iOS 10.3 Beta 3 Yayına Geçti. App Compatibility Nedir?

App Compatibility (uygulama uyumluluğu), Apple’ın yeni iOS serisinin son büyük güncellemesi iOS 10.3 serisinin beta 3 sürümüyle gelen bir özelliktir. App Compatibility (uygulama uyumluluğu) ile kullanılan iOS sürümüne uygun olmama ihtimali olan uygulamalar ayarlar kısmına eklenen menü üzerinden listelenmekte, uygulama bilgisi verilmektedir.

iOS 10.3 Beta 3 sürümü sonunda yayınlandı. Apple’ın her zaman olduğu gibi önzelikle geliştiriciler için yayınladığı yeni güncelleme ile beraber iOS serisine ne gibi özellikler geleceği de merak konusu oldu. Bir yandan Apple’ın iOS 10.3 güncellemesi için artık final sürümünün yaklaştığını gösteren yeni güncelleme sürümünün bir yandan da yeni beta özelliklerini devreye  aldığını da söylemek gerekli.

iOS 10.3 Beta 3 İle Neler Değişiyor?

Bu noktada en çok merak edilen konulardan birisi iOS 10.3 Beta 3 serisi ile beraber nelerin değişeceği oldu. İlk izlenimlerimize göre iOS 10.3 Beta 3 sürümünde öncelikle Apple çok güzel bir uygulama uyumu sistemi devreye almış gibi gözüküyor. Hemen belirtelim Apple tarafından henüz bu sistem net olarak açıklanıp doğrulanmadı. Bu nedenle şu an için işletim sistemine gelen karşılaştığımız yenilik olarak sadece bu konuyu ele alıyoruz. Yani yeni özelliğin tüm detayları için Apple’ı takip etmek gerekiyor.

Bunlarla beraber yeni iOS 10.3 Beta 3 sürümüyle beraber gelen özellikler sayesinde artık iPhone akıllı telefonunuzdan ayarlar kısmına girip buradan ise uygulama menüsü altında yer alan uygulama uyumu menüsünü görebiliyorsunuz. Burada mevcut olan iOS sürümünü ile uyumlu olmayabilecek olan uygulamalar listelenmekte. Hatta bu noktada Apple’ın bir güzelliği daha olduğundan bahsediliyor.

Mevcut iOS sürümünüzle uyumlu olmayabilecek olan uygulamaları görüp App Store linkleri ile uygulamaların daha sonra ne zaman güncelleme alarak sizin iOS sürümünüze uyumlu olacağının bilgisini alabiliyorsunuz. Bu yeni özelliğin dışında iOS 10.3 Beta 3 sürümüyle beraber daha ne gibi yeniliklerin yeni işletim sistemine ekleneceği de henüz netlik kazanmış değil. Bu konuda oldukça başarılı olan Apple’ın yeni güncellemeleri ile beraber iOS 10.3 serisine daha birçok özellikte ekleyeceği düşünülüyor. Bakalım yenilikler neler olacak?

Yorum yapın