CallerPic Bilinmeyen Numaralar servisi
Meizu M5s Özellikleri Ve Çıkış Tarihi
Meizu M5s

Akıllı telefonlar arasında uygun modelli akıllı telefonlardan biri olarak karşımıza çıkan markalardan biri olan Meizu, sürekli olarak yeni seri akıllı telefonlarını da pazara sunmaya başladı. Özellikle son dönemlerde ardı ardına yeni akıllı telefon modelleri ile gündeme gelen markanın son olarak ise Meizu M5s telefonlarının ortaya çıktığını da belirtelim. Markanın yine fiyat performans odaklı akıllı telefonlarından biri olacak olan Meizu M5s akıllı telefonlarının özellikleri nasıl? Daha detaylı bakalım.

Meizu M5s Nasıl Bir Tasarıma Sahip?

İlk olarak orta segmentin yeni üyesi olacak olan Meizu M5s akıllı telefonlarının tasarımlarından bahsedelim. Yayınlanan görseller ve tasarım detaylarına göre Meizu M5s ön ekranda %70 oranına varan bir ekran gövde oranı ile beraber gelecek. Ekran gövde oranı yüksek gösterilebilecek bir değerde olan akıllı telefonun ekran gövde oranını kesen nokta ise fiziksel Home tuşu oldu.

Fiziksel Home tuşunun bulunması ile beraber ekranların gövde oranının beklenenden aşağı kalması durumu söz konusu olmuş durumda. Bunun dışında arka kısımda tam orta kısımda yer alan bir kamera ilke beraber gelen akıllı telefonun kamerasının hemen altında ise bir flaş ışığı yer alıyor.Tüm bunların dışında 148 mm boya ve 72 mm genişliğe sahip olan akıllı telefonların toplam ağırlığının ise 143 gram olduğunu da ekleyelim. Meizu M5s serisinin en avantajlı yönlerinden birisi ise hem kapak hem de gövde kısmının metal olması.

Ekran Özellikleri Nasıl?

Geçelim Meizu M5s serisinin ekran özelliklerine. Ekran özellikleri konusunda artık neredeyse orta segment için kural haline gelen 5.2 inç ekran boyutu dikkat çekiyor. 5.2 inç ekran boyutunun dışında 720p çözünürlük değerine sahip olan telefonların ekran teknolojileri ise IPS LCD olarak açıklanmış durumda.

Toplamda piksel yoğunluğu olarak ise 282 PPI değerine sahip olan akıllı telefonların 2.5D eğimli ekran ile beraber geleceği de belirtildi. Meizu M5s serisinde ekran konusunda son olarak verilen detayın da kapasitif ekran türü olduğunu da ekleyelim.

Meizu M5s

Ana Teknik Özellikleri İle Meizu M5s

Orta segment ile giriş seviyesi akıllı telefonlar arasında bir model olarak gösterilen modelin içerisinde fiyatı aşağı çeken MediaTek MT6753 serisi işlemciler yer almakta. Toplamda 8 çekirdek olan bu işlemcilerin 1.3 GHz hız değerinde olduğunu ve ARM Cortex – A53 mimarisine sahip olduğunu da belirtelim. İşlemcilerine ek olarak içerisinde Mali T720 MP3 serisi grafik işlemcileri de bulunan Meizu M5s serisinin dikkat çeken son teknik detayı ise akıllı telefonlarda kullanılan Ram bellek miktarı.

İşlemci teknolojisine ek olarak içerisinde LPDDR3 teknolojisine sahip olan 3 GB Ram bellek kullanımı yapan Meizu M5s akıllı telefonlarının dahili depolama alanının ise 32 GB olduğunu ekleyelim. 3 GB Ram bellek ile beraber artırılabilir hafıza miktarı ise 128 GB değerine kadar çıkmakta. Fiyat performans serisi olarak karşımıza çıkan akıllı telefonun 16 GB depolama değerine sahip olan modellerinin de olduğunu belirtelim.

Kamera Teknoloji

Geçelim Meizu M5s serisinin kamera teknolojilerine. Arka kamerada 13 MP değerine sahip olan telefonun Mavi filtre, Hızlı odaklama, elle odaklama, panorama modu, otomatik odaklama modu gibi birçok özelliğinin de öne çıktığını ekleyelim. Yine kamera konusunda çift tonlu flaş teknolojisine yer verilmekte. Kamera çekim modu ise Full HD. Arka kamerası konusunda 13 MP değerine sahip olan kameraların ön kamerası kısmında ise 5 MP değeri seçilmiş durumda.

Meizu M5s

İşletim Sistemi Desteği

Teknik özellikler konusunda Meizu M5s serisinde merak edilen bir diğer noktanın ise işletim sistemi olduğunu da biliyoruz. İşletim sistemi tercihi konusunda ise telefon ilk olarak Android 6.0 serisi ile beraber gelmekte. Fakat bu işletim sisteminin güncelleme alıp almayacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Yani bu seride güncelleme desteği gelip gelmeyeceği konusunda henüz net bir açıklama bulunmamakta.

Pil Kapasitesi

Meizu M5s serisinin pil kapasitesi konusunda ise ideal bir seviye yer verilmekte. Bu seride pil kapasitesi olarak 3000 mAh değeri sunulmakta. Hızlı şarj desteği de yer almayan akıllı telefonun değişebilir batarya özelliği de bulunmuyor.

Meizu M5s

Ekstra Özellikler

Meizu M5s serisinde son olarak ekstra özellikler kısmından biraz bahsedelim. Akıllı telefonun üzerinde parmak izi okuyucusu, yakınlık sensörü gibi ekstra özellikler yer almakta. Bunun dışında seride çift hat desteği bulunduğunu da belirtelim. Fiyat performans ürünleri içerisinde çift hat desteğinin olması da serinin tercih edilmesini sağlayacak gibi.

Çıkış Tarihi ve Beklenen Satış Fiyatı

Beklenen satış fiyatı konusunda hala net bir açıklama bulunmamakta. Fakat telefonun çok yüksek bir fiyatının olmadığını ve fiyat performans odaklı bir ürünün karşımıza çıkacağı düşünülüyor. Çıkış tarihi konusunda da telefonun 2017 yılı içerisinde çıkış yapmasının beklendiğini ekleyelim. Söz konusu akıllı telefonların ülkemiz de nasıl bir satış fiyatının olduğunu ise yapılan açıklamalarla beraber göreceğiz.

19 Şubat 2017 tarihinde kategorisine eklendi. 1610 kez okundu
blank
Bize Yazın