iPhone Akıllı Telefonlarını Hızlandırmak İçin 4 Öneri

Tüm akıllı telefon pazarı içerisinde tek model olduğunu düşünürsek en çok satan akıllı telefonların başında iPhone serisi geliyor. Genel olarak satış rakamlarında oldukça yüksek bir değer elde eden akıllı telefonların sundukları sistemler ve güvenlikli yapısı aslında iPhone serisi akıllı telefonların bu kadar çok ilgi görmesini sağlayan ana nedenler arasında.

Son olarak açıklanan satış rakamlarında yeni satış rekorları kırdığı öğrenilen serinin tüm bunlarla beraber genel olarak akıllı telefonlarda yaşanan sıkıntılarla da karşı karşıya kalmadığını söylemek yanlış olur. iPhone telefonlarında yaşanan bu sorunlar arasında en çok öne çıkanlarından birisi de tabi ki telefonun yavaşlama sorunu. Peki bu sorun nasıl çözülür? iPhone Akıllı Telefonlarını Hızlandırmak için neler yapmak gerekli?

Hareketi Ve Saydamlık Değerlerini Azaltmak

Bu noktada ilk yapacağınız işlemlerden başında telefonun menülerinde kullanılan yayın özelliklerden biri olan saydamlık ve hareket özelliklerini kapatmak olacaktır. Bu şekilde bir nevi Android akıllı telefonlarda animasyon geçişleri değerinde olan özellikleri kapatarak telefonun hızlandırılmasını sağlıyorsunuz.

Bu özellik sayesinde telefonun menü geçişlerinin görselleri biraz geri planda kalmış oluyor ama iPhone Akıllı Telefonlarını Hızlandırmak için en ideal yöntemlerden birisi bu yöntem olarak karşımıza çıkmakta. Bunun için yapmanız gereken ise erişilebilirlik ayarlarından saydamlık ve hareket ayarlarını düzenlemek olacaktır. Bu şekilde kolayca telefonu hızlandırmanız mümkün.

Güncelleştirme Kontrollerini Yapmak Ve Güncelleştirme Ayarlarını Değiştirmek

iPhone Akıllı Telefonlarını Hızlandırmak için uygulanabilecek en etkili çözümlerden birisi de uygulama güncelleştirme kontrollerini değiştirmek. Şöyle ki hem Apple’ın kendi güncelleştirmeleri hem de uygulamaların güncellemeleri sürekli olarak arka planda telefonlara yüklenmeye devam etmekte.

Yeni bir Apple güncellemesi olduğunda elbette ki bu güncellemeyi almak en yararlısı olacaktır fakat birçok gereksiz uygulama içinde sürekli olarak güncellemeleri açık olması telefonun arka planda epey bir yorulması anlamına gelmekte.

Bir diğer nokta ise telefonun mobil verisi açık olduğunda bu şekilde aşırı derecede şarj tüketimi ile karşı karşıya kalınabiliyor olması. Tüm bunlar için ise arka plan güncelleme özelliğini kapatmanız yeterli olacaktır. Bu durumda güncellemeleri belli aralıklarla kendiniz kontrol ederek de yükleyebilirsiniz. Bunun için ayarlar ve genel kısmını kullanmak yeterli.

iPhone Akıllı Telefonlarını Hızlandırmak

Arka Planda Biriken Uygulamaları Kapatma

iPhone Akıllı Telefonlarını Hızlandırmak için denenebilecek çok basit bir yöntem daha var. Bu yöntem aslın göz ardı edilse de çok etkili bir yöntem. iPhone serisi telefonlarınızda açtığınız uygulamalar ve ana Apple uygularını kapattıktan sonra bazı uygulamalar arka planda açık olarak kalabilir.

Bunun dışında bu çok fazla uygulamanın arka planda birikmesi de telefonun yavaşlamasına neden olabilir. Bunun için belli aralıklarla beraber arka planda çalışan uygulamaları kapatmak yararlı olacaktır. Bunun için ise ana iki kez basıp açık olan uygulamaları kapatmanız mümkün.

Tarayıcınızı Temizlemek

Son olarak Apple’ın akıllı telefonlarını yavaşlatan bir diğer sorunun tarayıcı ön bellekleri olduğunu belirtelim. Uzun süreli kullanımlardan sonra internet tarayıcınızın da yavaşlamasına neden olan ön bellek sorunu iPhone Akıllı Telefonlarını Hızlandırmak için kullanılacak yöntemler arasında. Bunun için tarayıcı ayarlarınız içerisinden çerezleri sil sekmelerini kullanmanız yeterli olacaktır.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın