmuş durumda.

İlk seviyede giriş RAM bellek miktarı olarak serinin 4 GB seviyesi ile beraber gelmesi bekleniyor. Bunun dışında bir diğer modelde ise 6 GB RAM bellek miktarı kullanılacağını da ekleyelim. Hem RAM bellek miktarları hem de depolama birimleri değişen bu iki model arasında 64 GB ve 128 GB depolama birimi karşımıza çıkacak.

Huawei Honor V9

İşletim Sistemi

Tabi ki yeni serinin yeni mobil işletim sistemi olan Android Nougat ile gelmesi bekleniyor ki zaten telefonun tanıtımında da yeni güncellemelerin bile seriye dahil edilebileceği belirtildi. Güncelleme desteğinin Android Nougat için tüm güncellemeleri alması fakat bundan sonraki sürümler için desteğinin ne kadar olacağı konusunda ise net bir bilgi bulunmuyor.

Kamera Teknolojisinde Değişiklikler

Huawei Honor V9 serisi kamera teknolojileri ile tam anlamıyla ayrıcalıklar oluşturacak. Şöyle ki yeni seri akıllı telefonların içerisinde özellikle arka kamera dikkat çekiyor. 12 MP seviyesinde iki adet arka kamera ile beraber gelen akıllı telefonun arka kameralarının en büyük özelliği ise 3D çekim yapabilecek olması. Bu noktada da bir ilke imza atılmış olacak. Huawei Honor V9 serisi hem 3D fotoğraflar çekebilecek hem de video çekebilecek. Bu yönü ile kameralar konusunda modelin bir hayli öne çıkacağını görebiliyoruz.

Huawei Honor V9

Fiyatı Ve Çıkış Tarihi

Muhtemelen bu ay içerisinde piyasaya çıkması beklenen yeni seri akıllı telefonun fiyatı ise model seçimine göre değişiyor. Huawei Honor V9 4 GB Ram bellekli olan modeli seçerseniz eğer bu noktada satış fiyatı 375 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Daha gelişmiş olan 6 GB modelinde ise fiyatın 500 dolar rakamlarına kadar çıkması bekleniyor. Bakalım Huawei Honor V9 serisi bu rakamlarla rakiplerini ne kadar geride bırakacak.

21 Şubat 2017 tarihinde kategorisine eklendi. 1549 kez okundu
Bize Yazın