En Düşük Fiyatlı Operatör Telefonları Ve Özellikleri

Operatör Telefonları, iletişim hizmeti sunan GSM operatörleri tarafından doğrudan kendi üretimi olmasa da GSM firmasının adı ile piyasaya sürülen akıllı telefonlardır. Operatör Telefonları hem fiyat konusunda hem de ödeme seçenekleri konusunda daha avantajlı olabilmektedir.

Tıpkı ünlü akıllı telefon markalarında olduğu gibi operatör akıllı telefonlarında da özellikleri ile öne çıkan markalar olduğu gibi fiyat seçenekleri de öne çıkan birçok akıllı telefon bulunmaktadır. Peki En Düşük Fiyatlı Operatör Telefonları hangileri? Fiyat konusunda seçenekler neler? Serilere bakalım.

Vodafone Smart Style 7

Öncelikle şunu belirtelim En Düşük Fiyatlı Operatör Telefonları sıralamasında geçen sene piyasaya çıkan yani güncel akıllı telefonlar içerisinde sıralama yapacağız. Daha eski serilere gidecek olursak çok daha düşük fiyatları olan akıllı telefonlarda bulunmakta. Şimdi ilk telefonumuz Vodafone Smart Style 7 serisi. Hemen özellikleri ile başlayalım.

Tasarım: Tasarım konusunda şık bir model olarak değerlendirebileceğimiz telefon ön kısımda sanal ekran tuşları barındırması ile arka kısımda da oval ortalanmış kamera tasarımı ile ilgiyi üzerine toplamayı başarıyor. Tüm bunlarla beraber serinin sahip olduğu tasarım özelliklerinde 144 mm boy seviyesine 72 mm genişlik seviyesine ve 7.99 mm de kalınlık seviyesine sahip olan bir modelde bahsettiğimizi belirtelim. Bunun dışında son olarak tasarım konusunda telefonun 133 gram ağırlığında ve beyaz ve siyah olmak üzere iki renk seçeneği ile beraber geldiğini de ekleyelim.

Teknik Özellikleri: 5 inç standart bir ekran boyutu ile beraber gelen telefonun 720p çözünürlük değerine sahip IPS LCD panel ile beraber gelmekte. Ayrıca seride giriş seviyesi işlemcilerinden biri olan Snapdragon 210 serisi işlemcilere yer veriliyor. İşlemcilerin 4 çekirdek olması da başka bir özellik. Ram bellek konusunda ise giriş seviyesi 1 GB Ram bellek miktarına yer verilmekte. Son olarak Android 6.0.1 işletim sistemi ve 8 MP arka 5 MP ön kamera ile gelen telefonun 2540 mAh pilleri de bulunmakta.

Fiyatı: 540 TL

Vodafone Smart Style 7

Turkcell T70

En Düşük Fiyatlı Operatör Telefonları serisinde bir diğer ürün ise T70 serisi. ZTE telefon modelleri olarak karşımıza çıkan serinin özelliklerine geçelim.

Tasarım: Tasarım konusunda tek renk seçeneği ile beraber gelen modelin ön kısmında sanal tuşlar arka kısmında ise üst köşe kısmında kameralar yer almakta. 147 mm boyu ve 73 mm eni olan telefonun 7.8 mm kalınlığına ek olarak gövde malzemesi ise cam olarak dikkat çekmekte.

Teknik Özellikleri: Ekran boyutu konusunda 5.2 inç serisi ile beraber gelen akıllı telefonun yine 720p çözünürlük değeri sunulmakta. Yine giriş seviyesinden alışık olduğumuz işlemci serisi olan Snapdragon 210 serisi işlemcilerle beraber gelen akıllı telefonun 1.3 GHz 4 çekirdek işlemcisine ise 2 GB Ram bellek miktarı eşlik etmekte. 2540 mAh değerinde pilleri ve 8 MP arka kamerası bulunan akıllı telefonun ön kamerası kısmında ise 5 MP değeri sunulmakta.

Fiyatı: 660 TL

Turkcell T70

Türk Telekom K8

En Düşük Fiyatlı Operatör Telefonları serisi içerisinde LG imzalı olan modellerden birisi olarak karşımıza çıkan K8 akıllı telefonları yine ucuz sayılan serilerden biri.

Tasarım: Tasarım konusunda ön kısımda LG logosunu gördüğümüz telefonun arka kısmında ise yine ortalanmış bir kamera yer alıyor. Toplamamda 144 mm boyu ve 71 mm eni bulunan akıllı telefonun kalınlığı ise 8.7 mm değerinde. Toplamda 160 gram ağırlığında olması ve hem beyaz hem de mavi renk seçeneklerinin bulunması da serinin tasarımları ile ilgili verilebilecek son detaylar.

Teknik Özellikleri: Teknik özellikler konusunda yine 5 inç ekran boyutu ile karşımıza gelen seri 720p çözünürlük desteği de sunmakta. IPS LCD panel teknolojisi ile beraber telefonların işlemci kısmında ise MediaTek MT6735 serisine yer verilmiş durumda.

Toplamda 4 çekirdek olan işlemcilerin hız değeri ise 1.3 GHz olarak açıklanmış durumda. İşlemcilere eşlik eden Ram bellek miktarı ise 1,5 GB olarak açıklandı. Toplamda 8 GB depolama alanına sahip olan telefonun işletim sistemi Android 6.0 ve pil kapasitesi de 2125 mAh. Son olarak 8 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera değerinden bahsedelim.

Fiyatı: 700 TL

Türk Telekom K8

Vodafone Smart Ultra 7  

En Düşük Fiyatlı Operatör Telefonları serileri içerisinde biraz daha üst modellerden biri olarak karşımıza çıkan Smart Ultra 7 ile devam edelim.

Tasarım: Ön kısımda fiziksel home tuşu ile beraber gelen modelin arka kısımda ise dairesel arka kamerası dikkat çekiyor. 152 mm boya ve 78 mm ene sahip olan akıllı telefonun ağırlığı ise 150 gram değerinde. Gümüş ve Siyah renk seçenekleri olan serinin plastik gövde malzemesi de kullanması tasarım konusundaki son detayı.

Teknik Özellikleri: 5.5 inç ekran boyutu ile beraber gelen akıllı telefonun ekran çözünürlük değeri Full HD olarak karşımıza çıkmakta. Full HD çözünürlük değeri ile beraber 401 PPI değeri sunan akıllı telefon IPS LCD ekran teknolojisi ile beraber gelmekte. İşlemci konusunda ise 8 çekirdek seçimi yapan akıllı telefonun MediaTek MT6755 yani diğer bir söylemle Helio P10 işlemcileri ile beraber geldiğini de ekleyelim.

İşlemcilerin hız değeri ise 1.8 GHz değeri olarak dikkat çekiyor. Ayrıca işlemci mimarisinin de 64 bit desteğinin olduğunu ekleyelim. Bunun dışında Ram bellek konusunda ise model de 2 GB Ram bellek miktarı sunulmakta. Ram teknolojisi de LPDDR3 teknolojisi. RAM bellek teknolojilerinin dışında 16 GB dahili hafıza değeri bulunan akıllı telefonların 128 GB değerine kadar da hafızaları artırılabiliyor.

İşletim sistemi konusunda ise Android 6.0 desteği bulunan akıllı telefon batarya kapasitesi ise 2960 mAh değerinde. Ayrıca ekstra olarak hızlı şarj desteğini de unutmayalım. Teknik özellikler konusunda son olarak kamera özelliklerinden bahsedelim. 13 MP arka kamera yer alan seride ön kamera kısmında ise 5 MP değeri sunuluyor. Yine parmak izi ve benzeri teknolojiler ise seride yer almıyor.

Fiyatı: 799 TL

Bu modeller dışında tekrar hatırlatalım çok daha düşük fiyatlı olan serilerde var fakat bu seriler biraz daha eskiyen biraz daha eskide kalan seriler olarak karşımıza çıkıyor. Haliyle kullanılan sistemlerde bir hayli eski.

Vodafone Smart Ultra 7

Yorum yapın